TZ VIJESTI - TUZLARIJE - BH VIJESTI - BILTEN TZ - BILTEN TK - OBRAZOVANJE
   VIJESTI IZ MINUTE U MINUTU - TOP VIJESTI - FORUM
 




Tuzlarije - slike, priče... 
Vijesti 
Tuzlanke i Tuzlaci 
Naše bebe 

27.02.2020 - 04h
INDEKS KVALITETA ZRAKA
157
NEZDRAV
Upozorenje: Moguća pojava pojačanih simptoma i intenziteta bolesti kod osoba s bolestima srca i disajnih organa, poput astme. Svi ostali bi mogli početi osjećati negativan utjecaj zagađenja na zdravlje.
Sljedeće grupe trebaju smanjiti bilo kakve vanjske fizičke aktivnosti: plućni i srčani bolesnici, trudnice, djeca i starije osobe. Produžena ili veća naprezanja tokom boravka vani. trebali bi izbjegavati i svi ostali.

ŽIV LUK SAR ZEN TUZ
zrak.ekoakcija.org


Tuzlanski dosje 
Kulturologija 
Preporuka za čitanje 
Sportarije 


Info Servis 
Mapa Tuzle 
Vremenska prognoza 
Mali oglasi 


Bilten rada Općine Tuzla 
Panorame Tuzle 
Vremeplov 
Stare slike pričaju 
Tuzlanska ikona - Meša 
Znanjem protiv droge 
Kapija (25.05.1995.) 
Srebrenica (1995-2006) 


Top vijesti 
Vijesti iz minute u minutu 
Vijesti domaćih medija 
Foto priče 
BH teme 
Feljtoni 

Tuzlarije Forum 
Tuzlarije Chat 
Ankete 
Čestitke-želje-pozdravi 


Razbibriga 
Taze vicevi 
Neobične fotke 
Horoskop 
Web igrice 


Kursna lista 
Telefonski imenik FBiH 
Zakoni 

Vizitke 
Marketing 




ON LINE KORISNICI - 56

Users in Chat
TUZLARIJE CHAT

Tuzlarije


SPONZORIRANA RUBRIKA OD STRANE GRADA TUZLA

TUZLARIJE
Strana: Prva 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 (565) 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 Zadnja
Ukupan broj tekstova: 8435

16.07.2008. u 14:28
Bili smo na gradilištu slanih slapova
Da radovi na izgradnji slanih slapova kasne i nije neka vijest pa nećemo o tome, nek se time bave dežurni kritičari svega i svačega. Ono što posjetioci slanih jezera mogu i sami da vide jeste da radovi ipak napreduju iako ih izvode samo u kasnim popodnevnim satima da kupačima ne bi smetala prašina i buka građevinskih mašina.


16.07.2008. u 11:17
Tragom jednog zaključka Općinskog vijeća Tuzla
Vatrogasci nisu ostali bez posla
Na posljednjoj sjednici OV Tuzla, pod tačkom g) u okviru Tekućih pitanja donesen je zaključak kojim se od komandanta Profesionalne vatrogasne brigade traži da Općinskom vijeću dostavi pismeno obrazloženje o razlozima neproduženja ugovora sa Termoeelektranom Tuzla i razlozima donošenja rješenja za prestanak radnog odnosa osmorici vatrogasaca ...Krenuli smo tragom ovog zaključka i evo šta smo saznali.


16.07.2008. u 11:12
Matični ured Tuzla
Spisak roditelja novorođene djece u periodu od 07. do 14.07.2008.
1. Galčević Samir i Edisa dobili sina
2. Alispahić Enes i Fatima dobili sina
3. Hajdarević Nerkiz i Elnedina dobii sina
4. Musić Midhat i Emina dobili kćerku
5. Šuša Mirsad i Larisa dobili kćerku
6. Mulalić Ferid i Vahida dobili sina
7. Ramić Nesud i Hasija dobili kćerku
8. Hirkić Zehrudin i Nihada dobili sina


16.07.2008. u 11:07
Matični ured Tuzla
Spisak vjenčanih osoba u periodu od 09. do 12.07.2008.
1. Halilović Sadik i Mujanović Mersija
2. Muminović Riad i Sinanović Maida
3. Bajrić Damir i Vuković Sanja
4. Dumanović Mirza i Brzović Šida
5. Filipović Pero i Hrkač Nevenka
6. Hadžilatifagić Tarik i Halilčević Indira
7. Muminović Edis i Husejnović Amra
8. Delić Nehrudin i Josić Viktorija


16.07.2008. u 11:03
Matični ured Tuzla
Spisak upisanih umrlih osoba u periodu od 07. do 15.07.2008.
1. Avdagić Sadeta r. 16.02.1932.
2. Šabuljić Hava r. 11.04.1952.
3. Hamzić Senija r. 07.04.1949.
4. Kadić Hana r. 07.08.1923.
5. Mujačić Hanumica r. 03.09.1936.
6. Mujić Fata r. 10.05.1945.
7. Goran Aziz r. 30.10.1934.
8. Imširović Edin r. 01.07.2008


14.07.2008. u 10:15
Novi rekord u dnevnoj posjeti Panonskih jezera
U nedjelju na jezerima boravilo 12 hiljada posjetilaca

Tokom tri dana proteklog vikenda kompleks slanih jezera je posjetilo oko 26000 gostiju, a u nedjelju 13. jula je postavljen i novi interni rekord slanog vodenog parka u dnevnoj posjeti od 12000 gostiju.


13.07.2008. u 10:22
Općinsko vijeće o gradskom i prigradskom saobraćaju
Traži se informacija o ekonomskoj opravdanosti izmještanja autobuske stanice Centar
DD ”Gradski i prigradski saobraćaj” Tuzla već godinama posluje u veoma teškim tržišnim uslovima, posebno nakon završenog procesa privatizacije. Prema finasijskom izvještaju za 2007. godinu, Društvo je poslovalo sa 600 000 KM gubitka. Poslovanje je otežano zbog stalnih povećanja cijena naftnih derivata ali se ipak u toku ove godine planira nabaka deset autobusa.


12.07.2008. u 12:28
Novine na Pannonici
Meduza beach bar i tečaj relaksacije i yoge
Na Panonskom jezeru otvoren je novi Pannonica Meduza beach bar, pored toga zanimljivo je da je Udruženje Umijeće življenja na Panonskom jezeru organizovalo šestodnevni tečaj relaksacije i yoge.


12.07.2008. u 10:47
Tuzla očima turista

Ono što je Tuzlacima manje više uobičajeno pa i ne gledaju, posjetiocima Tuzle je zanimljivo. Tako je i sa starim bunarom na Sonom trgu oko kojeg se mogu vidjeti grupe turista koje razgledaju šta se nalazi ispod staklene zaštite.


12.07.2008. u 10:30
Na 42. redovnoj sjednici OVT
Usvojena Informacija o stanju u oblasti socijalne zaštite u Općini Tuzla

Programom rada Općinskog vijeća predviđeno je razmatranje Informacije o stanju u oblasti socijalne zaštite u Općini Tuzla koju su zajednički pripremili Služba za opću upravu i društvene djelatnosti i Centar za socijalni rad Tuzla. U Informaciji koja se odnosi na prvu polovinu ove godine navedeno je ko su korisnici usluga Centra za socijalni rad kao vidovi pomoći koje imaju.


11.07.2008. u 12:19
42. redovna sjednica Općinskog vijeća Tuzla
Odlikovanja koja je dodijelio Karadžić treba proglasiti nevažećim

Na 42. sjednici OVT razmatrana je i usvojena Deklaracija o proglašenju nevažećim odlikovanja i priznanja koja je dodijelio najtraženiji optuženik za ratne zločine Radovan Karadžić.
Ukoliko bude potrebno Općinsko vijeće će pripremiti Deklaraciju o osudi i neslaganju sa izjednačavanjem komunizma i fašizma, koja je sadržana u Rezolciji, planiranoj za dnevni red jedne od narednih sjednica Parlamentarne skupštine BiH.

11.07.2008. u 12:06
42. redovna sjednica Općinskog vijeća Tuzla
Zaključci o izvještajima javnih preduzeća i ustanova
U drugom dijelu 42. redovne sjednice OVT-a razmatrani su i usvojeni izvještaji o radu i poslovanju javnih i drugih preduzeća čiji je osnivač Općina Tuzla. U nastavku možete pročitati usvojene zaključke za svaki izvještaj pojedinačno.



Strane: Prva 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 (565) 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 Zadnja
 



OSTALE VIJESTI
Entitetski premijeri apelovali da se ne diže pretjerana panika: Nema mjesta panici zbog koronavirusa, sistem funkcioniraVIDEO: Zajednička izjava lidera SDA, SBB-a i DF-a: Izetbegović, Radončić, Komšić: Dodik je prešao \'crvenu liniju\'VIDEO: Član Predsjedništva BiH na posebnoj sjednici NSRS-a: Dodik: Posjeta Đukanovića BiH treba biti odgođenaVIDEO: Prestaje 15. juna: Usvojen Prijedlog zakona o prestanku mandata VSTV-a BiHŽena doputovala kombijem iz Italije: Registrovan prvi slučaj zaraze u Sjevernoj MakedonijiNapadač je, prema pisanju lokalnih medija, neutralisan: Sedam mrtvih u pivari u MilwaukeejuU riječkoj bolnici hospitaliziran muškarac: Treći slučaj zaraze koronavirusom u HrvatskojDavalac krvi Anto Pranjić nema pravo na besplatnu \'markicu\': Spasio je stotine, novac za njegovu operaciju naći će Crveni križBio je pisac, teoretičar, esejist, filozof: Preminuo akademik Muhamed FilipovićOsmina finala nogometne Lige prvaka: City slavio u Madridu, Lyon srušio JuventusViše ljudi ubijeno u pucnjavi u SAD-u, pobio ih muškarac koji je dobio otkaz
Počelo suđenje bivšem francuskom premijeru i supruzi zbog uhljebljivanja
Tri zaražena u Italiji potpuno izliječena eksperimentalnom terapijom
Assange se žali da ne može pratiti postupak za izručenje SAD-u
Trump optužio demokrate i medije da šire paniku zbog pojave koronavirusa
U Italiji od koronavirusa umrlo 12 ljudi, zaraza se širi Europom i SAD-om
17-godišnja Greta Thunberg među 317 nominiranih za Nobelovu nagradu za mir
Umrla udovica albanskog diktatora Envera Hoxhe
Prvi slučaj koronavirusa u Sjevernoj Makedoniji, pacijentica je bila u Italiji
Na brodu u Venezueli uhićena četiri Crnogorca s pet tona kokaina
WHO kaže da je međunarodna suradnja ključna u borbi protiv koronavirusa
Stanovnici Lezbosa prosvjeduju protiv novog centra za migrante
Erdogan prijeti sirijskim snagama u Idlibu
Hosni Mubarak pokopan uz vojne počasti
Papa poziva katolike: U korizmi se odreknite trolanja
U kineskom gradu u karanteni dijete danima bilo samo s mrtvim djedom
Ovo su najsigurnije aviokompanije na svijetu
Pojavila se "anti-Greta". Tvrdi da bezveze paničarimo oko klimatskih promjena
Tona kokaina zaplijenjena u vodama Venezuele, uhićeno više Crnogoraca
Muškarac na koturaljkama nožem izbo dvoje ljudi u Engleskoj





Google






Rezultati

STARE ANKETE

KAPIJA

25-05-1995



OSTALE VIJESTI
Entitetski premijeri apelovali da se ne diže pretjerana panika: Nema mjesta panici zbog koronavirusa, sistem funkcioniraVIDEO: Zajednička izjava lidera SDA, SBB-a i DF-a: Izetbegović, Radončić, Komšić: Dodik je prešao \'crvenu liniju\'VIDEO: Član Predsjedništva BiH na posebnoj sjednici NSRS-a: Dodik: Posjeta Đukanovića BiH treba biti odgođenaVIDEO: Prestaje 15. juna: Usvojen Prijedlog zakona o prestanku mandata VSTV-a BiHŽena doputovala kombijem iz Italije: Registrovan prvi slučaj zaraze u Sjevernoj MakedonijiNapadač je, prema pisanju lokalnih medija, neutralisan: Sedam mrtvih u pivari u MilwaukeejuU riječkoj bolnici hospitaliziran muškarac: Treći slučaj zaraze koronavirusom u HrvatskojDavalac krvi Anto Pranjić nema pravo na besplatnu \'markicu\': Spasio je stotine, novac za njegovu operaciju naći će Crveni križBio je pisac, teoretičar, esejist, filozof: Preminuo akademik Muhamed FilipovićOsmina finala nogometne Lige prvaka: City slavio u Madridu, Lyon srušio JuventusViše ljudi ubijeno u pucnjavi u SAD-u, pobio ih muškarac koji je dobio otkaz
Počelo suđenje bivšem francuskom premijeru i supruzi zbog uhljebljivanja
Tri zaražena u Italiji potpuno izliječena eksperimentalnom terapijom
Assange se žali da ne može pratiti postupak za izručenje SAD-u
Trump optužio demokrate i medije da šire paniku zbog pojave koronavirusa
U Italiji od koronavirusa umrlo 12 ljudi, zaraza se širi Europom i SAD-om
17-godišnja Greta Thunberg među 317 nominiranih za Nobelovu nagradu za mir
Umrla udovica albanskog diktatora Envera Hoxhe
Prvi slučaj koronavirusa u Sjevernoj Makedoniji, pacijentica je bila u Italiji
Na brodu u Venezueli uhićena četiri Crnogorca s pet tona kokaina
WHO kaže da je međunarodna suradnja ključna u borbi protiv koronavirusa
Stanovnici Lezbosa prosvjeduju protiv novog centra za migrante
Erdogan prijeti sirijskim snagama u Idlibu
Hosni Mubarak pokopan uz vojne počasti
Papa poziva katolike: U korizmi se odreknite trolanja
U kineskom gradu u karanteni dijete danima bilo samo s mrtvim djedom
Ovo su najsigurnije aviokompanije na svijetu
Pojavila se "anti-Greta". Tvrdi da bezveze paničarimo oko klimatskih promjena
Tona kokaina zaplijenjena u vodama Venezuele, uhićeno više Crnogoraca
Muškarac na koturaljkama nožem izbo dvoje ljudi u Engleskoj


SVAŠTARIJE