Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Humanitarni rad (hum. akcije slike)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad (nase akcije slike)

21-12-2007 at 20:25 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad (nase akcije slike)

Kaze nena djecakova paketic se odmah otvorio


21-12-2007 at 20:26 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad (nase akcije slike)




21-12-2007 at 20:26 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad (nase akcije slike)


21-12-2007 at 20:27 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad (nase akcije slike)

21-12-2007 at 20:27 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad (nase akcije slike)

Hvala svima vama koji su se ukljucili u ove nase akcije.

Evo i sazeto sta smo do sada uradili. Moram da kazem da su se stvarno skoro svi forumasi odazvali u svim ovim akcijama. Dovoljna je i moralna podrska od svih vas. Uvijek skupimo previse i ja onda imam problema sa transportom a s druge strane zaista mi je zao kad nekoga moram odbiti. To ne radim zato sto necu da uzmem nego zato sto onda ja imam problem i ne mogu sve to da prevucem. Nismo institucija i ne mozemo svima pomoci al ovo ovako kad uradimo je pun pogodak zato sto uvijek zaista dadnemo ljudima kojima je potrebno.

Posebno mi je drago sto nema nikakvog pretjeranog eksponiranja svih ovih akcija. Meni su dovoljne Tuzlarije cisto da bi probudili svijest ostalih ljudi da pomognu. Vjerujte mi i da na taj nacin napravimo dobar doprinos. Skoro sam dobio e mail docice jedna veca donacija i bice upucena u Srebrenicu a ja sam predlozio mjesta koja da se posjete. Gledam da se ode tamo gdje do sada niko nije bio. Svaki pedalj Podrinja dobro znam i znam koja sela treba obici.

Posebno je super sto mi dajemo iz ruke u ruku. Nema znaci nikakvih posrednika. Od obicnih ljudi za obicne ljude. I to je ono sto je pravo jer nemate pojma koliko se svi ovi ljudi obraduju sto bas na takav nacin pomazemo, sto nismo nikakvo udruzenje, sto ne pripadamo nikakvim strankama, bilo koja politicka ponuda (a bilo je i toga) zaobilazim u sirokom luku. Pomoc kad se urucuje ja uvijek naglasim da dolazimo iz Tuzle i da je to od Tuzlaka a i ostalih gradjana koji se povremeno ukljuce. Akcije nisu velike po obimu al kad saberem sve sto smo do sada uradili sa sigurnoscu mogu potvrditi da smo obradovali sigurno vise od 1.000 ljudi pa kakva god ta pomoc bila nesto su dobili i stavili smo im osmijeh na slice. Ljudi su jako skromni ta sirotinja i nekad im je drago samo sto se pojavimo da neko zakuca na vrata.

Nabrojacu samo neka od sela koja smo posjetili i obradovali povratnike. U Divicu kod Zvornika nekoliko djece smo obradovali u dva navrata sa slatkisima i igrackama. Djeca svaki drugi put kad dodjemo dobiju i slike od ranije. Sve slike koje gledate ovdje budu izradjenje i dostavljene vremenom tim ljudima.

Zatim Konjevic Polje vise puta gdje god nam se dijete naslo na putu.

U Cersku smo isli 3x ukupno sa ful opremom za skolu tv, dvd, video rekorder, skolski pribor, odjeca, obuca, knjige itd...

U Srebrenici postoji krug zena koje same zive i kome su svi pobijeni. Ja ih sve znam po imenice i njima svaki put kad smo otisli smo odnjeli nesto. Pored paketa znali smo dati i nesto para.

Zatim sela oko Srebrenice Zeleni Jadar nekoliko puta, Osmace 2x, Osat 2x, Prohici, Secici, Pusmulici, Suceska, sela okolo Milica ne znam sve po imenice i nabrojat. Onda Potocari vise puta, zatim Gornji Potocari...

U selo Ljeskovik koje je najudaljenije i najzabacenije smo isli dva puta. I tu smo skolu opremili sa novim televizorom plus sve ono sto je potrebno djacima. A za roditelje je bila odjeca, hedije itd...

U Srebrenici smo namjestili do sada 3x da bude ili za Ramazan ili za Bajram.

U Tuzli takodje ima ljudi kojima je pomoc potrebna al je i lakse nekome ovdje pomoci. Mi idemo tamo gdje niko ne dolazi i ti si ljudi zaboravljeni od svih.

U Tuzli smo nekad sjecam se proveli i akciju za Narodnu kuhinju. Imali smo ovu za Cedomira iVkovica i sad ove bajramske paketice.

Udruzenju Zene Srebrenice je napravljen pano sa slikama sa dzenaze 2006 i takodje im je izradjeno dosta slika sa dzenaze i mirnih protesta. I video fajlovi su uradjeni i sa dzenaze i sa protesta kako bi i drugim ljudima pokazali sta se dogodilo u Srebrenici.

Tako eto tnx to all ako bih nabrajo sigurno bih nekog izostavio.

Evo i svi video fajlovi koje sam napravio od ovih akcija.


Skola u Cerskoj i pjesmica za nas




Ovdje malo pricamo sa djecom u Cerskoj




Ovaj video fajl sadrzi najvise slika i tu je objedinjeno sigurno jedno 7 akcija...i sve slike su nastale na podrucju Srebrenice




Posjeta selu Ljeskovik drugi put



Akcija koju smo proveli prije jedno tri mjeseca...takodje posjeta Podrinju




Zadnja akcija pomoc za porodicu Cedomira Ivkovica i bajramski paketici za prognanicko naselje Jezice u blizini Banovica






Dzenaze u Srebrenici

Popracene dzenaze medijski slikama i video fajlovima 2005, 2006, 2007


Video fajl sa slikama sa dzenaze 11.jula 2005 godine. Slike djecaka kojeg sam snimio tada na dzenazi objavljene su i u nekim dnevnim novinama a mogu se naci i na dosta sajtova.




Srebrenicki inferno 11.juli 2006



Dzenaza 11.juli 2006



Dzenaza 11.juli 2006




Dzenaza 2007 godine video fajlovi snimljeni uzivo



11.juli 2007




Zatim sam napravio video fajl sa slikama dzenaze 2007. Dosta slika objavljeno i u dnevnim novinama i medijima. Video fajl obajvljen i na dvije strane internet stranice

Po meni i najupcetljivi video srebrenicke tragedije

11.juli 2007





MIRNI PROTESTI ZENA SREBRENICE U TUZLi

Takodje popraceni kad god sam za to imo vremena. Objavljeno i dosta video fajlova

Video fajl uzivo sa protesta 11.01.2007




11.04.2007 protest zena Srebrenice video sa lica mjesta



11.04.2007




Jos jedan upectaljiv video fajl o mirnim protestima zena srebrenice u Tuzli. Slike su nastajale godinama pa sam to objedinjio u video fajl kako bih ljudima priblizio srebrenicku tragediju




I dobra vijest je da se svi ovi video fajlovi itekako gledaju na you tube. Posjeta mom profilu je presla 200.000 tako da mislim da smo dali izuzetan doprinos kako bi se o Srebrenici culo i u svijetu.

I po komentarima koje ljudi ostavljaju vidim da se javljaju iz svih dijelova svijeta.

Nazalost svakodnevno blokiram dosta usera pretezeno iz Srbije i RS-a koji ostavljaju neprimjerne komentare.

eto tako ja rekoh sazeto a ono....da i evo jos dva video fajla live sa mezarja u Potocarima



21-12-2007 at 20:29 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad (nase akcije slike)

Akcija "Paketiæi za SVE" - dokaz postojanja dobrih ljudi

Pocetkom decembra, Sarajevo-x.com forumasi i Udruzenje "Dobro" pokrenuli su akciju "Paketici za SVE". Akcija je naisla na odlican odziv gradjana, a dijeljenje paketica obavljeno je veæ u nekoliko navrata....



Paketici su namijenjeni djeci koja inace ne bi dobila paketic, a ucesnici akcije su odlucili za Kurban-bajram, Bozic i Novu godinu posjetiti ovu djecu i uruciti im paketice. Tako je organizovano sakupljanje slatkisa, igracaka, odjece, i svih drugih doprinosa "u naturi“, a s druge strane sakupljanjem novca od kojeg su kupljene sve potrebne stvari za paketice...

Za sada su obradovali djecu u Mostaru, Visokom, Zenici, Kaknju itd a prije par dana paketici su stigli i do Tuzle tacnije do prognanickog naselja Mihatovici gdje su urucena 120 paketica plus paketi sa odjecom ...za 30. decembar u Sarajevu se priprema velika priredba gdje ce sarajevska djeca biti obradovana paketicima

A ovako je bilo u Mihatovicima kod Tuzle










Koliko sam dobio info pripremili su pomoc i za porodicu Dragana Filipovica nastanjenog u Tuzli koji veoma tesko zivi sa svojom porodicom. Znam da su pripremili pakete sa hranom i lijekove za Dragana. Ako saznam jel uruceno javnem vam.

[Edited by cupo on 29-12-2007 at 16:01 GMT]

29-12-2007 at 15:59 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad (nase akcije slike)

27.01.2008 Posjeta Podrinju

Vi ste nas dvojicu vec ranije vidjeli na slikama al evo nas opet. Malo smo porasli a prije petnaestak dana smo se i osunetili . Danas smo dobili malo para na sunet, dobili smo slike sto ste nas ranije slikali kao i album za slike

Nurija i Jakub









A nadam se da se i mene sjecate i prosli put sam vas pocastio osmijehom mali Tarik



I svoj ostaloj djeci iz Podrinja ce biti urucene slike sa nase zadnje akcije. Pa cak ce otici i do Suceske koja je najudaljenija.

27-01-2008 at 19:24 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad (nase akcije slike)

I nasa dugogodisnja prijateljica Fazila



Slike su urucene i ostalim majkama iz Srebrenice

27-01-2008 at 19:26 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad (nase akcije slike)

I posjeta Memorijalnom centru






28-01-2008 at 15:41 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 6
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: abrahamudescarte19, El_draginjho, ImmortalKing, Jedina63, KingNedo, sena, Tantavicar
FORUM : Tuzlarije : Humanitarni rad (hum. akcije slike) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice