TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

*
Željezničar nakon preokreta savladao Mladost na Grbavici

Fudbaleri Željezničara savladali su nakon preokreta ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja s 2:1, u susretu 13. kola Premijer lige BiH.

Utakmica na stadionu "Grbavica" pripala je domaćim fudbalerima, iako su gosti prvi postigli gol. Željezničar je od početka utakmice bio bolji protivnik na terenu. Izabranici Amara Osima imali su terensku inicijativu i posjed lopte ali nisu uspjevali ozbiljnije ugroziti gol gostiju.

Mladost dolazi do vodstva iz svog prvog ozbiljnijeg napada na utakmici, a strijelac u 38. minutu susreta bio je Englez Matthias Fanimo.

U drugom poluvremenu Osim je izmjenio nekoliko igrača, "plavi" su nastavili s napadima i takva igra im se isplatila u 54. minutu kada izjednačenje donosi Semir Štilić.

Željezničar je nastavio nizati šanse pred golom Mladosti, a prilike za vodstvo propustili su Sipović, Alispahić i Veselinović. U 70. minutu odbrana gostiju ponovo je kapitulirala kada Sulejman Krpić postiže drugi gol za domaćina.

"Plavi" su nastavili s napadima do kraja utakmice, a šanse su imali Sipović i Bojo, ali promjene rezutata nije bilo. S druge strane Fanimo je još jedanput pokušao iznenaditi Erića, ali njegov udarac nije bio precizan. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezutata, Željezničar je upisao tri boda s kojima je održao priključak u samom vrhu ligaške tabele sa Sarajevom.

Osim: U prvom poluvremenu smo djelovali 'mrtvo' na terenu

Trener Željezničara Amar Osim nakon utakmice je rekao da je njegova ekipa u prvom poluvremenu djelovala "mrtvo" na terenu.

- Ne mogu objasniti zašto smo onako izgledali u prvom poluvremenu, pa čak nas ni publika nije mogla pokrenuti. U drugom poluvremenu smo igrali mnogo bolje i došli do preokreta. Drago mi je zbog pobjede, vidjeli smo da svakog protivnika moramo shvatiti ozbiljno - izjavio je Osim.

Osvrnuo se i na derbi narednog kola u kojem će Željezničar igrati protiv Zrinjskog.

- Znamo šta Zrinjski znači za bh. fudbal i kakve su utakmice protiv njih - zaključio je Osim.