TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

*
Slavili Željezničar, Krupa i Zrinjski, remi Zvijezde 09 i Mladosti

videoprilog Admira Pripoljca

U susretu prvog kola Premijer lige BiH ekipa Željezničara je slavila na gostovanju protiv GOŠK-a u Gabeli.

Bez većih šansi završeno je prvo poluvrijeme, te je bitno izdvojiti pokušaje Kulovića i Arežine.

Zajmović je otvorio drugi dio susreta šansom, a nakon toga i Vranješ, te ponovo Arežina. Promjene rezultata nije bilo.

Jedini gol na utakmici postigao je u 75. minuti Asim Zec na asistenciju Čurjurića.

Domaći tim nije uspio poravnati rezultat, te su gosti minimalnim rezultatom osvojili tri boda.

Mladost i Zvijezda bez pogodaka

Ekipa Zvijezde 09 upisala je svoj prvi nastup u Premijer ligi BiH, a snage je odmjerila sa ekipom Mladosti.

U prvom dijelu meča fudbaleri Mladosti su zaprijetili pokušajima Guzine i Mujagića.

Kakanjci su pokazali više u prvom poluvremenu, međutim promjene rezultata nije bilo.

U drugom dijelu meča ekipa Mladosti je nastavila napadati, ali je Zvijezda 09 ipak uspjela osvojiti bod.

Krupa slavila protiv Čelika 3:1

Ekipa Krupe je u svom prvom meču nove sezone savladala zenički Čelik rezultatom 3:1.

Pogodak je postignut već u petoj minuti susreta, a strijelac je Makitan.

U 16. minuti zabilježena je još jedna šansa domaćih nakon što je Koljić šutirao glavom, ali je prečka spasila gol gostiju. U 20. minuti Koljić pogađa za vodstvo 2:0.

Zeničani su nakon tri minute uspjeli smanjiti prednost Krupe, a u strijelce se upisao Dedić.

Grahovac je do kraja prvog poluvremena imao priliku za poravnanje rezultata.

U 69. minuti susreta Šišić je propustio šansu. Ekipa Krupe u 71. minuti postiže pogodak, te ujedno i konačan rezultat meča, strijelac ponovo Koljić.

Zrinjski pobijedio Slobodu golom Filipovića

U okviru 1. kola Premijer lige BiH, večeras je na Tušnju, pred oko 1.500 gledatelja, Sloboda poražena u susretu sa Zrinjskim rezultatom 0:1 (0:1).

Jedini gol postignut je u 31. minuti, a strijelac pomalo čudnog gola bio je Miloš Filipović.

Napadač Mostaraca s desne strane je u visokom luku loptu poslao na suprotnu stranu terena. Teško je reći da li je želio nabaciti nekome od suigrača ili iznenaditi vratara domaćih, ali se dogodilo ovo drugo.

Lopta je pogodila desnu vratnicu, odbila se prema domaćem vrataru Goranu Vuklišu, pogodila ga u potkoljenicu i odbila se ka mreži. Iako je Vukliš pokušao da je izbaci vani, ona je prešla crtu toliko da je sudac Adis Mulahasanović ispravno pokazao na centar – 0:1.

Na taj način Zrinjski je bez ijedne šanse došao u vodstvo, a pokazat će se da je ovaj čudni pogodak odlučio pobjednika susreta.

Ruku na srce, utakmica je bila nezanimljiva i bez većih uzbuđenja pred vratima jedne ili druge momčadi. Zrinjski je imao veći posjed lopte, ali to nije kapitalizirao prilikama za još koji gol.

S druge strane, Sloboda je napadala jalovo, a činjenica da su domaći igrači prvi šut u okvir gola uputili u 60. minuti, dovoljno govori koliko je opasna bila postava domaćeg trenera Milenka Bošnjakovića.

Zrinjski je ovom pobjedom krenuo u odbranu naslova trostrukog prvaka BiH, dok igra Tuzlaka upućuje na zaključak da će teško ostvariti ambicije vezane za borbu ka gornjem dijelu prvenstvene tablice.

(1 + 1)

OBNOVI SADRŽAJ

FTV

OSTALE VIJESTI

Hadžiomerović: Sraman čin otvaranja rana: Veto Kluba Bošnjaka na zaključke o Srebrenici

Tri metka pogodila metalna vrata i stakleni dio objekta: Uhapšen osumnjičeni za pucnjavu na Ambasadu SAD-a u Ankari

Uputio pismo svim katolicima: Papa: Neće biti prikrivanja seksualnih prestupa

Početak nove ere za prezadušenu članicu evrozone: EU pozdravila kraj programa pomoći Grčkoj

U rukama pobunjenika nalazi se još 21 osoba: Afganistanske snage oslobodile 149 talaca

Nezapamćene poplave u Indiji: Više od 400 mrtvih u Kerali

Bajramska poruka reisu-l-uleme Huseina ef. Kavazovića: Neka Kurban-bajram vrati vjeru i nadu u bolje sutra

"Ne volim igrače koji biraju utakmice": Prosinečki objavio spisak igrača za Sjevernu Irsku i Austriju