|
09.07.2018. u 17:50 Broj citanja: 2687 Učešće službenika MUP-a TK-a u “Maršu mira 2018”
Uz podršku menadžmenta MUP-a TK-a i u saradnji sa Sindikatom policije MUP-a TK oko 46 službenika ovog Ministarstva, jučer su se u mjestu Nezuk, općina Sapna, priključiii brojnim učesnicima "Marša mira - Srebrenica 2018", u okviru obilježavanja 23. godišnjice genocida nad Bošnjacima u Srebrenici.
|
OPŠIRNIJE |
|
09.07.2018. u 14:42 Broj citanja: 3964 Nacrtom prostornog plana TK predviđeno pomjeranje granica Tuzle
Nakon pročite skraćene verzije prijedloga novog Prostornog plana TK, i gradonačelnik i njegovi saradnici imali su niz primjedbi. Prijedlozi se kose sa ranije donesenim odlukama Općine, odnosno Grada Tuzle, kao i federalnog inspektora.
|
OPŠIRNIJE |
|
09.07.2018. u 14:22 Broj citanja: 6434 Lokalna vlast energično protiv formiranja novog istražnog polja Rasovac
U Gradskoj upravi Tuzla, danas je održana 35. sjednica Kolegija gradonačelnika, tokom koje se raspravljalo o Nacrtu izmjena i dopuna prostornog plana za područje Tuzlanskog kantona 2005.-2025.
|
OPŠIRNIJE |
|
09.07.2018. u 14:18 Broj citanja: 1526 Ministarstvo za boračka pitanja Tuzlanskog kantona Objavljen dodatni konkurs za volonterski staž
U cilju boljeg informisanja zainteresovanih za novoobjavljeni Javni poziv za obavljanje volonterskog staža iz Ministarstva za boračka pitanja Tuzlanskog kantona napominju da je riječ o dodatnom konkursu.
|
OPŠIRNIJE |
|
09.07.2018. u 13:55 Broj citanja: 1842 Iz Tuzle otišla poruka: ˝Svi smo mi jednaki˝
U okviru "Ljeta u Tuzli", u subotu 7. jula na Trgu slobode u organizaciji U.G. "Sretno dijete" održana je manifestacija pod nazivom: "Duga različitosti i duga sličnosti". Cilj događaja bio je ukazati na značaj razvoja dječije mašte i kroz kreativno slikanje približiti im pojmove različitosti i sličnosti.
|
OPŠIRNIJE |
|
09.07.2018. u 10:18 Broj citanja: 1239 Boračka udruženja dobila najmanje 83 miliona maraka Piše: Centar za istraživačko novinarstvo (CIN)
Centar za istraživačko novinarstvo (CIN) je kreirao online bazu podataka o finansiranju boračkih udruženja u Bosni i Hercegovini (BiH). U bazi se nalaze podaci o izdvojenih 83,2 miliona KM iz budžeta općina, gradova, kantona, entiteta i Brčko distrikta.
|
OPŠIRNIJE |
|
09.07.2018. u 07:28 Broj citanja: 1987 U utorak „Mirna šetnja 8372 za Srebrenicu“
U Tuzli će i ove godine, peti put zaredom, biti organizovana "Mirna šetnja 8372 za Srebrenicu". Mirna šetnja će se održati u utorak, 10.07.2018. godine, u vremenu od 18 do 20 sati. Okupljanje je ispred BKC-a Tuzla u 17:30h.
|
OPŠIRNIJE |
|
09.07.2018. u 01:24 Broj citanja: 2026 Demant iz FK Sloboda: Smajić i Bošnjaković ostaju na klupi FK Sloboda
Nekolicina medija u Bosni i Hercegovini jučer je prenijela informaciju o mogućoj ostavci Tim menadžera FK “Sloboda”, Admira Smajića, a što bi dovelo i do odlaska i šefa Stručnog štaba Milenka Bošnjakovića sa klupe FK Sloboda. To su jučer iz FK Sloboda demantovali u saopštenju za javnost koje prenosimo u cjelosti.
|
OPŠIRNIJE |
|
09.07.2018. u 01:00 Broj citanja: 2979 ˝Peti tolerantni gulaš˝ 14. i 15. jula u Požarnici
Udruženje mladih "Obnova" Tuzla i ove godine organizuje društveni događaj pod nazivom "Peti tolerantni gulaš". Manifestacija će se održati 14.07 i 15.07.2018. godine sa početkom u 11:00h. Svi učesnici će imati priliku pokazati svoje kulinarske sposobnosti, kazao je Željko Pantić, predsjednik Udruženja mladih "Obnova.
|
OPŠIRNIJE |
|
09.07.2018. u 00:27 Broj citanja: 1552 U ponedjeljak koncert klasične muzike “Ljetna promenada”
U okviru manifestacije Ljeto u Tuzli će 9. jula u Međunarodnoj galeriji portreta biti održan koncert klasične muzike “Ljetna promenada”. Koncert koji se u okviru ove manifestacije održava već drugu godinu nastupaju mlade tuzlanske umjetnice Katarina Pavljašević i Ena Ovčina.
|
OPŠIRNIJE |
|
08.07.2018. u 21:43 Broj citanja: 1701 Pripreme u Sloveniji: FK Tuzla City - NK Krško 0:2
Danas su u Sloveniji snage odmjerili Fk Tuzla City i NK Krško. Slovenci su poveli već u devetoj minuti, a dvadesetak minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0. Publika je mogla vidjeti zaista prelijep pogodak, golman našega tima, Fejzić nije imao nikakve šanse. Iako nisu postigli u prvom poluvremena pogodak, izabranici Sloboda Starčevića imali su nekoliko veoma lijepih šansi.
|
OPŠIRNIJE |
|
08.07.2018. u 21:31 Broj citanja: 4810 Saopštenje za javnost: Zlatni ljiljani ogorčeni odlukom vijećnika Općine Kalesija
Na osnovu poslednjih dešavanja na sjednici Općinskog vijeća Kalesija na kojoj je odbijen prijedlog da novoizgrađeni most na rijeci Spreči nosi naziv „Most zlatnih ljiljana Hariza Vokića i Suada Spahića“ – smatramo da je to krajnji izraz nepoštovanja.
|
OPŠIRNIJE |
|
08.07.2018. u 21:21 Broj citanja: 3160 Izložba Ivana Jakšića u Tuzli: Skulptura ˝Srebrenica˝ biće poklonjena muzeju u Potočarima
U organizaciji Udruženja građana Podrinje i Bosanskog kulturnog centra Tuzla večeras je u Tuzli otvorena samostalna izložba skulptura Splićanina Ivana Jakšića. Među deset izloženih radova najviše pažnje je privukla skulptura koji nasi naziv "Srebrenica".
|
OPŠIRNIJE |
|
08.07.2018. u 20:35 Broj citanja: 1242 Forum teatar Najava predstave ˝Ovo nije moj život˝
Predstava Forum tetara "Ovo nije moj život" biće odigrana 9. jula 2018. godine u 19:00 h JU Centar za kulturu Tuzla, Dom mladih, II sprat. Forum teatar predstavlja intervenciju neformalne grupe mladih na lokalnu zajednicu, a tematizira problematiku mladih koji izlaze iz alternativne skrbi.
|
OPŠIRNIJE |
|
08.07.2018. u 19:50 Broj citanja: 1171 Plan dobrovoljnog darivanja krvi od 10. do 12. jula: Ako niste dobrovoljni davalac, razmislite, možda je vrijeme da to postanete
Ako niste do sada dobrovoljno darivali krv, razmislite, možda je vrijeme da to uradite. Ne čekajte da Vama ili Vašem bližnjem zatreba krv! Darivanjem pomažete u ostvarenju cilja da krv čeka bolesnika, a ne obrnuto!
|
OPŠIRNIJE |
|
08.07.2018. u 17:45 Broj citanja: 1973 Servisne informacije .... i malo tuzlarija
Kod nas danas nije bilo kiše ali ovakvog jula se ne sjećam. Danas je mom sinu rođendan, rodila majka, i znam da je svakog 8.jula užasno toplo. Kada se rodio bilo je 36 stepeni, kuhanje pravo. Svaki njegov rođendan je bilo slično vrijeme, istina, i danas je sparno ali nije to to. Čudnijeg ljeta nije dugo bilo. Ovi koji su gdje na Jadranu, kažu da je ljepše nego kod nas, more je more ali ima kiše, vjetra, voda hladna.
|
OPŠIRNIJE |
|
08.07.2018. u 16:06 Broj citanja: 1371 Najava svečanog zatvaranja projekta ˝Baci kocku˝ i antistres radionica
Neformalna grupa mladih pokrenula je projekat podrške studentima koji se nađu u kriznim situacijama, pod nazivom "Baci kocku" kojeg finansira Međunarodna organizacija za migracije IOM, u okviru šireg projekta Podrška mladim u lokalnim zajednicama.
|
OPŠIRNIJE |
|
08.07.2018. u 15:29 Broj citanja: 1574 Svjetska karate lige za mlade: Takmičarka KBS ˝Tuzla-Sinbra˝ Emina Abdulić osvojila bronzanu medalju
U Umagu se od 5.7. do 8.7.2018. godine održava Svjetska liga za mlade u karateu. Na ovom velikom, prestižnom takmičenju učešće je uzelo 1874 takmičara iz 74 države svijeta.
|
OPŠIRNIJE |
|