Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Puno je pitanja i prijedloga na koje, nazalost, nemamo najbolje odgovore. Svicarci su, ocito, mnogo bolje naucili lekcije od nas.
Treba zivjeti ovdje, raditi ovdje i pokusati nesto promijeniti, popraviti. Mi u Tuzli pokusavamo, nesto uspijevamo, nesto ne. Pokusao sam objasniti, a ne pravdati.
Spreman sam s tobom otici u Komunalnu sluzbu i JKP Komunalac, siguran sam da ces i ti prihvatiti dio njihovih obrazlozenja, ako imas strpljenja slusati.
...A za izbjegavanje poreza, bilo gdje, ne samo u BiH, i vijecnici i forumi malo mogu uciniti. Uostalom, ja sam samo jedan od vijecnika u siromasnoj zemlji na brdovitom Balkanu, opterecenoj korupcijom, kriminalom, siromastvom i nesposobnoscu, a Opcinska vijeca su najnizi zakonodavni organi lokalne samouprave, o cijoj nadleznosti mozemo i drugom prilikom... Sve policije, inspekcije, tuzilastva, sudovi..., nadlezni za poreske utaje i prevare, ili su neovisni ili u nadleznosti visih organa vlasti i parlamentarnih nivoa.


ovdje postoji izreka koja kaže; u švicarskoj sve možeš ibjeæi, samo smrt i porez platiti nemožeš nikako,

hvala za odgovore a o radu tih organizacija ja sam samo skrenuo pažnju,
hvala na odgovorima

17-12-2007 at 22:08 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Nadimak wrote:
...Što se tièe prezentacije projekata,prilike da i graðani nešto kažu o tome,informisanja,okruglog stola na ovu temu...Svaka èast.Tako treba. Nastaviti tako,a isto i sa ostalim projektima vezanim za grad Tuzlu.Imaæe moj glas na izborima i glas onih koje ubjedim da je ova vlast to zaslužila, a imam uticaja.Samo tako,nek naša Tuzla napreduje u inat dušmanima.
Molim komentar!

Nesto ovako sam pretpostavljao i najavio; nisam znao kad, i nisam ocekivao ovako sirok, kulturan, demokratski postupak.
To zasluzuje povjerenje gradjana i povjerenje vijecnika.
Nadam se pozitivnom nastavku i odvijanju aktivnosti na projektovanju i gradnji, ali se bojim i crne Yugijeve skepse i slutnji. Protivnika ce biti, no nadam se ne i medju onima od kojih takodjer ovisi uspjeh projekta.
Gradnja ce potrajati, Tuzlarije ce je pratiti, a mi pruzamo svu mogucu podrsku. Vec za 7 dana je usvajanje budzeta, u kojem odobravamo pocetna sredstva.
17-12-2007 at 23:11 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Kad smo veæ kod tog pitanja zanima me da li je opæina obavila makar preliminarne konsultacije odnosno uspostavila bilo kakav kontakt sa kantonalnim i federalnim strukturama jer je evidentno da se bez njihove pomoæi odnosno uèešæa ovaj projekat neæe moæi realizovati!?
I zanima me još jedna stvar a to je da li je usvojen model finansiranja ovog projekta? 


<br /><br /><br /><br />

17-12-2007 at 23:16 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Kad smo veæ kod tog pitanja zanima me da li je opæina obavila makar preliminarne konsultacije odnosno uspostavila bilo kakav kontakt sa kantonalnim i federalnim strukturama jer je evidentno da se bez njihove pomoæi odnosno uèešæa ovaj projekat neæe moæi realizovati!?
I zanima me još jedna stvar a to je da li je usvojen model finansiranja ovog projekta?

Mozda o tome nesto saznamo na narednoj sjednici OV, ja barem premalo znam. Siguran sam da je Jasmin vec u kontaktima i da ima obecanja...
Konacan model ce se moci izgraditi tek kad bude formirana firma - investitor i kad se pristupi konkretnim pregovorima sa suinvestitorima, ali opet se ogradjujem, premalo znam o tome. Radije da ovu temu preselimo tamo gdje i spada, pod "stadion tusanj".
17-12-2007 at 23:27 | Ukljuèi u odgovor
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Coa wrote:


SVAKA CAST. Sramotno je i poraznop ono sto neki govore"sta ce nama stadion" ili kao Alojz sto rece "tamo se sakupljaju huligani"..Halo ba...ETo ja nisam huligan.Visoko sam obrazovan i znaci ako hocu da odem na neku tekmu da gledam utakmicu moram ici u Beograd, Zagreb, Sarajevo ili sto je najgore u Ugljevik i Orasje...Oni koji ne vole sport neka skontaju da je Fudbalski turizam jedan od najunoisnijih Evropskih i svjetskih biznisa. Kada se obilaze pojedini evroski gradovi uobicano je da se posjecuju stadioni kao simboli grada (ne huliganstva kako Alojz kaze)..DRuga stvar je mentalite ljudi koji sbog socio-ekonsmske situacije postaju podlozni huliganizmu i delikvenciji, ali neka to rjesavaju tuzilastva, policija, sudstvoa. Radiu cega da vecina nas koji volimo Slobod+u (koji smo jos kao djeca drzeci nase oceve za ruku odlazili na Tusanj) da ispastamo. A penzije i ostale stvari jesu problem, ali zasto se ne pogleda sta JAta radi, sta rade oni u fudbalskom Savezu koji utajice nekolikoko miliona KM, prvatizacije Enrgo-petrola, uskoro telekoma i razne druge stvari kroz koje su procherdane pare koje su mogle situirati socijalne slucajve, penzionere i borce za narednih 30 godina. a gleda se samo u taj stadion. neka vas je sramota.


potpisujem
 


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
18-12-2007 at 09:32 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - asd
Bez chatanja molim

Kad æe više da se popale oni silni ukrasi po gradu?! Bajram i ostali praznici samo što nisu, a ništa nije popaljeno.

18-12-2007 at 09:41 | Ukljuèi u odgovor
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ovo je orginalna izjava koja stoji od subote
( Alojz 16.12.2007. u 22:21
Da, stadion je najpreèa stvar u Tuzli, nema ništa preèega. Gdje æe se divljaèka rulja okupljati i tuæi, nacionalno i na svaki drugi naèin vrijeðati.
Takve objekte obilazim u širokom luku, i kad imaju najblistaviji izgled, to savjetujem i drugima, osim onima koji bi se rado izživljavali psujuæi i tukuæi se.
To je manir više od 90% posjetilaca fudbalskih utakmica.
Ako katolièku crkvu grade katolici, pravoslavci pravoslavnu a muslimani džamiju, neka i poklonici fudbala grade stadione. Niko za to nema pravo nekome oduzeti od penzije ili plaæe, poveæati mu porez ili smanjiti prava bez njegovog pristanka.

Kako objasniti ove njegove izjave ,
Gledajte on naziva divljaèkom ruljom 90% prisutnih na stadionu ,graðana Tuzle i drugih okolnih mijesta ,koji vole jedan od simbola našeg grada.
Tvrdi da na utakmicama vrijeðamo nacionalno.Koga?Kada? Na Tušnju nikada nije bilo nacionalnog vrijeðanja drugih ekipa ili protivnièkih navijaèa.Generalizuje pojedinaène istupe!
Jel se iživljavamo,psujemo?!Iživljavamo ne,možda koja psovka usput.Jel on kada opsovao?Kod svoje kuæe?Da li onda tamo zalazi?
Miješa vjeru i sport!Kakve veze ima džamija i stadion?!Jel njemu se odbija od mirovine ili možda plaæa neki dodatni porez koji je neko nametnuo da bi se od tih sredstava gradio "Tušanj"? O kavkom smanjenju prava on govori,kome su prava smanjena? Ovo kada bi proèitao neko ko nije prisutan u Tuzli šta bi pomislio!? ANARHIJA
Bar naša Tuzla ne zaslužuje ovakve tvrdnje.
Mislim da ovaj forum,njegovi posjetioci , Tuzlarije, treba da osude svaki ovakav stav upuèen našem gradu.I psovka upuèena nekom može da bude genijalna ,sjetimo se samo one Selimove `92.
Pitanja za vijeènika i sve ostale na forumu,koliko su taène njegove izjave vezano za :oduzimanje od mirovina za izgradnju stadiona Tušanj,za nacionalizam koji ispoljavaju Tuzlaci na stadionu Tušanj,koji su to dodatni porezi uvedeni ili ako nisu koji æe biti uvedeni zbog izgradnje stadiona Tušanj,i kao izjava broj 1. kome su smanjena prava izgradnjom "Tušnja"?
 


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
18-12-2007 at 11:40 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Nadimak wrote:


Kako objasniti ove njegove izjave ,
Gledajte on naziva divljaèkom ruljom 90% prisutnih na stadionu ,graðana Tuzle i drugih okolnih mijesta ,koji vole jedan od simbola našeg grada.




Samo jedna mala opaska, gradjanin Tuzle i drugih okolnih mjesta samim ulaskom u tribine stadiona mjenjaju status gradjanin-navijac.
Znaci, kao gradjanin ne bi smio psovati sudiji dijete od pola kilograma, a kao navijac to smije.
Na sceni je dvojni moral, plati pa psuj.


[Edited by kokobil on 18-12-2007 at 11:58 GMT]
18-12-2007 at 11:57 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
kokobil wrote:


Samo jedna mala opaska, gradjanin Tuzle i drugih okolnih mjesta samim ulaskom u tribine stadiona mjenjaju status gradjanin-navijac.
Znaci, kao gradjanin ne bi smio psovati sudiji dijete od pola kilograma, a kao navijac to smije.
Na sceni je dvojni moral, plati pa psuj.

...pa dobro jeste...samo sto neki kao Alojz iznose zakljecke kako se tamo rade neke stvari (milim na stadionu), a u drugoj recenici on kaze kako "zaobilazi takva mjesta u sirokom luku". ako "zaobilazi" onda on nije u mogucnosti da to cuje niti vidi. mah. nemojte da razgabamo o tom fenomenu kao da se desava samo u TZ. jeste, desava se.ali ako su makar neki od vas otisli na druge stadione rekli bi da je Tusanj mehlem za dushu.ovdje se radi o nepoznavanj kompletne bh. pa ako hocete i shire sportske(fudbalske) (ne)kulture. kao sto rece jedan kolega u postu prije, Alojz ima tu osobinu demagoga koji se voli isticati i slaviti samoga sebe. ovog puta nije u pravu jer jedan grad cine, osim parkova, jezera, ZOO vrta,pozorista, kina,muzeja, setalista, i ostalih stvari svakako i STADION i sportska borilista. pogotovo za Tuzlu. neka nas TUZLANSKI stadion bude najljepsi, neka bude najbolji, a to je preduslov da se razviju sportski kolektivi, to otvara prostor da se EDUKUJU nove generacije i smanje istupi huligana i primitivaca (njih svugdje u svijetu ima i bice ih i kod nas ali makar da se reducira). to otvara mogucnost za organizaciju nekih vecih manifestacija gdje ce dolaziti gosti, puniti hotele, nas grad, trositi pare u Tuzli i praviti nam svima veci budzet itd.a za odvajanje za penzije i ostale dadzibine postije ustavno-pravno objasnjenje kako i na koji nacin se to radi.
18-12-2007 at 13:24 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Alojz vise savjetodavno djeluje, a u njegovo,a bogami i moje vrijeme, bilo je vise navijacke discipline.

18-12-2007 at 13:43 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 5
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Burn, Dunjic, fotograf, luhywkjx, miki kojot, NB Lutenist, nedina, skojica, slatinas, tiru riru, trifuel, vanjak1, veteran Ibrahim
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice