TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

Pobjede Sarajeva i Zrinjskog, bez golova na Grbavici

Fudbaleri Sarajeva savladali su ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja s 2:0 u susretu 28. kola Premijer lige BiH koji se igrao na stadionu "Asim Ferhatović Hase".

Videoprilog Sanida Pamuka

Lider na ligaškoj tabeli u prvih 45 minuta utakmice bio je dosta bolji protivnik. Izabranici Husrefa Musemića u ovaj meč su ušli izuzetno motivisani da prekinu niz od tri domaće utakmice u kojima nisu postigli pogodak, te da s nova tri boda održe prednost na tabeli u odnosu na drugoplasirani Zrinjski.

Sarajevo je od početka utakmice diktiralo tempo i u više navrata prijetilo golu gostiju, a prvi pogodak za "bordo" tim postigao je Hebibović u 20. minutu.

Mladost je u prom poluvremenu imala nekoliko poluprilika za postizanje gola, međutim veće opasnosti po gol domaćina nije bilo.

Sarajevo u 32. minutu dolazi i do drugog gola. Nakon prekršaja i odličnog ubačaja u šesnaesterec gostiju najbolje se snašao Stanojević koji postiže drugi gol za domaći sastav.

Do kraja poluvremena Sarajevo je imalo još jednu odličnu priliku nakon kontranapada, ali Velkoski nije stigao ubačenu loptu pa promjene rezultata nije bilo.

U nastavku susreta redom su prijetili igrači Sarajeva Mujakić, Handžić i Kapić, a Rahmanović je pogodio prečku gola gostiju. Rahmanovićeva šansa je bila ujedno najbolja u drugom dijelu utakmice.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, Sarajevo je mirno sačuvalo rezultat i upisalo važna tri boda u borbi za titulu prvaka BiH.

Bez golova u derbiju na Grbavici

Derbi susret 28. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Širokog Brijega na Grbavici završen je rezultatom 0:0.

Susret je protekao u terenskoj inicijativi domaćeg tima koji je imao mnogo više prilika, dok su se gosti uglavnom branili, mada su u finišu propustili veliku priliku da sa Grbavice odnesu sva tri boda.

Prvi put domaći su zaprijetili u 5. minuti preko Mujezinovića, koji je nakon centaršuta Zajmovića šutirao glavom pored gola. U 16. minuti Veselinović je ubaci iz slobodng udarca sa desne strane, u šesnaestercu je najviše skočio Krpić ali je pucao direktno u dobro postavljenog golmana Bilobrka.

Jedinu šansu u prvom dijelu Široki je imao u 26. minuti preko Babića, koji je šutirao sa 20 metara, oštro ali preko gola.

Najbolju priliku Željezničar je imao u 38. minuti. Sipović je izbjegao ofsajd zamku igrača gostujućeg tima i glavom zahvatio dubinsku loptu, ali je šutirao tik pored stative.

U drugom poluvremenu potpuna dominacija Željezničara koji su svim snagama nastojali doći do pogotka. U 55. minuti Sadikovića šutira sa 18 metara, ali preko gola. Tri minute kasnije Veselinović je dobro ubacio u peterac, Krpić je skočio i šutirao glavom, ali neprecizno.

Asim Zec u 77. minuti pogodio je spoljni dio mreže, a u 83. minuti Simović propušta najbolju priliku za svoj tim kada šutira glavom, nakon ubacivanja Veselinovića, ali direktno u golmana Bilobrka.

Najbolju priliku na utakmici ipak su imali gosti u 84. minuti, kada je Jurić iskoristio grešku Sipovića i Bogićevića, izašao sam pred gol ali loše šutirao, direktno u golmana Fejzića.

Na kraju je ostalo 0:0 te su trećeplasirani Širokobriježani zadržali četiri boda prednosti nad Željezničarom koji je ostao na četvrtom mjestu.