TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

*
BiH poražena od Njemačke s 0:2

Izvor: AA

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine (U21) poražena je večeras pred 2.500 gledalaca na zeničkom Stadionu Bilino polje od Njemačke rezultatom 0:2 (0:1) u kvalifikacijskom meču za Evropsko prvenstvo 2021. godine u Sloveniji i Mađarskoj.

To je prvi poraz i prvi primljeni golovi za bh. tim, koji je nakon tri odigrane utakmice ostao na četiri boda, dok je Njemačka drugim gostujućim trijumfom i sa šest bodova preuzela lidersku poziciju u kvalifikacijskoj Grupi 9.

Gosti su od početka diktirali tempo te opasno zaprijetili već u 2. minuti preko Janni Serre, koji je pogodio lijevu stativu bh. golmana Vladana Kovačevića. Domaćini su prvu priliku imali u 8. minuti, ali je lopta koju je uputio Benjamin Hadžić pogodila njegovog saigrača Petra Boju te se odbila u gol-aut.

Brz kontranapad bh. tima u 17. minuti, kada je Ermin Demirović uposlio Marijana Čavara, zaustavio je na rubu 16-erca njemački stoper Luca Kilian, koji je ispred Čavara izbio loptu u korner.

Gosti su u vodstvo došli u 29. minuti, nakon što se lopta odbila od golmana Kovačevića, a strijelac je bio Kilian. Kovačević je u sudijskom vremenu odbranio šut iz blizine.

Najbolju šansu za gol bh. tim imao je u 73. minuti, nakon kornera sa lijeve strane, kada je glavom šutirao Vladan Danilović. Njemački golman Markus Schubert izbio je loptu ponovo u korner.

Pokušaj Zinedina Mustedanagića sa oko 20 metara iskosa sa lijeve strane završio je zamalo pored lijeve stative gostujućeg gola. Nijemci su drugi gol postigli u 79. minuti, a strijelac je bio rezervista Lukas Nmecha.

BiH: Kovačević- Šabanović, Šerbečić, Mujakić, Miličević- Čavar, Danilović- Bojo (71. Аokanović), Mustedanagić (85. Mulahusejnović), Hadžić (71. Čoko)- Demirović. Selektor: Vinko Marinović.

Njemačka: Schubert- Baku, Kilian, Schlotterbeck, Handwerker (Dorsch)- Fein (86. Chabot), Janelt- Eggestein (77. Berisha), Ozcan (46. Nmecha), Hack- Serra (66. Burnić). Selektor: Stefan Kuntz.

Večeras još igraju Belgija – Moldavija (20.00).

Tabela Grupe 9: Njemačka 6 (7:1), BiH 4 (4:2), Moldavija 3 (2:5), Wales 3 (3:7) i Belgija 0 (0:1) bodova.

Marinović: Dobro smo se držali protiv kvalitetne Njemačke

Selektor mlade reprezentacije Bosne i Hercegovine, Vinko Marinović nakon poraza od Njemačke rekao je kako je zadovoljan pokazanom igrom reprezentativaca U21 reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv favorizirane Njemačke.

Marinović je rekao kako su bh. reprezentativci bolje odigrali drugo poluvrijeme susreta u kojima je malo trebalo da bh. tim postigne gol.

"U prvom poluvremenu nam je Njemačka uzela posjed i htjeli smo da izdržimo. To je bilo dosta dobro dok nije Njemačka povela. Da smo sa pasom bili konkretniji i sačuvali posjed, možda bi to bilo mnogo bolje. Mislim da smo dosta bolje odigrali drugo poluvrijeme, imali smo šanse, Danilović i Mustedanagić su imali šanse i da smo te golove postigli, utakmica bi išla u drugom pravcu sigurno. Njemačka je bila kvalitetnija i ja im čestitam. Bilo je u nekim momentima teško ulaziti u blokove s Njemačkom, u drugom poluvremenu smo to dosta dobro popravili. Njemačka je favorit koja će sigurno dobijati i naredne utakmice, Vels nam je dobra prilika za drugo mjesto. Mislim da ćemo se s Belgijom boriti za drugo mjesto. Moram se zahvaliti i navijačima koji su nas maksimalno bodrili", rekao je Marinović.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine 15. novembra gostuje Velsu u okviru kvalifikacija za EURO 2021.

(1 + 1)

OBNOVI SADRŽAJ

FTV

OSTALE VIJESTI
Prisutnim se obratio jedini živi dobitnik nagrade ZAVNOBIH-a: Komšić i Džaferović domaćini prijema uz Dan državnosti BiH

\'Alarm za buđenje\': Mirno okupljanje za djecu u Zavodu Pazarić održano i u Tuzli

Okupili se na Španjolskom trgu: Mostarci prosvjedovali zbog tretmana štićenika u Zavodu Pazarić

Negoduju zbog odluke o smještaju migranata na ovom području: Mirni protesti građana nekoliko tuzlanskih mjesnih zajednica

Slučaj Crkve sv. Marije s tornjem sv. Luke - Fethija džamije: Još postoji mogućnost sudske nagodbe u Jajcu

Optužen za kršenje povjerenja i prevaru: Podignuta optužnica protiv Netanyahua