TZ VIJESTI - TUZLARIJE - BH VIJESTI - BILTEN TZ - BILTEN TK - OBRAZOVANJE
   VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU - TOP VIJESTI - FORUM
 



Tuzlarije - slike, priče... 
Vijesti 
Tuzlanke i Tuzlaci 
Naše bebe 

23.09.2019 - 08h
INDEKS KVALITETA ZRAKA
66
UMJERENO ZAGADJEN
Upozorenje: Neke zagađujuće materije mogu uzrokovati zdravstvene probleme osobama koje su veoma osjetljive na zagađenje zraka. Takve osobe trebaju izbjegavati boravak vani i smanjiti naprezanje tokom boravka vani.

ŽIV LUK SAR ZEN TUZ
zrak.ekoakcija.org


Tuzlanski dosje 
Kulturologija 
Preporuka za čitanje 
Sportarije 


Info Servis 
Mapa Tuzle 
Vremenska prognoza 
Mali oglasi 


Bilten rada Općine Tuzla 
Panorame Tuzle 
Vremeplov 
Stare slike pričaju 
Tuzlanska ikona - Meša 
Znanjem protiv droge 
Kapija (25.05.1995.) 
Srebrenica (1995-2006) 


Top vijesti 
Vijesti iz minute u minutu 
Vijesti domaćih medija 
Foto priče 
BH teme 
Feljtoni 

Tuzlarije Forum 
Tuzlarije Chat 
Ankete 
Čestitke-želje-pozdravi 


Razbibriga 
Taze vicevi 
Neobične fotke 
Horoskop 
Web igrice 


Kursna lista 
Telefonski imenik FBiH 
Zakoni 

Vizitke 
Marketing 




ON LINE KORISNICI - 105

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

Tuzlarije


UPIS PRILOGA
SPONZORIRANA RUBRIKA OD STRANE GRADA TUZLA

TUZLARIJE
Strana: Prva 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 (561) 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 Zadnja
Ukupan broj tekstova: 7845

10.10.2007. u 16:31
Matični ured Tuzla
Spisak vjenčanih osoba u periodu
Od 01.10.2007.god. do 08.10.2007.god. u Tuzli

1. Bobarić Nermin i Trivković Borka
2. Božić Boro i Božić Gordana
3. Iljukić Dalibor i Pippis Slađana
4. Dittrich Dalibor i Tutić Helena
5. Tičić Adnan i Ikanović Sanela
6. Rizvanović Edhem i Dugaić Nusreta
7. Sakan Alan i Šabanović Mirzeta
8. Zukić Almir i Badžić Medina


06.10.2007. u 12:21
Od Nove godine
Voda skuplja za 25%
U nastavku 32. redovne sjednice Općinskog vijeća Tuzla, odžane 04.10. 2007. godine u večernjim satima razmotrena je i poslije usvojena tačka vezana za prijedlog mjera za unaprijeđenje poslovanja u JKP Vodovod i Kanalizacija.


04.10.2007. u 18:30
U toku je nastavak 32. sjednice Općinskog vijeća Tuzla
Vijećnici su svoj rad počeli sa tačkom koja se odnoslila na razmatranje i usvajanje Odluke o izmjeni Odluke o utvrđivanju plaća i drugih ličnih primanja kao i Pravilnika o izmjenama i dopunama pravilnika o utvrđivanju platnih razreda i koefecijenata za plaće rukovodećih i ostalih državnih službenika i namještenika u Općinskim organima uprave, stručnim i drugim službama.


04.10.2007. u 15:04
Matični ured Tuzla
Spisak roditelja novorođene djece
Od 24.09.2007.god. do 01.10.2007.god. u Tuzli

1. Nurkanović Zvjezdan i Edina dobili kćerku
2. Džinić Emir i Nrmina dobili kćerku
3. Alagić Eljub i Damira dobili kćerku
4. Gubaljević Nadir i Nedžla dobili sina
5. Kasumović Mensur i Adela dobili sina
6. Hasanbašić Nermin i Alma dobili kćerku
7. Tinjić Azur i Elvira dobili sina
8. Bašić Senad i Zinka dobili sina


04.10.2007. u 12:01
Općina Tuzla
Javna rasprava o Nacrtu Budžeta za 2008. godinu

Na 32. redovnoj sjednici Općinskog vijeća Tuzla, održanoj 28.09.2007. godine, vijećnici su usvojili Nacrt Budžeta općine Tuzla za 2008. godinu, kao i Nacrt Odluke o izvršavanju Budžeta općine Tuzla za 2008. godinu.

U skladu sa članom 117. Poslovnika Općinskog vijeća Tuzla, oba dokumenta se od strane načelnika Općine Tuzla upućena na javnu raspravu koja će trajati do 30.10.2007. godine.


03.10.2007. u 11:00
Matični ured Tuzla
Spisak upisanih umrlih osoba od 24.09. do 01.10.2007.


1. Duman Fadil r. 26.05.1931.
2. Hasanović Sabiha r. 11.04.1938.
3. Hasić Hanifa r. 10.10.1938.
4. Muratović Ragib r. 01.09.1954.
5. Salihović Huso r. 01.09.1951.
6. Nukić Džemil r. 14.01.1940.
7. Pitarević Zejneba r. 20.04.1937.
8. Ibrišimović Bedija r. 21.07.1935


02.10.2007. u 14:52
Povodom Dana oslobođenja Tuzle
Održana Svečana sjednica Općinskog vijeća
Povodom Drugog oktobra, Dana oslobođenja Tuzle, danas je u sali kina "Art" održana i Svečana sjednica Općinskog vijeća Tuzla. Bila je to prilika da se vijećnici i gosti podsjete na historijat Tuzle prepun primjera i dokaza o teškim, dramatičnim i krvavim putevima borbe za nacionalnu i socijalnu slobodu i pravičnost


02.10.2007. u 14:05
Obilježavanje 2. Oktobra
Položeni vijenci na spomen obilježja na Slanoj Banji
Obilježavanje 2. oktobra 1943. godine, dana kada je Tuzla bila najveći oslobođeni grad porobljene Evrope, počelo je polaganjem cvijeća i vijenaca na spomen obižlježja na Slanoj Banji. Već tradicionalno, svakog drugog oktobra ispred spomen obilježja okupe se predstavnici kantanalne i općinske vlasti, boračkih i drugih udruženja. Tu su svi koji shvataju značaj ovog datuma i kojima on nešto znači.


02.10.2007. u 11:30
Načelnik Jasmin Imamović govori za Oslobođenje
Mi smo žrtve tuđe obijesti
Tuzla danas slavi Dan oslobođenja. To je podsjećanje na drugi oktobar 1943, dan kada su antifašisti oslobodili grad i držali ga u svojim rukama četrdesetak dana. Tada je Tuzla bila najveći slobodni grad u kontinentalnom dijelu Evrope, koju je bila okupirala Njemačka. Takođe, u današnjem Oslobođenju je i poklon DVD, dokumentarac „Žrtva je krivac“. Oba pomenuta detalja su bila razlog za razgovor sa tuzlanskim gradonačelnikom Jasminom Imamovićem.


02.10.2007. u 09:44
Mr.sc. Enes Mujić, premijer TK
Čestitka u povodu 2. Oktobra, Dana oslobođenja Tuzle

"U ime Vlade Tuzlanskog kantona i u svoje lično ime čestitam Vam 2. oktobar, Dan oslobođenja Tuzle, sa iskrenim željama za ekonomski, kulturni i svaki drugi napredak grada i njenih žitelja", kaže se u čestitki koju je gradonačelniku i građanima Tuzle uputio mr.sc. Enes Mujić, premijer TK, a koju u nastavku prenosimo u cjelini.


01.10.2007. u 12:35
Obilježavanje 2. oktobra

Tuzla će sutra obilježiti 2.oktobar, dan kada je 1943. godine bila najveći oslobođeni grad u Evropi.
U 11 sati, na Slanoj Banji će biti položeni vijenci na Partizansko spomen groblje, Spomenik poginulim 1992-1995 i Mezarje/Groblje civilnim žrtvama rata.
U 12 sati, u sali kina "Art", bit će održana Svečana sjednica Općinskog vijeća Tuzla.

29.09.2007. u 16:04
Drugi dan Međunarodne konferencije
Održan treći panel ˝Istorijske konsekvence˝
Drugi dan Međunarodne konferencije "Pravne, političke i istorijske konsekvence haških presuda", održan je treći panel, tematska cijelina pod nazivom "Istorijske konsekvence". Uvodno izlaganje imao je dr. Richard Wilson, University od Connecticut, koji prvi put boravi u Bosni i Hercegovini pa je riječima zahvalnosti za poziv na ovu konferenmciju i počeo svoje izlaganje.



Strane: Prva 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 (561) 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 Zadnja
 

OSTALE VIJESTI
Problem reprezentativnosti njihovog strukovnog sindikata: Štrajk upozorenja 4.500 ljekara i stomatologaVeća Evroazija: dijalog, povjerenje, partnerstvo: Izetbegović na sastanku predsjednika parlamenata Evrope i AzijeVIDEO: Ekonomisti se pitaju ko će puniti fondove: Dok poslodavci traže rasterećenje nameta, radnici odlazeU BiH ih je više od dvije hiljade bez roditeljskog staranja: Ko može usvojiti dijete?VIDEO: Kada započeti priču o seksualnom obrazovanju?: Tabu tema u našoj zemljiNezbrinute stotine tisuća putnika širom svijeta: Najstarija turistička tvrtka na svijetu zatvorila svoja vrataMilijunima ljudi prijete smrtonosne oluje: Najsiromašniji u svijetu primaju manje od centa pomoći dnevnoObdanica će trajati 12 sati i devet minuta: Počinje jesenVIDEO: \'Pismo prijateljima\': Druženje u čast Kemala Montena i Davorina PopovićaPlemići nastavili pobjednički niz na domaćem terenu: Zrinjski siguran protiv Čelika, Velež bolji od Zvijezde 09Južnokorejski mladići krenuli u borbu protiv feminizma
Istraga otkrila zašto se lani srušio Boeing u Indoneziji, poginulo je 189 ljudi
Propala najstarija svjetska turistička tvrtka, tisuće ljudi ostale bez letova
Građani Filipina podupiru krvavi rat predsjednika Dutertea protiv droga
Cijene nafte su jutros porasle
Cijene nafte prošloga tjedna porasle oko 6 posto
Trumpov stručnjak za Aziju postao zamjenik savjetnika za nacionalnu sigurnost
U napadima saudijske koalicije na Jemen ubijeno pet članova jedne obitelji
Drugi dan nasilnih prosvjeda protiv predsjednika u Egiptu, deseci uhićeni
Predozirali se na kućnoj zabavi u SAD-u, tri su mrtva i četiri hospitalizirana
Arapske stranke prvi put u 25 godina podržale kandidata za izraelskog premijera
Veliki prosvjedi u favelama u Riju, policija ubila 8-godišnju curicu
Izraelski predsjednik želi stabilnu veliku koaliciju s Netanyahuom i Gantzom
Izbio novi Trumpov skandal, sada s ukrajinskim predsjednikom. Traži se opoziv
Warren u Iowi prestigla Bidena u demokratskoj kandidaturi za predsjednika SAD-a
Iran upozorio SAD da se drži podalje od Zaljeva
Alarmantni podaci: Posljednjih 5 godina bilo je najtoplije u povijesti mjerenja
VIDEO Rusi u vježbi na rubu Europe s brodova ispalili na desetke raketa
Klimatski aktivisti se oprostili od švicarskog ledenjaka koji će nestati
Kreće najveća ekspedicija na Arktiku ikad: Brod Polarstern krenuo prema sjeveru





Google






Rezultati

STARE ANKETE

KAPIJA

25-05-1995



OSTALE VIJESTI
Problem reprezentativnosti njihovog strukovnog sindikata: Štrajk upozorenja 4.500 ljekara i stomatologaVeća Evroazija: dijalog, povjerenje, partnerstvo: Izetbegović na sastanku predsjednika parlamenata Evrope i AzijeVIDEO: Ekonomisti se pitaju ko će puniti fondove: Dok poslodavci traže rasterećenje nameta, radnici odlazeU BiH ih je više od dvije hiljade bez roditeljskog staranja: Ko može usvojiti dijete?VIDEO: Kada započeti priču o seksualnom obrazovanju?: Tabu tema u našoj zemljiNezbrinute stotine tisuća putnika širom svijeta: Najstarija turistička tvrtka na svijetu zatvorila svoja vrataMilijunima ljudi prijete smrtonosne oluje: Najsiromašniji u svijetu primaju manje od centa pomoći dnevnoObdanica će trajati 12 sati i devet minuta: Počinje jesenVIDEO: \'Pismo prijateljima\': Druženje u čast Kemala Montena i Davorina PopovićaPlemići nastavili pobjednički niz na domaćem terenu: Zrinjski siguran protiv Čelika, Velež bolji od Zvijezde 09Južnokorejski mladići krenuli u borbu protiv feminizma
Istraga otkrila zašto se lani srušio Boeing u Indoneziji, poginulo je 189 ljudi
Propala najstarija svjetska turistička tvrtka, tisuće ljudi ostale bez letova
Građani Filipina podupiru krvavi rat predsjednika Dutertea protiv droga
Cijene nafte su jutros porasle
Cijene nafte prošloga tjedna porasle oko 6 posto
Trumpov stručnjak za Aziju postao zamjenik savjetnika za nacionalnu sigurnost
U napadima saudijske koalicije na Jemen ubijeno pet članova jedne obitelji
Drugi dan nasilnih prosvjeda protiv predsjednika u Egiptu, deseci uhićeni
Predozirali se na kućnoj zabavi u SAD-u, tri su mrtva i četiri hospitalizirana
Arapske stranke prvi put u 25 godina podržale kandidata za izraelskog premijera
Veliki prosvjedi u favelama u Riju, policija ubila 8-godišnju curicu
Izraelski predsjednik želi stabilnu veliku koaliciju s Netanyahuom i Gantzom
Izbio novi Trumpov skandal, sada s ukrajinskim predsjednikom. Traži se opoziv
Warren u Iowi prestigla Bidena u demokratskoj kandidaturi za predsjednika SAD-a
Iran upozorio SAD da se drži podalje od Zaljeva
Alarmantni podaci: Posljednjih 5 godina bilo je najtoplije u povijesti mjerenja
VIDEO Rusi u vježbi na rubu Europe s brodova ispalili na desetke raketa
Klimatski aktivisti se oprostili od švicarskog ledenjaka koji će nestati
Kreće najveća ekspedicija na Arktiku ikad: Brod Polarstern krenuo prema sjeveru


SVAŠTARIJE