TUZLARIJE - TUZLA DANAS 21.03.2025. Servisne informacije ... i malo tuzlarija
Danas je Svjetski dan osoba s Downovim sindromom, datum je izabran jer ga obilježavaju dva broja koja su veoma bitna za Downov sindrom. Broj 21, kao 21 hromozom i broj 3 kao tri kopije ovog hromozoma što je karakteristika genetičkog statusa u Down sindromu.
U kafiću Zmajevo srce danas je bilo puno, mnogi su došli da podrže osobe sa Downovim sindromom koji rade u tom kafiću.
Planiraju da prave izletište pa ko želi može da kupi donatorsku karticu, koje se prodaju u kafiću, vrijednost je od 10 do 100 KM. Neki su danas obukli šarene ili raspar čarape, što je također simboličan način podrške.
Za desetak dana počinje naplata na tek iscrtanim parking mjestima na Stupinama. Ima tu još posla, inače, iako je prvobitna bila saobraćajnica, ne sjećam se kad se tu vozilo, uz trotoar je odavno parking samo što će se sad naplaćivati.
Lik iz crtanog filma koji se prikazivao sedamdesetih prošlog vijeka, Kalimero, rekao bi “Ovo je nepravda”. Tako se ja osjećam jer moram raditi a tako je lijepo vrijeme. Ne bih ulazila u kuću. Inače imala sam prsluk sa likom Kalimera, mama mi isplela. Draga djeco, u to vrijeme je crtani bio u 19:15 i nakon toga ide dnevnik i spavanje. Kad kažu kako smo stalno bili napolju, pa moguće je da smo imali mobitele da ne bi.
Uživajte u lijepom danu
Pozdrav
S.M.
SLIKE TUZLE
Porodilišta - u toku protekla 24 sata rođeno je 6 beba, 2 jevojčice i 4 dječaka
Hitna služba - u toku protekla 24 sata obavljeno je 215 intervencija
Vatrogasci - PVJ Tuzla je imala dvije intervencije
MUP TK - javni red i mir je narušen jednom, zabilježeno je 7 krivičnih djela i 6 saobraćajnih nezgoda.
|