TUZLARIJE - TUZLA DANAS

26.08.2007.
Servisne informacije
.... i malo tuzlarija


Nakon jučerašnje vrućine ne smijem ni pomisliti kakav nas dan čeka. Ne vjerujem ni ovom jutru koje mi se čini malo svježije. Idem ja danas kupiti ventilator. Ima ih koji su kupili i po tri, kažu da rashlade fino samo ne treba sjediti odmah pored njih jer naše glave, čuvane od rođenja od propuha, osjetljive su na njega. Nisu ni skupi, oko 20 KM, što bi rekli džabalama. Inače, kod nas žene imaju običaj reći da je nešto “džabe”, valjda da pokažu kako su štedljive. Šta god kupimo sve je to džabe, pa gdje nećeš kupiti, samo ne znam kako pare i potrošimo s obzirom da ništa, k´o fol, i ne platimo skupo. Najgore mi je kad slažem cijenu, a zaboravim prvu verziju, pa istina izađe na vidjelo.



Što se tiče glava naših bosanskih, što ih gore spomenuh, moglo bi se o njima dosta na razne teme, ali hoću samo da kažem da mi je jedna doktorica, pedijatrica, rekla da se vide nosana djeca. Nosana djeca znače da su ih roditelji, tetke, djedovi i svi drugi nosali kad su bili mali, pa im glavice okrugle. Tako ja sad šta radim djetetu govorim, lijepo moje nosano dijete, jer se taj gospodin ljuljao i nosao na sve moguće načine. Nije moglo dijete od nas mirno ni da spava duže, mi njega probudimo da ga malo ljuljamo u dekici.

A kad smo kod djece idemo malo i do Dječijeg dispanzera. Odjednom mi to pade na pamet. Kao i mnogi koji su nešto prvi put radili pa misle da su pokupili svi pamet svijeta, tako i ja nakon svog molerisanja mogu da pitam ko se sjeti u Dječijem dispanzeru obojiti sve onako tamno, a vrhunac su vrata i šalteri u crnoj boji. Pa dragi Bože, em dijete dođe bolesno, pa ga strah, em mora da gleda one tamne boje. Crna vrata su bila i kad sam ja bila dijete, pa ne mogu da vjerujem da se od tada nisu prefarbala, a ako jesu, da su opet pare dali za crnu boju. Ulažem žalbu kao građanin drugog reda (ovo sam dodala jer mi se slaže HAHAHAHHAHAHAHHAHAHA) i molim sve odgovorne da bojama unesu malo života. Dođite da vidite šta sam uradila sa dječije sobe, dobro, baš toliko života i ne morate unijeti, ali nevjerovatno je šta boje mogu.

Naravno moraju biti usklađene sa namještajem, ali ako se uhvatite neke dominantne boje u sobi, pa u toj nijansi obojite i zidove, samo ne više od tri boje kombinovati, stvarno se dobije skroz druga prostorija. Neka nam svjetlost uđe. Ma nisu ludi Skandinavci da liječe ljude od depresije svijetlim bojama zidova. Samo ne treba ljubičastu i zagasite roza nijasne jer utiču negativno na raspoloženje, izazivaju loše misli, a kod labilnih osoba koje dugo borave u takvim prostorijama čak i suicidne misli. Tako piše u jednom časopisu ako im je vjerovati.

Danas je godišnjica najveće rudarske nesreće u bivšoj Jugoslaviji. Prije 17 godina poginulo je 180 rudara u rudniku Dobrnja. Više o tome možete pročitati u vijestima a sada imate pozdrave od Tuzlarija

Bilo bi divno kada bi se sve moglo pamtiti kao tekstovi pjesama. Nekada je dovoljan jedna ton da se sjetimo bar refrena, a kad zapjevaju znamo sve.

Knock Out pjeva ...... Dođi samo ovu noć kraj mene budi, dođi progledaj samnom kad se budimmmmmm



S.M.






OSTALE VIJESTI
MMF i Ukrajina postigli dogovor o isplati 690 milijuna dolara pomoći
Europska komisija dala rok Bijenalu zbog sudjelovanja Rusije
Ministarstvo pravosuđa SAD-a odobrilo spajanje Paramounta i Warner Brosa
SAD odobrio Poljskoj dodatne 4 milijarde dolara vojne pomoći
Može li Trump postići dobar sporazum s Iranom? Nekoliko je velikih prepreka
Napadač u Teksasu nasumično pucao na ljude. Nakon višesatne opsade pronađen mrtav
U sefu bivšeg španjolskog premijera pronađen nakit vrijedan 1,2 milijuna eura
Ukrajina i Moldavija otvaraju pristupne pregovore s Europskom unijom
SAD razmatra plan za osiguranje iranskog nuklearnog materijala
FIFA je simbol korupcije. Zašto je i dalje tako moćna?
SAD: Iran se obvezuje trajno odreći nuklearnog oružja
Pakistanski premijer: SAD i Iran postigli mirovni sporazum
Reuters: UAE deblokira milijarde dolara za Iran
Rusija razvija satelitski sustav za dronove i povećava vojsku
Američka vojska pripremala misiju za zapljenu iranskog uranija. Trump ju je otkazao
Sudac odbio odgodu uklanjanja Trumpova imena s Kennedy Centra
Papin avion prizemljen zbog tehničkog problema
Sam Bankman-Fried izgubio žalbu, potvrđena 25-godišnja zatvorska kazna
VIDEO Poljska predstavila prve borbene avione F-35 Husarz
Trumpova administracija uvjerena da će Izrael pristati na sporazum




SVASTARIJE

Hoće li BiH navijači uspjeti na otvaranju napraviti što nije nitko u povijesti SP-a?

VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada

Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih

Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat

Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine

Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca

Problem za BiH uoči prve utakmice na SP-u. Stoper otpao do kraja turnira

Auto se zabio u skupinu učenika na biciklima u Nizozemskoj. Troje mrtvih

FIFA ubija nogomet. Svjetsko prvenstvo u Americi je dokaz za to

Trump najavio vojni udar i zauzimanje ključnog iranskog otoka