TUZLARIJE - VIJESTI

30.12.2016.
Najbolje odbojkašice iz Srednje medicinske škole a odbojkaši Behram-begove medrese Tuzla

Školska prvenstva Grada Tuzle otvorile su odbojkaške ekipe srednjih škola utakmicama u okviru grupne faze koja je održana od 01.12. do 27.12.2016. godine, uz učešće 12 ekipa u ženskoj i 14 ekipa u muškoj konkurenciji.

Tuzlarije


Na finalnom turniru održanom 29.12.2016. godine, u maloj dvorani SKPC „Mejdan“ sastali su se pobjednici dvije kvalifikacijske grupe u konkurenciji omladinki i omladinaca.

U konkurenciji omladinki u finale su se plasirale Srednja medicinska škola, Gimnazija Meša Selimović, Ekonomsko-trgovinska škola i Srednja građevinska škola.
U prvoj utakmicama Srednja medicinska škola je ostvarila pobjedu protiv Srednje građevinske škole rezultatom
2 : 0 (25:06, 25:14), u drugoj utakmici Ekonomsko-trgovinska škola savladala je Gimnaziju Meša Selimović rezultatom 2 : 0 (25:22, 25:22).

U utakmici za treće mjesto Gimnazija Meša Selimović savladala je Srednju građevinsku školu rezultatom 2 : 0 (25:23, 25:22) a u finalnom susretu Srednja medicinska škola savladala je Ekonomsko-trgovinsku školu rezultatom 2 : 0 (25:07, 25:09).

Plasman ekipa je slijedeći:

1. mjesto Srednja medicinska škola
2. mjesto Ekonomsko-trgovinska škola
3. mjesto Gimnazija Meša Selimović
4. mjesto Srednja građevinska škola

Tuzlarije
Srednja medicinska škola i Ekonomsko-trgovinska škola




U konkurenciji omladinaca u finale su se plasirale Srednja medicinska škola, Gimnazija Ismet Mujezinović, Behram-begova medresa i MS Elektrotehnička škola.

U prvoj utakmicama Srednja medicinska škola je ostvarila pobjedu protiv Elektrotehničke škole rezultatom 2 : 0 (25:22, 25:21), u drugoj utakmici Behram-begova medresa savladala je Gimnaziju Ismet Mujezinović rezultatom
2 : 0 (25:12, 25:13).

U utakmici za treće mjesto Gimnazija Ismet Mujezinović savladala je Elektrotehničku školu rezultatom 2 : 0 (25:15, 25:20) a u finalnom susretu Behram-begova medresa savladala je Srednju medicinsku školu rezultatom
2 : 0 (25:21, 25:17).

Plasman ekipa je slijedeći:

1. mjesto Behram-begova medresa
2. mjesto Srednja medicinska škola
3. mjesto Gimnazija Ismet Mujezinović
4. mjesto MS Elektrotehnička škola

Tuzlarije
Behram-begova medresa i Srednja medicinska škola


Dvije najbolje plasirane ekipe u obje konkurencije nastavljaju takmičenje na kantonalnom nivou.

Pokrovitelj cjelokupnog programa Malih olimpijskih igara je Grad Tuzla, sponzor BH Telecom dd Sarajevo Direkcija Tuzla a organizator je Sportski savez grada Tuzla.

Priredio(la): Sportski savez grada Tuzla