TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

Bh. košarkaši u kolicima savladali Litvaniju

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u kolicima savladala je selekciju Litvanije rezultatom 67:60 na Evropskom prvenstvu u Belgiji, te kao prvoplasirana iz grupe ide u polufinalni dvoboj sa selekcijom domaćina.

Bh. reprezentativci su odigrali odlično prvu četvrtinu i stvorili prednost od osam poena. Rezultat je bio 18:10.

Litvanci, predvođeni Skucasom, su uspjeli do poluvremena poravnati rezultati, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 31:31.

Ipak, u drugom dijelu su bh. košarkaši bili ponovo dominantni i obje četvrtine riješili u svoju korist i stigli do pobjede. Treći period je pripao bh. selekciji rezultatom 18:16, dok su u zadnjoj dionici bili još uspješniji i taj dio igre riješili u svoju korist rezultatom 18:13, za ukupnih 67:60.

Ramo Rekanović je postigao 24 poena. Kod Litvanaca je Skucas ubacio 27 koševa.

Bh. košarkaši će sutra odmjeriti snage u polufinalnom dvoboju sa selekcijom Belgije.

OBNOVI SADRŽAJ

FTV

OSTALE VIJESTI
Premijerka Novog Zelanda na izvanrednoj sjednici parlamenta: \'Nikad neću izgovoriti ime napadača\'

Premijer i članovi vlade vršili pritisak na tužiteljicu?: Skandal potresa vladu kanadskog premijera Trudeaua

Uzroci nisu poznati: Karakas opet bez struje

Vojska za napad okrivila nekadašnjeg pukovnika: U napadu ubijena 23 malijska vojnika

Interesantni podaci iz biografija historijskih ličnosti: Nevjerovatne činjenice o poznatim koje vas nisu učili u školi

Australac iznajmljivao preko Airbnba i ubio gosta. Dobio 11 godina zatvora
Troje uhićenih zbog pucnjave i ubojstava u nizozemskom Utrechtu
VIDEO Strašne poplave pogodile dijelove SAD-a. Najmanje 4 mrtvih
Wall Street porastao
Oluja ubija stotine ljudi u Mozambiku: "Ovo je katastrofa, tijela plutaju"
Kanadskog premijera trese velika afera. Napustila su ga četiri bliska suradnika
Erdogan na predizbornom skupu objavio snimku masakra u džamijama
Sve žrtve u Utrechtu su državljani Nizozemske
Aktivist u Čečeniji dobio 4 godine kažnjeničke kolonije. Podmetnuli su mu drogu?
Prosvjedi Žutih prsluka bit će zabranjeni na Elizejskim poljanama
Uhićen napadač iz tramvaja u Nizozemskoj. Ubio je tri osobe
Oluja uništava Mozambik: "Poginulo je preko 1000 ljudi"
Novi detalji: Napadač u Utrechtu pucao je na rođaka?
Mlada novozelandska premijerka oduševila svijet svojim vodstvom nakon napada
Napad u Nizozemskoj: Troje mrtvih, napadač uhićen nakon ogromne potrage
Lyft izlazi na burzu, žele prikupiti 2,4 milijarde dolara
Zagrepčanka iz Nizozemske za Index: "Ulice su puste, ljudi su u šoku"
Turska i Iran pokrenuli operaciju protiv kurdskih pobunjenika
FOTO Zbog oluje u SAD-u stotinu vozila u lančanom sudaru
Evo u kojim zemljama EU ima najviše slobodnih radnih mjesta, a u kojima najmanje