TZ VIJESTI - TUZLARIJE - BH VIJESTI - BILTEN TZ - BILTEN TK - OBRAZOVANJE
   VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU - TOP VIJESTI - FORUM
 



Tuzlarije - slike, priče... 
Vijesti 
Tuzlanke i Tuzlaci 
Naše bebe 

21.05.2019 - 06h
INDEKS KVALITETA ZRAKA
17
DOBAR
Kvalitet zraka je zadovoljavajući

ŽIV LUK SAR ZEN TUZ
zrak.ekoakcija.org

Tuzlanski dosje 
Kulturologija 
Preporuka za čitanje 
Sportarije 


Info Servis 
Mapa Tuzle 
Vremenska prognoza 
Mali oglasi 


Bilten rada Općine Tuzla 
Panorame Tuzle 
Vremeplov 
Stare slike pričaju 
Tuzlanska ikona - Meša 
Znanjem protiv droge 
Kapija (25.05.1995.) 
Srebrenica (1995-2006) 


Top vijesti 
Vijesti iz minute u minutu 
Vijesti domaćih medija 
Foto priče 
BH teme 
Feljtoni 


Tuzlarije Forum 
Tuzlarije Chat 
Ankete 
Čestitke-želje-pozdravi 


Razbibriga 
Taze vicevi 
Neobične fotke 
Horoskop 
Web igrice 


Kursna lista 
Telefonski imenik FBiH 
Zakoni 

Vizitke 
Marketing 




ON LINE KORISNICI - 61

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

Tuzlarije



UPIS PRILOGA
SPONZORIRANA RUBRIKA OD STRANE GRADA TUZLA

TUZLARIJE
Strana: Prva 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 (561) 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 Zadnja
Ukupan broj tekstova: 7845

10.10.2007. u 16:31
Matični ured Tuzla
Spisak vjenčanih osoba u periodu
Od 01.10.2007.god. do 08.10.2007.god. u Tuzli

1. Bobarić Nermin i Trivković Borka
2. Božić Boro i Božić Gordana
3. Iljukić Dalibor i Pippis Slađana
4. Dittrich Dalibor i Tutić Helena
5. Tičić Adnan i Ikanović Sanela
6. Rizvanović Edhem i Dugaić Nusreta
7. Sakan Alan i Šabanović Mirzeta
8. Zukić Almir i Badžić Medina


06.10.2007. u 12:21
Od Nove godine
Voda skuplja za 25%
U nastavku 32. redovne sjednice Općinskog vijeća Tuzla, odžane 04.10. 2007. godine u večernjim satima razmotrena je i poslije usvojena tačka vezana za prijedlog mjera za unaprijeđenje poslovanja u JKP Vodovod i Kanalizacija.


04.10.2007. u 18:30
U toku je nastavak 32. sjednice Općinskog vijeća Tuzla
Vijećnici su svoj rad počeli sa tačkom koja se odnoslila na razmatranje i usvajanje Odluke o izmjeni Odluke o utvrđivanju plaća i drugih ličnih primanja kao i Pravilnika o izmjenama i dopunama pravilnika o utvrđivanju platnih razreda i koefecijenata za plaće rukovodećih i ostalih državnih službenika i namještenika u Općinskim organima uprave, stručnim i drugim službama.


04.10.2007. u 15:04
Matični ured Tuzla
Spisak roditelja novorođene djece
Od 24.09.2007.god. do 01.10.2007.god. u Tuzli

1. Nurkanović Zvjezdan i Edina dobili kćerku
2. Džinić Emir i Nrmina dobili kćerku
3. Alagić Eljub i Damira dobili kćerku
4. Gubaljević Nadir i Nedžla dobili sina
5. Kasumović Mensur i Adela dobili sina
6. Hasanbašić Nermin i Alma dobili kćerku
7. Tinjić Azur i Elvira dobili sina
8. Bašić Senad i Zinka dobili sina


04.10.2007. u 12:01
Općina Tuzla
Javna rasprava o Nacrtu Budžeta za 2008. godinu

Na 32. redovnoj sjednici Općinskog vijeća Tuzla, održanoj 28.09.2007. godine, vijećnici su usvojili Nacrt Budžeta općine Tuzla za 2008. godinu, kao i Nacrt Odluke o izvršavanju Budžeta općine Tuzla za 2008. godinu.

U skladu sa članom 117. Poslovnika Općinskog vijeća Tuzla, oba dokumenta se od strane načelnika Općine Tuzla upućena na javnu raspravu koja će trajati do 30.10.2007. godine.


03.10.2007. u 11:00
Matični ured Tuzla
Spisak upisanih umrlih osoba od 24.09. do 01.10.2007.


1. Duman Fadil r. 26.05.1931.
2. Hasanović Sabiha r. 11.04.1938.
3. Hasić Hanifa r. 10.10.1938.
4. Muratović Ragib r. 01.09.1954.
5. Salihović Huso r. 01.09.1951.
6. Nukić Džemil r. 14.01.1940.
7. Pitarević Zejneba r. 20.04.1937.
8. Ibrišimović Bedija r. 21.07.1935


02.10.2007. u 14:52
Povodom Dana oslobođenja Tuzle
Održana Svečana sjednica Općinskog vijeća
Povodom Drugog oktobra, Dana oslobođenja Tuzle, danas je u sali kina "Art" održana i Svečana sjednica Općinskog vijeća Tuzla. Bila je to prilika da se vijećnici i gosti podsjete na historijat Tuzle prepun primjera i dokaza o teškim, dramatičnim i krvavim putevima borbe za nacionalnu i socijalnu slobodu i pravičnost


02.10.2007. u 14:05
Obilježavanje 2. Oktobra
Položeni vijenci na spomen obilježja na Slanoj Banji
Obilježavanje 2. oktobra 1943. godine, dana kada je Tuzla bila najveći oslobođeni grad porobljene Evrope, počelo je polaganjem cvijeća i vijenaca na spomen obižlježja na Slanoj Banji. Već tradicionalno, svakog drugog oktobra ispred spomen obilježja okupe se predstavnici kantanalne i općinske vlasti, boračkih i drugih udruženja. Tu su svi koji shvataju značaj ovog datuma i kojima on nešto znači.


02.10.2007. u 11:30
Načelnik Jasmin Imamović govori za Oslobođenje
Mi smo žrtve tuđe obijesti
Tuzla danas slavi Dan oslobođenja. To je podsjećanje na drugi oktobar 1943, dan kada su antifašisti oslobodili grad i držali ga u svojim rukama četrdesetak dana. Tada je Tuzla bila najveći slobodni grad u kontinentalnom dijelu Evrope, koju je bila okupirala Njemačka. Takođe, u današnjem Oslobođenju je i poklon DVD, dokumentarac „Žrtva je krivac“. Oba pomenuta detalja su bila razlog za razgovor sa tuzlanskim gradonačelnikom Jasminom Imamovićem.


02.10.2007. u 09:44
Mr.sc. Enes Mujić, premijer TK
Čestitka u povodu 2. Oktobra, Dana oslobođenja Tuzle

"U ime Vlade Tuzlanskog kantona i u svoje lično ime čestitam Vam 2. oktobar, Dan oslobođenja Tuzle, sa iskrenim željama za ekonomski, kulturni i svaki drugi napredak grada i njenih žitelja", kaže se u čestitki koju je gradonačelniku i građanima Tuzle uputio mr.sc. Enes Mujić, premijer TK, a koju u nastavku prenosimo u cjelini.


01.10.2007. u 12:35
Obilježavanje 2. oktobra

Tuzla će sutra obilježiti 2.oktobar, dan kada je 1943. godine bila najveći oslobođeni grad u Evropi.
U 11 sati, na Slanoj Banji će biti položeni vijenci na Partizansko spomen groblje, Spomenik poginulim 1992-1995 i Mezarje/Groblje civilnim žrtvama rata.
U 12 sati, u sali kina "Art", bit će održana Svečana sjednica Općinskog vijeća Tuzla.

29.09.2007. u 16:04
Drugi dan Međunarodne konferencije
Održan treći panel ˝Istorijske konsekvence˝
Drugi dan Međunarodne konferencije "Pravne, političke i istorijske konsekvence haških presuda", održan je treći panel, tematska cijelina pod nazivom "Istorijske konsekvence". Uvodno izlaganje imao je dr. Richard Wilson, University od Connecticut, koji prvi put boravi u Bosni i Hercegovini pa je riječima zahvalnosti za poziv na ovu konferenmciju i počeo svoje izlaganje.



Strane: Prva 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 (561) 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 Zadnja
 

OSTALE VIJESTI
VIDEO: Održali sastanak sa ministrom Džindićem: Stvoriti uvjete radnicima Vitezita za odlazak u penzijuPonovio stav - ne prihvata aktivaciju MAP-a: Dodik: SNSD nema nijedan uslov za formiranje vlasti na nivou BiHVIDEO: Jedina tačka 8. redovne sjednice: U ZDK-u usvojene izmjene Zakona o unutrašnjim poslovimaInicijativa za izmjenu Zakona o zdravstvenom osiguranju KS-a: Da roditelj bolesnog djeteta odsustvuje s posla dok traje liječenjeInfineon Technologies, AMS i ST Microelectronics: Padaju cijene akcija kompanijama zbog prekida saradnje s HuaweijemKurz zatražio smjenu ministra Kickla zbog video skandala: Članovi Slobodarske partije podnijeli ostavke u austrijskoj vladiNakon što je Trump zaprijetio uništenjem: Teheran poručio Trumpu da će proći kao drugi agresori na Iran Ostat će isti i jednak u gram: Novi matematički izraz izračunavanja kilogramaNakon osam sezona i 73 epizode: Igra prijestolja došla do svoga kraja s šokantnim iznenađenjimaVIDEO: \'Za Pjanića ćemo znati u srijedu\': Prosinečki objavio spisak za Finsku i Italiju, nekoliko novih imenaMuškarac se satima penjao po Eiffelovom tornju. Napokon ga nagovorili da siđe
Stručnjak objasnio: U ratu Googlea i Huaweija najviše će stradati Europljani
Trump: Nismo pokušali pokrenuti dijalog s Iranom
Bečki politolog za Index: Snimke s Ibize otkrivaju pravo lice europske desnice
Merkel: NATO se mora usredotočiti na obranu Europe
Kurz smijenio ministra unutarnjih poslova. Nakon toga još četvorica dala ostavke
Što rat s Huaweijem znači za postojeće, a što za buduće korisnike?
Sabotiran dotok vode glavnom gradu Libije
Iran učetverostručio obogaćivanje uranija: "Ako bukne rat, sve će spaliti"
Pitali smo Tele2, HT i A1 o problemima s Huaweijem, evo što kažu
Ukrajina zbog MOL-a obustavila prijenos ruske nafte prema EU
Njemački roditelji u taksiju zaboravili tek rođenu bebu
Stručnjak o ratu Googlea i Huaweija: Idemo u smjeru najgoreg scenarija
Francuski invalid želi umrijeti, roditelji katolici mu ne daju
Ovo je Srpkinja iz Hrvatske sa snimke koja je srušila austrijsku vladu
U Kini se pojavila afrička svinjska kuga, cijene svinjetine naglo rastu
Viši savjetnik njemačke vlade upozorava na opasnost nove krize u Europi
Iranski ministar poručio Trumpu da će proći kao drugi agresori u povijesti
Njemačka vlada prošle godine je na izbjeglice potrošila 23 milijarde eura
Je li Google ubio najveću ambiciju Huaweija?





Google





Koja kombinacija vlade bi vam bila prihvatljiva?
SDP-DF-NS-SBB-SzBiH
SDP-SDA-SzBiH
SDP-PDA-SBB
SDP-SBB
SDA-PDA-SzBiH-SBB
Manjinska SDP-ova vlada
Ekspertna vlada
Vlada u tehničkom mandatu

Rezultati

STARE ANKETE

KAPIJA

25-05-1995



OSTALE VIJESTI
VIDEO: Održali sastanak sa ministrom Džindićem: Stvoriti uvjete radnicima Vitezita za odlazak u penzijuPonovio stav - ne prihvata aktivaciju MAP-a: Dodik: SNSD nema nijedan uslov za formiranje vlasti na nivou BiHVIDEO: Jedina tačka 8. redovne sjednice: U ZDK-u usvojene izmjene Zakona o unutrašnjim poslovimaInicijativa za izmjenu Zakona o zdravstvenom osiguranju KS-a: Da roditelj bolesnog djeteta odsustvuje s posla dok traje liječenjeInfineon Technologies, AMS i ST Microelectronics: Padaju cijene akcija kompanijama zbog prekida saradnje s HuaweijemKurz zatražio smjenu ministra Kickla zbog video skandala: Članovi Slobodarske partije podnijeli ostavke u austrijskoj vladiNakon što je Trump zaprijetio uništenjem: Teheran poručio Trumpu da će proći kao drugi agresori na Iran Ostat će isti i jednak u gram: Novi matematički izraz izračunavanja kilogramaNakon osam sezona i 73 epizode: Igra prijestolja došla do svoga kraja s šokantnim iznenađenjimaVIDEO: \'Za Pjanića ćemo znati u srijedu\': Prosinečki objavio spisak za Finsku i Italiju, nekoliko novih imenaMuškarac se satima penjao po Eiffelovom tornju. Napokon ga nagovorili da siđe
Stručnjak objasnio: U ratu Googlea i Huaweija najviše će stradati Europljani
Trump: Nismo pokušali pokrenuti dijalog s Iranom
Bečki politolog za Index: Snimke s Ibize otkrivaju pravo lice europske desnice
Merkel: NATO se mora usredotočiti na obranu Europe
Kurz smijenio ministra unutarnjih poslova. Nakon toga još četvorica dala ostavke
Što rat s Huaweijem znači za postojeće, a što za buduće korisnike?
Sabotiran dotok vode glavnom gradu Libije
Iran učetverostručio obogaćivanje uranija: "Ako bukne rat, sve će spaliti"
Pitali smo Tele2, HT i A1 o problemima s Huaweijem, evo što kažu
Ukrajina zbog MOL-a obustavila prijenos ruske nafte prema EU
Njemački roditelji u taksiju zaboravili tek rođenu bebu
Stručnjak o ratu Googlea i Huaweija: Idemo u smjeru najgoreg scenarija
Francuski invalid želi umrijeti, roditelji katolici mu ne daju
Ovo je Srpkinja iz Hrvatske sa snimke koja je srušila austrijsku vladu
U Kini se pojavila afrička svinjska kuga, cijene svinjetine naglo rastu
Viši savjetnik njemačke vlade upozorava na opasnost nove krize u Europi
Iranski ministar poručio Trumpu da će proći kao drugi agresori u povijesti
Njemačka vlada prošle godine je na izbjeglice potrošila 23 milijarde eura
Je li Google ubio najveću ambiciju Huaweija?


SVAŠTARIJE