TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

Ubjedljiva pobjeda Željezničara nad Krupom

Nogometaši Željezničara pobijedili su večeras na Grbavici ekipu Krupe s 3:0 u posljednjoj utakmici 27. kola Premijer lige BiH.

Golove su postigli Damir Sadiković u 30., Mladen Veselinović u 33. i Sulejman Krpić u 42. minuti.

Nogometaši Željezničara nakon dugo vremena obradovali su svoje navijače i pobjedom nad posljednjeplasiranom Krupom prekinuli niz od tri meča bez pobjede, odnosno dva uzasopna poraza.

Plavi sa Grbavice ostvarili su ubjedljivu pobjedu, mada se u prvih pola sata nije mogao naslutiti ovakav ishod. Naime, Željezničar je na početku izgledao bezidejno u napadu, dok su gosti iz Krupe igrali disciplinovano ne dopuštajući napadačima domaćeg tima da ozbiljnije ugroze njihov gol.

Gosti su prvi ozbiljno zaprijetili u 7. minuti kada je Sadiković izgubio loptu na sredini terena, a Nikodijević ušao u šesnaesterac i oštro šutirao ali je na mjestu bio golman Fejzić.

U 21. minuti Milanović je pokušao s ivice šesnaesterca, ali je i ovaj put golman Željezničara bio na mjestu.

Prvu pravu priliku domaći su imali u 23. minuti kada se Ermin Zec našao u dobroj poziciji ali je šutirao loše, a tom se prilikom i povrijedio te je morao napustiti teren.

Momenat koji je "prelomio" utakmicu dogodio se u 30. minuti, nakon greške golmana Krupe Mateja Markovića, koji je uhvatio loptu izvan svog šesnaesetrca, sudija je dosudio slobodan udarac za Željezničar, a Sadiković sa 17 metara oštrim prizemnim udarcem šalje loptu u gol.

Već nakon tri minute domaći su udvostručili prednost. Veselinović je primio loptu na tridesetak metara od gola i nakon nekoliko koraka snažno šutirao i postigao eurogol. Nakon tog gola igra Krupe potpuno se raspala, a Željezničar je počeo nizati napade pa je Veselinović u narednih nekoliko minuta mogao još dva puta da se upiše u strijelce, ali nije bio precizan. Ipak, u 42. minuti "plavi " sa Grbavice dolaze do trećeg pogotka. Veći dio posla udradio je Sinan Ramović koji je pretrčao pola terena i uposlio Krpića koji sa desetak metara preciznim udarcem pogađa gol.

U istom ritmu domaći su nastavili i u drugom poluvremenu, a veliku priliku imali su već na početku, kada je Bogićević iz slobodnog udarca sa 20 metara pogodio prečku. Nekoliko minuta kasnije u prilici se našao i Šabanadžović, ali se nije najbolje snašao ispred gola.

U finišu meča Krupa je imala nekolikopoluprilika, ali je odbrana domaćih bila na visini zadatka. Posljednju priliku na utakmici imao je Klepač u sudijskoj nadoknadi ali je golman gostiju odlično intervenirao.