TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

Sloboda na Tušnju bolja od GOŠ K-a

U susretu 10. kola Premijer lige BiH, na Tušnju je ekipa Slobode pobijedila GOŠK iz Gabele rezultatom 2:0 (1:0).

Prvi put u ovom prvenstvu Tuzlaci su postigli gol u prvih 45 minuta, što je svojevrstan kuriozitet.

Strijelac je u sudijskom vremenu bio Said Husejinović, koji je iz „slobodnjaka“, sa oko 25 metara, postigao evrogol.

Sve do tada, utakmica je bila dosta „tvrda“ s malim brojem šansi za gol. Najbolju priliku domaći sastav imao je u 2. minuti, kada je golman gostiju Kozić spasio svoju mrežu nakon kornera i pokušaja stopera Ignjatovića.

U nastavku su Tuzlaci nastavili s napadima, a u 64. minuti postigli su drugi pogodak. Kombinirali su Husejinović i Vidović, koji je šutirao na gol, Kozić je odbio loptu na koju je natrčao Beganović, postigavši svoj premijerligaški prvijenac.

Ovaj igrač poslije je zamijenjen Terzićem, a na izlasku s terena publika ga je ispratila ovacijama.

Sloboda je petom prvenstvenom pobjedom i sa 17 bodova zadržala korak za vodećim ekipama.

Zanimljivo je da su Tuzlaci ekipa koja je primila najmanje golova u prvenstvu (4), ali su i po postignutim golovima (8) među manje ubojitim ekipama.

U prvom susretu ekipa Sarajeva je slavila na gostovanju kod Krupe rezultatom 4:1. Benjamin Tatar je u sedmoj minuti susreta postigao vodeći pogodak za goste, da bi vodstvo udvostručio Aladin Šišić u 44. minuti prvog poluvremena.

Prvi dio meča je i obilježio crveni karton za domaću ekipu, a zaradio ga je Igor Makitan.

Nakon samo dvije minute drugog dijela susreta, u strijelce se upisao Emir Halilović, a četvrti pogodak postigao je Halid Šabanović u 68. minuti. Utješni pogodak za domaćine postigao je Saša Nikodijević u 77. minuti.

U drugom meču desetog kola BH Telecom Premijer lige BiH Zrinjski je na gostovanju kod Radnika u Bijeljini slavio minimalnim rezultatom, a jedini pogodak na utakmici postigao je Nemanja Bilbija u 15. minuti meča.

Rezultati 10. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Bijeljina: Radnik - Zrinjski 0:1

Krupa na Vrbasu: Krupa - Sarajevo 1:4

Tuzla: Sloboda - Gošk 2:0

nedjelja:

Doboj Kakanj: Mladost - Željezničar (16.30)

Zenica: Čelik - Tuzla City (19.30)

Široki Brijeg: Široki Brijeg - Zvijezda 09 (19.30)

OSTALE VIJESTI
Nakon današnjeg usvojenog povećanja minimalne penzije: Cilj Federalne vlade da minimalne penzije budu veće od 400 KM

Kvar na pumpi koju niko ne popravlja: Stanovnici Donje Drežnice već četiri mjeseca bez pitke vode

U 36 kamiona i dva autobusa: Sirijski civili napustili posljednji džep IS-a

Više od 30 povrijeđenih: Jedna osoba poginula u lančanom sudaru 100 vozila kod Verone

Nakon što je Maduro odlučio zatvoriti granicu: Brazil odbacuje rizik od sukoba na granici sa Venezuelom

Pokopan u Aleji zaslužnih građana u Beogradu: Sahranjena legenda narodne muzike Šaban Šaulić

Yoshitaka Sakurada poznat je po gafovima: Japanski ministar se javno izvinio zbog kašnjenja od tri minute

Steve Jobs, Oprah Winfrey, Clint Eastwood, Zuckerberg, Alicia...: (Ne)naučene lekcije poznatih koji su napustili fakultet

Najveći propusti Akademije: Devet filmova koji su trebali osvojiti Oscara za najbolji film