TZ VIJESTI - TUZLARIJE - BH VIJESTI - BILTEN TZ - BILTEN TK - OBRAZOVANJE
   VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU - TOP VIJESTI - FORUM
 



Tuzlarije - slike, priče... 
Vijesti 
Tuzlanke i Tuzlaci 
Naše bebe 

17.07.2019 - 16h
INDEKS KVALITETA ZRAKA
55
UMJERENO ZAGADJEN
Upozorenje: Neke zagađujuće materije mogu uzrokovati zdravstvene probleme osobama koje su veoma osjetljive na zagađenje zraka. Takve osobe trebaju izbjegavati boravak vani i smanjiti naprezanje tokom boravka vani.

ŽIV LUK SAR ZEN TUZ
zrak.ekoakcija.org


Tuzlanski dosje 
Kulturologija 
Preporuka za čitanje 
Sportarije 

Info Servis 
Mapa Tuzle 
Vremenska prognoza 
Mali oglasi 


Bilten rada Općine Tuzla 
Panorame Tuzle 
Vremeplov 
Stare slike pričaju 
Tuzlanska ikona - Meša 
Znanjem protiv droge 
Kapija (25.05.1995.) 
Srebrenica (1995-2006) 


Top vijesti 
Vijesti iz minute u minutu 
Vijesti domaćih medija 
Foto priče 
BH teme 
Feljtoni 


Tuzlarije Forum 
Tuzlarije Chat 
Ankete 
Čestitke-želje-pozdravi 


Razbibriga 
Taze vicevi 
Neobične fotke 
Horoskop 
Web igrice 


Kursna lista 
Telefonski imenik FBiH 
Zakoni 

Vizitke 
Marketing 




ON LINE KORISNICI - 127

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

Tuzlarije



UPIS PRILOGA
SPONZORIRANA RUBRIKA OD STRANE GRADA TUZLA

TUZLARIJE
Strana: Prva 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 (561) 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 Zadnja
Ukupan broj tekstova: 7845

10.10.2007. u 16:31
Matični ured Tuzla
Spisak vjenčanih osoba u periodu
Od 01.10.2007.god. do 08.10.2007.god. u Tuzli

1. Bobarić Nermin i Trivković Borka
2. Božić Boro i Božić Gordana
3. Iljukić Dalibor i Pippis Slađana
4. Dittrich Dalibor i Tutić Helena
5. Tičić Adnan i Ikanović Sanela
6. Rizvanović Edhem i Dugaić Nusreta
7. Sakan Alan i Šabanović Mirzeta
8. Zukić Almir i Badžić Medina


06.10.2007. u 12:21
Od Nove godine
Voda skuplja za 25%
U nastavku 32. redovne sjednice Općinskog vijeća Tuzla, odžane 04.10. 2007. godine u večernjim satima razmotrena je i poslije usvojena tačka vezana za prijedlog mjera za unaprijeđenje poslovanja u JKP Vodovod i Kanalizacija.


04.10.2007. u 18:30
U toku je nastavak 32. sjednice Općinskog vijeća Tuzla
Vijećnici su svoj rad počeli sa tačkom koja se odnoslila na razmatranje i usvajanje Odluke o izmjeni Odluke o utvrđivanju plaća i drugih ličnih primanja kao i Pravilnika o izmjenama i dopunama pravilnika o utvrđivanju platnih razreda i koefecijenata za plaće rukovodećih i ostalih državnih službenika i namještenika u Općinskim organima uprave, stručnim i drugim službama.


04.10.2007. u 15:04
Matični ured Tuzla
Spisak roditelja novorođene djece
Od 24.09.2007.god. do 01.10.2007.god. u Tuzli

1. Nurkanović Zvjezdan i Edina dobili kćerku
2. Džinić Emir i Nrmina dobili kćerku
3. Alagić Eljub i Damira dobili kćerku
4. Gubaljević Nadir i Nedžla dobili sina
5. Kasumović Mensur i Adela dobili sina
6. Hasanbašić Nermin i Alma dobili kćerku
7. Tinjić Azur i Elvira dobili sina
8. Bašić Senad i Zinka dobili sina


04.10.2007. u 12:01
Općina Tuzla
Javna rasprava o Nacrtu Budžeta za 2008. godinu

Na 32. redovnoj sjednici Općinskog vijeća Tuzla, održanoj 28.09.2007. godine, vijećnici su usvojili Nacrt Budžeta općine Tuzla za 2008. godinu, kao i Nacrt Odluke o izvršavanju Budžeta općine Tuzla za 2008. godinu.

U skladu sa članom 117. Poslovnika Općinskog vijeća Tuzla, oba dokumenta se od strane načelnika Općine Tuzla upućena na javnu raspravu koja će trajati do 30.10.2007. godine.


03.10.2007. u 11:00
Matični ured Tuzla
Spisak upisanih umrlih osoba od 24.09. do 01.10.2007.


1. Duman Fadil r. 26.05.1931.
2. Hasanović Sabiha r. 11.04.1938.
3. Hasić Hanifa r. 10.10.1938.
4. Muratović Ragib r. 01.09.1954.
5. Salihović Huso r. 01.09.1951.
6. Nukić Džemil r. 14.01.1940.
7. Pitarević Zejneba r. 20.04.1937.
8. Ibrišimović Bedija r. 21.07.1935


02.10.2007. u 14:52
Povodom Dana oslobođenja Tuzle
Održana Svečana sjednica Općinskog vijeća
Povodom Drugog oktobra, Dana oslobođenja Tuzle, danas je u sali kina "Art" održana i Svečana sjednica Općinskog vijeća Tuzla. Bila je to prilika da se vijećnici i gosti podsjete na historijat Tuzle prepun primjera i dokaza o teškim, dramatičnim i krvavim putevima borbe za nacionalnu i socijalnu slobodu i pravičnost


02.10.2007. u 14:05
Obilježavanje 2. Oktobra
Položeni vijenci na spomen obilježja na Slanoj Banji
Obilježavanje 2. oktobra 1943. godine, dana kada je Tuzla bila najveći oslobođeni grad porobljene Evrope, počelo je polaganjem cvijeća i vijenaca na spomen obižlježja na Slanoj Banji. Već tradicionalno, svakog drugog oktobra ispred spomen obilježja okupe se predstavnici kantanalne i općinske vlasti, boračkih i drugih udruženja. Tu su svi koji shvataju značaj ovog datuma i kojima on nešto znači.


02.10.2007. u 11:30
Načelnik Jasmin Imamović govori za Oslobođenje
Mi smo žrtve tuđe obijesti
Tuzla danas slavi Dan oslobođenja. To je podsjećanje na drugi oktobar 1943, dan kada su antifašisti oslobodili grad i držali ga u svojim rukama četrdesetak dana. Tada je Tuzla bila najveći slobodni grad u kontinentalnom dijelu Evrope, koju je bila okupirala Njemačka. Takođe, u današnjem Oslobođenju je i poklon DVD, dokumentarac „Žrtva je krivac“. Oba pomenuta detalja su bila razlog za razgovor sa tuzlanskim gradonačelnikom Jasminom Imamovićem.


02.10.2007. u 09:44
Mr.sc. Enes Mujić, premijer TK
Čestitka u povodu 2. Oktobra, Dana oslobođenja Tuzle

"U ime Vlade Tuzlanskog kantona i u svoje lično ime čestitam Vam 2. oktobar, Dan oslobođenja Tuzle, sa iskrenim željama za ekonomski, kulturni i svaki drugi napredak grada i njenih žitelja", kaže se u čestitki koju je gradonačelniku i građanima Tuzle uputio mr.sc. Enes Mujić, premijer TK, a koju u nastavku prenosimo u cjelini.


01.10.2007. u 12:35
Obilježavanje 2. oktobra

Tuzla će sutra obilježiti 2.oktobar, dan kada je 1943. godine bila najveći oslobođeni grad u Evropi.
U 11 sati, na Slanoj Banji će biti položeni vijenci na Partizansko spomen groblje, Spomenik poginulim 1992-1995 i Mezarje/Groblje civilnim žrtvama rata.
U 12 sati, u sali kina "Art", bit će održana Svečana sjednica Općinskog vijeća Tuzla.

29.09.2007. u 16:04
Drugi dan Međunarodne konferencije
Održan treći panel ˝Istorijske konsekvence˝
Drugi dan Međunarodne konferencije "Pravne, političke i istorijske konsekvence haških presuda", održan je treći panel, tematska cijelina pod nazivom "Istorijske konsekvence". Uvodno izlaganje imao je dr. Richard Wilson, University od Connecticut, koji prvi put boravi u Bosni i Hercegovini pa je riječima zahvalnosti za poziv na ovu konferenmciju i počeo svoje izlaganje.



Strane: Prva 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 (561) 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 Zadnja
 

OSTALE VIJESTI
Tužno sjećanje na svirepo ubijene: Obilježena godišnjica strijeljanja šest Srebreničana u TrnovuU Briselu sastanak Evropske komisije i BiH : EK spremna pružiti dodatnu pomoć za rješavanje migrantske krizeZasjedanje Biskupske konferencije u Banjaluci: Biskupi pozvali na odgovorno suočavanje sa migrantskom krizomFinski premijer Antti Rinne predstavio program: Borba protiv klimatskih promjena prioritet predsjedanja EUVečeru za Valentinovu platio javnim novcem: Francuski ministar podnio ostavku zbog zloupotrebe javnog novcaU prvih pet mjeseci ove godine: Tokom policijskih akcija u Brazilu ubijeno više od 700 osobaTranzicija s vojne na civilnu vlast: Sudanska vojska i opozicija sklopili sporazumOptužen za korupciju u aferi Odebrecht: Bivši peruanski predsjednik Toledo uhićen u SAD-uNakon napada na četiri demokratske zastupnice: Trump optužen za rasizam u Zastupničkom domuFK Sarajevo danas igra revanš utakmicu protiv Celtica: Musemić: Na Celtic Parku želimo odigrati što je moguće boljeVIDEO Objavljena snimka obračuna policajaca i terorista u Londonu 2017.
Obilne kiše na jugu Azije, poginulo više od 200 ljudi
Turski diplomat ubijen u glavnom gradu Iračkog Kurdistana
Rusija ostavlja ukrajinske mornare u zatvoru
Duterte kaže da mu se nikada neće suditi na Međunarodnom sudu
Uhićen organizator napada na Mumbai prije 11 godina
Američka policija: Ne bacajte drogu u WC školjke, drogirate aligatore
VIDEO Pogledajte zatvor u koji ide El Chapo: "Boravak ovdje je gori od smrti"
Mladi Hrvat pronađen mrtav u šumi u Njemačkoj, brutalno je ubijen
Somalija će dodijeliti posebnu nagradu u čast ubijene novinarke
Azijske burze blago pale
Bivši peruanski predsjednik Toledo uhićen u SAD-u
Danas se izriče presuda narkobosu El Chapu, očekuje se da će biti doživotna
Wall Street blago pao
Trump optužen za rasizam u Zastupničkom domu
Broj umrlih od AIDS-a smanjio se za trećinu u posljednjih osam godina
Velika Britanija bilježi najveći rast plaća od 2008. godine
Milijun ljudi kaže da će nasilno upasti u Area 51. Vojska im zaprijetila
Britanija šalje još jedan ratni brod u Perzijski zaljev
Sijamske blizanke iz Pakistana kojima su razdvojene glave oporavljaju se





Google






Rezultati

STARE ANKETE

KAPIJA

25-05-1995



OSTALE VIJESTI
Tužno sjećanje na svirepo ubijene: Obilježena godišnjica strijeljanja šest Srebreničana u TrnovuU Briselu sastanak Evropske komisije i BiH : EK spremna pružiti dodatnu pomoć za rješavanje migrantske krizeZasjedanje Biskupske konferencije u Banjaluci: Biskupi pozvali na odgovorno suočavanje sa migrantskom krizomFinski premijer Antti Rinne predstavio program: Borba protiv klimatskih promjena prioritet predsjedanja EUVečeru za Valentinovu platio javnim novcem: Francuski ministar podnio ostavku zbog zloupotrebe javnog novcaU prvih pet mjeseci ove godine: Tokom policijskih akcija u Brazilu ubijeno više od 700 osobaTranzicija s vojne na civilnu vlast: Sudanska vojska i opozicija sklopili sporazumOptužen za korupciju u aferi Odebrecht: Bivši peruanski predsjednik Toledo uhićen u SAD-uNakon napada na četiri demokratske zastupnice: Trump optužen za rasizam u Zastupničkom domuFK Sarajevo danas igra revanš utakmicu protiv Celtica: Musemić: Na Celtic Parku želimo odigrati što je moguće boljeVIDEO Objavljena snimka obračuna policajaca i terorista u Londonu 2017.
Obilne kiše na jugu Azije, poginulo više od 200 ljudi
Turski diplomat ubijen u glavnom gradu Iračkog Kurdistana
Rusija ostavlja ukrajinske mornare u zatvoru
Duterte kaže da mu se nikada neće suditi na Međunarodnom sudu
Uhićen organizator napada na Mumbai prije 11 godina
Američka policija: Ne bacajte drogu u WC školjke, drogirate aligatore
VIDEO Pogledajte zatvor u koji ide El Chapo: "Boravak ovdje je gori od smrti"
Mladi Hrvat pronađen mrtav u šumi u Njemačkoj, brutalno je ubijen
Somalija će dodijeliti posebnu nagradu u čast ubijene novinarke
Azijske burze blago pale
Bivši peruanski predsjednik Toledo uhićen u SAD-u
Danas se izriče presuda narkobosu El Chapu, očekuje se da će biti doživotna
Wall Street blago pao
Trump optužen za rasizam u Zastupničkom domu
Broj umrlih od AIDS-a smanjio se za trećinu u posljednjih osam godina
Velika Britanija bilježi najveći rast plaća od 2008. godine
Milijun ljudi kaže da će nasilno upasti u Area 51. Vojska im zaprijetila
Britanija šalje još jedan ratni brod u Perzijski zaljev
Sijamske blizanke iz Pakistana kojima su razdvojene glave oporavljaju se


SVAŠTARIJE