TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

Mbappe donio Francuzima plasman u četvrtfinale SP-a

Francuska nogometna reprezentacija prvi je četvrtfinalist Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Francuzi su u prvom meču osmine finala danas u Kazanu pobijedili selekciju Argentine sa 4:3 (1:1).

Antoine Griezmann je u 13. minutio doveo Francusku u vodstvo golom iz penala. Prethodno je u šesnaestercu oboren Kylian Mbappe, koji je kasnije postigao još dva gola i najzaslužniji je za pobjedu.

Izjednačenje Argentini donio je Angel Di Maria u 41. minuti, snažnim i preciznim udarcem sa više od 20 metara u gornji desni ugao. Tri minute u drugom poluvremenu Argentincima je trebalo da naprave potpuni preokret. Lionel Messi šutirao je s ivice šesnaesterca, loptu je na putu do gola zakačio Gabriel Mercado i prevario golmana Hugu Llorisa te pogodio za vodstvo od 2:1.

Međutim, devet minuta kasnije Francuzi dolaze do izjednačenja. Lucas Hernandez je ubacio sa lijeve strane na ivicu šesnaesterca odakle je Benjamin Pavard volej udarcem pogodio suprotni ugao. Bio je to prvi gol ovog odbrambenog igrača u dresu Francuske.

U 64. minuti Kylian Mbappe je dobio loptu u šesnaestercu, oslobodio se svojih čuvara i poslao loptu iza leđa golmana Franca Armanija, a isti igrač je samo četiri minute kasnije završio lijepu akciju francuske reprezentacije koja je krenula od golmana Llorisa i svojoj ekipi osigurao pobjedu.

Poraz Argentine ublažio je Sergio Aguero u 90. minuti.

Francuska će u četvrtfinalu 6. jula igrati s pobjednikom večerašnjeg meča Urugvaj - Portugal.