TUZLARIJE - VIJESTI

14.11.2016.
Najmasovnije plivačko takmičenje
Održan 21. Međunarodni plivački miting ˝Samir Ćirak-Ćiro 2016˝

U subotu 12.11.2016. godine, održan je 21. Međunarodni plivački miting ”Samir Ćirak-Ćiro 2016” u organizaciji P.K.”Zmaj-Alpamm”-Tuzla. Miting se ove, kao i prošlih godina, nalazi u kalendaru Evropske plivačke federacije (LEN).

Tuzlarije


Plivalo se u malom (25m) bazenu sa 6 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je nastupilo 350 plivača iz 26 klubova predstavnika 6 zemalja (Mađarske, Slovenije, Crne Gore, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine).

Tuzlarije


21. Međunarodni plivački miting ”Samir Ćirak-Ćiro 2016” je najstarije BiH plivačko takmičenje i jedino plivačko takmičenje u Tuzli i Tuzlanskom kantonu, a od ove godine i najmasovnije plivačko takmičenje ikada u Tuzli.

Miting se tradicionalno organizuje svake godine u znak sjećanja na tragično poginulog člana P.K.„Zmaj-Alpamm“ Samira Ćiraka-Ćiru i sve mlade koji su 25. maja 1995. godine poginuli na tuzlanskoj Kapiji.

Klubovi koju su nastupili su: APK 22.April-Banja Luka, Barakuda-Beograd, Bimba-Sarajevo, Bosna-Sarajevo, Eko Sport-Sarajevo, Galeb GIKIL-Lukavac, GKVS Sarajevo-Sarajevo, Grdelin-Split, Jedinstvo-Tuzla, Marlin-Sarajevo, Marsonija-Slavonski Brod, Mladost-Banja Luka, Novi Grad-Sarajevo, Olimpija-Ljubljana, Orka-Mostar, Pecsi Sport Nonprofit Zrt.-Pečuh, Sharks-Sarajevo, Sloboda-Tuzla, Sport Active-Sarajevo, Primorac-Kotor, Srce-Sarajevo, Sremska Mitrovica, Orion-Vinkovci, Vojvodina-Novi Sad, Zrinjski-Mostar, Željezara-Zenica i domaćin Zmaj-Alpamm-Tuzla.

Tuzlarije


P.K.”Zmaj-Alpamm”-Tuzla je nastupio sa svojih 39 najboljih takmičara (11 djevojčica i 28 dječaka) koji su osvojili ukupno 29 medalja od čega 16 zlatnih zauzevši 2. mjesto po zlatnim medaljama iza predstavnika Bosne iz Sarajeva, te 7 srebrnih i 6 bronzanih medalja, uz 5 pehara: dva za najuspješnije takmičare u dvije kategorije, dva pobjednika memorijalne utrke te jedan pehar za ekipni plasman. Bitno je napomenuti i da su naši dječaci zauzeli bodovno 1. mjesto od svih klubova učesnika a djevojčice 5. mjesto što je bilo dovoljno za 3. mjesto u ukupnom plasmanu.


Među tri najbolja takmičara u svakoj kategoriji P.K.”Zmaj-Alpamm” je imao čak 4 plivača (Milu Hrustić, Elnura Fazlića, Danisa Karahodžu i Kenana Dračića).

Tuzlarije
Danis Karahodža


Tuzlarije
Mila Hrustić i Kenan Dračić


Takmičarski program je bio sastavljen od ukupno 9 disciplina i revijalne muško-ženske štafete 8×50 metara delfin, a takmičenje je organizovano za 6 kategorija, u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Kategorije:

F 2008 i mlađi
E 2007
D 2006
C 2004-2005
B 2002-2003
A 2000-2001

Discipline:

1. 50 slobodno
2. 100 delfin
3. 100 leđno
4. 50 prsno
5. 100 slobodno
6. 50 delfin
7. 100 prsno
8. 50 leđno
9. 100 mješovito
10. štafeta 8×50 delfin (4M+4Ž)


OBORENA SU 3 DRŽAVNA REKORDA:

(Rekord Crne Gore) Ersin Gec iz iz Plivačkog kluba „Primorac“ iz Kotora u disciplinama 100 metara leđnim i 100 metara delfin stilom u kategoriji do 14 godina.

(Rekord Bosne i Hercegovine) Tina Tadić iz Plivačkog kluba “Sharks“ Sarajevo, u disciplini 50 metara delfin stilom u kategoriji do 14 godina.

POBJEDNICI MEMORIJALNE UTRKE 100 METARA DELFIN PO KATEGORIJAMA:

Muški:

F: 2008 i mlađi
Timur Delimustafić P.K.“Bosna“ Sarajevo
E: 2007
Danis Karahodža P.K. ”Zmaj-Alpamm”-Tuzla
D: 2006
Kenan Dračić P.K. ”Zmaj-Alpamm”-Tuzla
C: 2004-2005
Petar Dubovac P.K.“Barakuda“ Beograd
B: 2002-2003
Ersin Gec P.K.“Primorac“ Kotor
A: 2000-2001
Omar Zukanović P.K.“Marlin“ Sarajevo
Žene:
F: 2008 i mlađe
Erin Hrustemović P.K.“Bosna“ Sarajevo
E: 2007
Alexa Fischer PSN Zrt. -Pečuh
D: 2006
Aiša Huremović “GKVS Sarajevo“ Sarajevo
C: 2004-2005
Sarah Radaslić “GKVS Sarajevo“ Sarajevo
B: 2002-2003
Tina Tadić P.K.“Sharks“ Sarajevo
A: 2000-2001
Adna Borovac P.K.“Bosna“ Sarajevo

NAJBOLJI REZULTATI PO BODOVIMA:

Muški:

1. Arman Livadić 03, Sharks - Sarajevo, 50m Slobodno, 0:25.60, 495 bod
Omar Zukanović 01, Marlin - Sarajevo, 100m Slobodno, 0:56:80, 495 bod
Žene:
1. Tina Tadić 03, Sharks –Sarajevo, 50m Prsno, 0:34.16, 599 bod

NAJVRIJEDNIJI REZULTAT (ZBIR BODOVA ČETIRI NAJBOLJE TRKE) U SVAKOJ KATEGORIJI:

Muški:

F: 2008 i mlađi
1. Timur DELIMUSTAFIĆ 08 BOSA 595 bod
2. Barnabás KÁLLAI 08 PSN 407 bod
3. Adrijan ABA 09 JETU 400 bod

E: 2007
1. Amin ZILDŽIĆ 07 BOSA 621 bod
2. Ivan IVANKOVIĆ 07 ZRMO 616 bod
3. Elnur FAZLIĆ 07 Zmaj-Alpamm 563 bod

D: 2006
1. Kenan DRAČIĆ 06 Zmaj-Alpamm 1004 bod
2. Luka ZOVKO 06 ORMO 707 bod
3. Afan PAŠUKAN 06 BOSA 625 bod

C: 2004-2005
1. Danijel ILIČKOVIĆ 04 SLTU 1336 bod
2. Robert DJUKIĆ 04 OL 1255 bod
3. Tarik TRGO 04 BOSA 1248 bod

B: 2002-2003
1. Arman LIVADIĆ 03 SHSA 1730 bod
2. Ersin GEC 02 PKO 1591 bod
3. Lan DOVČ 03 OL 1404 bod

A: 2000-2001
1. Omar ZUKANOVIĆ 01 MASA 1869 bod
2. József KONKOLY 00 PSN 1868 bod
3. Marko JURIĆ 00 OV 1739 bod


Žene:
F: 2008 i mlađi
1. Erin HRUSTEMOVIĆ 08 BOSA 701 bod
2. Katja KONDŽA 08 ORMO 525 bod
3. Vanja KRAGULJ 08 22ABL 399 bod

E: 2007
1. Alexa FISCHER 07 PSN 855 bod
2. Milica JOKIĆ 07 22ABL 659 bod
3. Lucija JAKOVLJEVIĆ 07 ORMO 646 bod

D: 2006
1. Sara ZILDŽIĆ 06 BOSA 1145 bod
2. Nóra BERGER 06 PSN 1140 bod
3. Asja SABIROVIĆ 06 SHSA 798 bod

C: 2004-2005
1. Mila HRUSTIĆ 04 Zmaj-Alpamm 1663 bod
2. Rozi PATCZAI 04 PSN 1632 bod
3. Neja KRAMER 04 OL 1557 bod

B: 2002-2003
1. Tina TADIĆ 03 SHSA 2306 bod
2. Melika KOVČIĆ 02 SLTU 1892 bod
3. Dunja JORGIĆ 03 MLBL 1855 bod

A: 2000-2001
1. Adna BOROVAC 00 BOSA 1904 bod
2. Katarina DASKALOVSKI 00 BAR 1752 bod
3. Dorotea ŽIVALJ 00 OV 1666 bod

EKIPNI PLASMAN:

1. P.K.“Bosna-Sarajevo“ Sarajevo
2. P.K. ‘’Sharks’’ – Sarajevo
3. P.K. ‘’Zmaj-Alpamm’’ – Tuzla
4. PSN Zrt., Pecs- Pečuh
5. P.K. “Orka“ Mostar
P.K. “22.April“ Banja Luka

Za P.K.”Zmaj-Alpamm” su nastupili: Arijana Imamović, Ema Jahić, Asja Merdić, Mila Hrustić, Lana Suljagić, Ena Isić, Amina Hadžimehmedović, Asja Imširović, Iman Babović, Emina Pirić, Amna Dračić, Azur Halilović, Belmin Karić, Emir Jusičić, Azur Žabić, Ajas Alispahić, Harun Ostrvica, Teo Pajić, Kenan Dračić, Harun Bajramović, Faris Škahić, Danis Karahodža, Hamza Mehmedović, Arslan Pezić, Emir Ostrvica, Ishak Šmigalović, Almir Ćosić, Ahmed Sarajlić, Elnur Fazlić, Armin Mehanović, Haris Konjić, Benjamin Trivković, Ensar Ahmetović, Hadi Ćurtović, Dani Pirić, Omar Džuzdanović i Eman Jahić.


Najvrijednije rezultate za P.K.”Zmaj-Alpamm” su ostvarili:
Kenan Dračić (06) – je osvojio šest zlatnih medalja u disciplinama 50 i 100 metara delfin stilom, 50 i 100 metara slobodno, 50 metara leđno i 100 metara mješovitim stilom. Kenan je takođe osvojio pehar za najbržeg u utrci 100 metara delfin stilom koja je bila memorijalna utrka, kao i pehar za najuspješnijeg takmičara mitinga u svojoj kategoriji sa osvojena 1004 boda. Kenan je takođe bio najuspješniji multimedalist 6 utrka i 6 zlatnih medalja.

Mila Hrustić (04) – je osvojila tri zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 metara prsnim stilom i 100 metara mješovito, jednu srebrnu u disciplini 100 metara slobodno i jednu bronzanu medalju u disciplini 50 metara slobodnim stilom. Mila je takođe osvojila pehar kao najuspješniji takmičar u svojoj kategoriji sa osvojena 1663 boda.

Danis Karahodža (07) – je osvojio dvije zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 metara delfin stilom, te dvije srebrne medalje u disciplinama 50 metara leđno i 100 metara mješovitim stilom. Danis je takođe osvojio i jedan pehar za pobjedu u memorijalnoj utrci 100 metara delfin stilom.

Elnur Fazlić (07) – tri zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 metara leđnim stilom, i 50 metara prsnim stilom, srebrnu medalju u disciplini 100 metara prsnim stilom te tri bronzane medalje u disciplinama 50 i 100 metara slobodno i 100 metara mješovito.

Tuzlarije
Ena Isić sa medaljama


Ena Isić (03) – je osvojila dvije zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 metara leđnim stilom.

Lana Suljagić (04) – je osvojila jednu bronzanu medalju u disciplini 50 metara prsnim stilom.

Dani Pirić (08) – je osvojio jednu srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsno.
Armin Mehanović (08) – je osvojio jednu bronzanu medalju u disciplini 100 metara leđno.

ŠTAFETA 8x50 delfin U SASTAVU: Amna Dračić, Asja Merdić, Ena Isić, Mila Hrustić, Faris Škahić, Benjamin Ibrahimagić, Belmin Karić i Kenan Dračić je osvojila 2. mjesto i srebrnu medalju.

Ostali plivači i plivačice našeg kluba su popavili svoja najbolja vremena i tako na najbolji način pred domaćom publikom pokazali dobru formu pred nadolazeće međunarodne mitinge u 2016. godini. Za takmičarski podmladak iz naše škole plivanja ovo je bilo prvo takmičenje gdje su pokazali da su veliki talenti. Ovo je i veliko priznanje našoj školi plivanja koja nastavlja sa produkcijom plivačica i plivača, koji poslije u takmičarskom pogonu kluba nastavljaju vrijedno sa treninzima i postižu zavidne uspjehe.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391 i putem emaila pkzmaj@gmail.com, a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili naš pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj-Alpamm.

Zahvaljujemo se svim našim prijateljima, sponzorima i medijima koji su pomogli održavanje ovog velikog i značajnog mitinga!
Svim plivačima, trenerima i klubovima se zahvaljujemo na učešću i čestitamo na izvanrednim rezultatima i želimo im puno sreće i uspjeha u daljem radu!

Trener P.K. "Zmaj-Alpamm" Tuzla:
Haris Hasić, prof.