TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

*
Francuski fudbaleri prvaci svijeta

Francuska je u finalu Svjetskog fudbalskog prvenstva u Rusiji savladala Hrvatsku rezultatom 4:2, javlja Anadolu Agency (AA).

Uzbudljivo finale Svjetskog prvenstva u Rusiji odigrano je na moskovskom stadionu "Luzhniki", a pravdu na terenu dijelio je argentinski tim na elu sa arbitrom Nestorom Pitanom.

Nakon opreznog otvaranja utakmice, Francuzi su u vodstvo došli u 18. minuti kada je nakon prekida autogol postigao hrvatski golgeter Mario Manduki.

Hrvatska je izjednaila deset minuta kasnije, takoer nakon prekida. Nakon centaršuta Luke Modria, u šesnaestercu se najbolje snašao Ivan Periši, koji je snanim udarcem pogodio nebranjeni dio mree.

I taj rezultat na semaforu je stajao deset minuta, a potom su “Trikolori“ ponovo došli u vodstvo. Nakon korištenja VAR tehnologije, sudija Pitana je konstatirao da je Periši igrao rukom i dosudio jedanaesterac koji je realizirao Antoine Griezmann.

Izabranici hrvatskog selektora Zlatka Dalia su u drugo poluvrijeme ušli znatno odlunije i stvorili su niz dobrih prilika, ali je izostala realizacija.

Odgovorili su izabranici selektora Didiera Deshampsa, koji su u 59. minuti mea izveli odlinu akciju, koju je udarcem s vrha šesnaesterca u gol pretvorio Paul Pogba.

Hrvatski tim se nije uspio oporaviti od šoka nakon primljenog gola, a pet minuta kasnije najbolji fudbaler Francuske Kyllan Mbappe poveao je prednost na 4:1.

Mario Manduki je u 69. minuti u stilu vrhunskog golgetera iskoristio veliku grešku francuskog golmana Huge Llorisa i smanjio na 4:2.

Francuzi su tako ponovili uspjeh sa SP-a 1998. godine, kada su kao domaini postali svjetski prvaci, a Hrvatska je osvajanjem srebra uinila korak dalje od treeg mjesta koje su takoer osvojili na SP-u 1998. godine.

Tree mjesto na Mundijalu u Rusiji osvojila je Belgija, koja je juer rezultatom 2:0 savladala Englesku.

(1151 + 1)

OBNOVI SADRAJ

FTV

OSTALE VIJESTI
Isabegovi uhapen, Mujkanovi i osiki u bolnici: Otvorena istraga zbog pokuaja ubistva direktorice i pedagogice

Pokrenut proces revizije diploma u institucijama Federacije BiH: Provjera dunosnika, slubenika i namjetenika

Apel EU-a, OHR-a i SAD-a: Zavriti formiranje Doma naroda FBiH

Sredstva potrebna za sjetvu: Poljoprivrednici trae isplatu poticaja i ukidanje kvartala

U svom pikapu detonirao je 80 kilograma eksploziva pentolit: Napada u Bogoti je Jose Aldemar Rojas

Evropski komesar za proirenje u posjeti Kosovu: Sastanak Haradinaja i Hahna u Pritini

Saradnja u projektu razmjene besplatnih televizijskih programa: Ambasador Japana u BiH posjetio Federalnu televiziju