TUZLARIJE - TUZLA DANAS 24.04.2026. Servisne informacije ... i malo tuzlarija
Na društvenim mrežama, posebno Instagramu, povremeno se pojavi neko koga odjednom svi spominju, pišu komentare od idealizovanja do kritika. Tako se ovih dana može vidjeti dječak iz Srbije koji hekla najveći ćilim na svijetu. Inače, ćilimi se uglavnom rade tkanjem, ali nije ni bitno, ovaj dječak hekla. Za svakog novog pratioca jednu petlju, pa je tako dostigao već veliki broj pratilaca. Jedva stiže da doda nove petlje uz redovne obaveze.
Dječak je vrlo nježan, kulturan, fin, e sad da li je sve kako vidimo ili neko stoji iza svega, ne znam. Pomalo sam sumnjičava, jer sam vidjela da dosta nespretno drži heklicu. Ima više videa u kojima se vidi kako otvara razne poklone koje dobija. Nadam se da otac, koji ga nekad snima, ne forsira dijete radi popularnosti. Uglavnom, kako je krenulo, dijete će raspust provesti u heklanju, ako sve radi sam.
Ima svega, neki samo što se na glavu ne nasade da privuku pažnju, jer nije lako imati puno pratilaca, a više ih znači i mogućnost zarade.
U Kantonalnom sudu u Sarajevu danas je izrečena prvostepena presuda u slučaju smrti djevojčice Džene Gadžun, kojom su ljekari Suad Rožajac, Nina Jovanović i Jasmina Halimić osuđeni na kazne zatvora. Ima i zabrane rada, krivi su, utvrđeno je niz propusta. Ljekari, medicinska sestra, svi su griješili, nisu imali sve potrebne dozvole, a ovo je samo jedan u nizu slučajeva šta se sve radi u privatnim zdravstvenim ustanovama pa se zataška. U javnosti se čuje samo za fatalne ishode, mnogi loše recenzije brišu, ostavljaju hvalospjeve. Nedovoljno kontrolisana oblast, naravno da i u javnom ima svašta i sve treba sankcionisati, ali privatni su se dobro pohasili i našli polje za lov u mutnom, posebno kad su razni estetski zahvati u pitanju koji se masovno rade. Boljom kontrolom bi se i odvojili oni koji rade kako treba.
Federalni ministar rada i socijalne politike Adnan Delić, federalni ministar raseljenih osoba i izbjeglica Nerin Dizdar i direktor Humanitarne organizacije Međunarodni forum solidarnosti EMMAUS Hamzalija Okanović potpisali su danas Memorandum o razumijevanju i saradnji na realizaciji projekta izgradnje novih smještajnih objekata Prihvatnog centra „Duje“. Naravno da je dobro da se radi sve da se poboljšaju uslovi za boravak, ali je žalosno koliko je onima kojima je potreban smještaj u jednom takvom prihvatilištu.
Sad je kapacitet za oko 500 osoba, a tu su stariji, nemoćni, beskućnici, ovisnici, mentalno oboljeli, ljudi kojima je zaista teško.
U Tuzli je lijepo, sunčano, ali kad puhne vjetar, hladno je. Za sutra je najavljeno lijepo vrijeme tako da se mogu lijepo realizovati aktivnosti vezane za manifestaciju „Proljeće u Tuzli“.
Ugodan vam vikend.
Pozdrav
S.M. SLIKE TUZLE
Porodilišta - u posljednja 24 sata rođeno je 5 beba, 4 djevojčice i 1 dječak
Vatrogasci - PVJ Tuzla je imala jednu intervenciju
Hitna služba - obavljeno je 235 intervencija
MUP TK - javni red i mir je narušen 3 puta, zabilježena su 3 krivična djela i 7 saobraćajnih nezgoda
|