TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

*
Željezničar slavio protiv Zrinjskog u derbiju kola

Nogometaši Željezničara slavili su u derbiju 14. kola Premijer lige BiH, pobijedivši u gostima aktualnog prvaka Zrinjskog s 1:0.

Pobjednički pogodak postigao je u 62. minuti Sulejman Krpić na asistenciju Čurjurića.

Prvo poluvrijeme utakmice nije ponudilo previše uzbuđenja, bilo je nekoliko šuteva prema golu s obje strane, ali bez preciznosti.

Početkom drugog poluvremena Nemanja Bilbija imao je dvije dobre šanse za Zrinjski, a onda je usijedio šok za domaćine. Nakon toga je Zrinjski pritiskao, Bilbija i Marković su imali šansu za poravnanje, ali se rezultati nije promijenio. S druge strane Krpić je u 85. minuti promašio stopostotnu prigodu.

- Svaka pobjeda protiv Zrinjskog je velika, posebno u Mostaru. Ne treba praviti euforiju, ali sada imamo priliku ponovno ući u dobru seriju i nadam se kako će biti tako - rekao je trener Sarajlija Milomir Odović nakon utakmice.

Trener Mostaraca Blaž Slišković čestitao je Željezničaru na pobjedi, istaknuvši kako njihova pobjeda nije nezaslužena.

- U prvih 45 minuta smo zaslužili nešto više, ali bilo se teško vratiti nakon primljenog gola. Nama ostaje da analiziramo dosta toga lošeg danas s naše strane. Vjerujem da ćemo izvući pouke iz ovog poraza i vjerujem da ćemo kvalitetno ispraviti ove greške – kazao je Slišković.

Sarajevo golom Velkoskog iz penala savladalo Slobodu

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su tuzlansku Slobodu s 1:0, u jednom od zanimljivijih mečeva 14. kola Premijer lige BiH koji se igrao večeras na Koševu.

Prvo poluvrijeme utakmice okončano je bez pogodaka. Oba tima u prvih 45. minuta meča na stadionu "Asim Ferhatović Hase" imala su odlične prilike za postizanje gola, a prvu veliku priliku imala je Sloboda preko bivšeg igrača Sarajeva Saida Husejinovića, koji je već u drugom minutu izašao sam pred gol Sarajeva ali nije bio precizan.

U 13. minutu Mersudin Ahmetović promašuje dobru priliku za Sarajevo, nakon što ga je uposlio Anel Hebibović, iako je vjerovatno Hebibović bio u boljoj prilici za šut na protivnički gol.

U nastavku meča nije bilo većih prilika, tempo igre je opao, što je odgovaralo gostima iz Tuzle.

Posljednje minute prvog poluvremena donijele su novi pritisak domaćina, koji ipak nije uspio iskoristiti svoje šanse, pa promjene rezultata nije bilo.

Drugo poluvrijeme donosi ofanzivu Sarajeva koja se "bordo" timu isplatila u 61. minutu kada je šut Rahmanovića rukom zaustavio Ignjatović a sudija dosudio penal za domaćina. Precizan s bijele tačke bio je Krste Velkoski.

Tuzlaci su nakon primljenog gola zaigrali dosta ofanzivnije, dok je Sarajevo svoje prilike čekalo iz kontranapada.

Odličnu šansu za poravnanje u 79. minutu imao je defanzivac Slobode Adžem, ali njegov udarac glavom nije bio precizan. U tim trenucima odbrana Sarajeva nije komunicirala najbolje, pa je Sloboda imala nekoliko prilika za postizanje gola, međutim gosti nisu uspjeli uputiti ozbiljniji udarac na gol Sarajeva.

Sarajevo je do kraja meča imalo nekoliko prilika da iz kontranapada poveća prednost, najbolju priliku imao je Hebibović, međutim njegov šut je blokirao Ignjatović.

Sarajevu je to bila šesta uzastopna pobjeda kojom je otišlo na pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Željezničar i trećeplasirani Zrinjski.