TUZLARIJE - OSTALE VIJESTI

*
Ubjedljiv poraz nogometašica BiH od Italije

Ženska nogometna "A" reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Zenici od Italije sa 5:0 (2:0) u utakmici kvalifikacija za EURO 2022. u Engleskoj.

Gošće su do prednosti došle u 18. minuti. Daniela Sabatino je proigrala Auroru Galli koja iskosa sa desne strane bh. kaznenog prostora šalje loptu u suprotni ugao gola Envere Hasanbegović za 0:1.

Izabranice Samire Hurem su prvu priliku imale u 24. minuti. Аula Velagić je sa sredine igrališta poslala loptu na ivicu kaznenog protivničkog kaznenog prostora ka Mariji Damjanović, ali je golmanica Italije Laura Giuliani istrčala na vrijeme sa svog gola i spriječila napadačicu bh. tima da izjednači rezultat.

Italija u 39. minuti udvostručuje prednost. Cristiana Girelli ulazi u šesnaesterac reprezentacije BiH, Envera Hasanbegović brani njen prvi udarac, ali se lopta odbija do italijanske igračice koja je iz drugog pokušaja precizna za 0:2.

Gostujući tim je ofanzivnije ušao i u drugo poluvrijeme i već u 49. minuti  odličnu priliku nije iskoristila Marta Mascarello kad neometana sa desetak metara loptu šalje pored gola.

U 55. minuti nakon duela Amele Kršo i Martine Rossuci sutkinja Silvia Domingos dosuđuje penal za gostujući tim. Sigurna izvođačica jedanaesterca bila je kapitenka Italije Girelli za 0:3.

Još dva penala su dosuđena za reprezentaciju Italije. Girelli oba puta preuzela odgovornost, ali Envera Hasanbegović odbranila jedanaesterac u 60. minuti. Kapitenka Italije je bila uspješna sa bijele tačke u 64. minuti.

Konačan rezultat postavila je Elena Linari u 87. minuti.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine će u kvalifikacijama za EURO 2022. odigrati još jedan meč, 1. decembra protiv Gruzije u gostima.

U kvalifikacionoj B-grupi vodi Italija sa  21 bodom, druga je Danska sa 18, treća BiH sa 15, Izrael i Malta imaju po 4 boda, dok je posljednja Gruzija bez bodova.

Uoči početka utakmice minutom ćutanja odana je počast nekadašnjem selektoru ženske "A" reprezentacije Bosne i Hercegovine Dževadu Bekiću koji je preminuo juče.

Bosna i Hercegovina-Italija 0:5 (0:2)

Bosna i Hercegovina: Envera Hasanbegović, Andrea Gavrić (53. Sofija Krajšumović), Melisa Hasanbegović, Andrea Grebenar (76. Marija Ana Milinković), Аula Velagić, Selma Kapetanović, Minela Gačanica (83. Maja Jelčić), Marija Damjanović, Sumeja Bektaš, Amela Kršo, Nikolina Vujadin. Selektorka: Samira Hurem.

Italija: Laura Giuliani, Aurora Galli, Elena Linari, Alice Torteli, Martina Rosucci, Daniela Sabatino (56. Valentina Giacinti), Cristiana Girelli, Barbara Bonansea, Elisa Bartoli, Marta Mascarello (77. Arianna Caruso), Lisa Boattin (67. Benedetta Glionna). Selektorka: Milena Bertolini.

(1 + 1)

OBNOVI SADRŽAJ

FTV

OSTALE VIJESTI
628 testiranih: U KS 135 novozaraženih, jedna osoba preminula

Joe Biden objavio plan za BiH: \'Uvijek ću se suprotstaviti mržnji\'

Nakon što je IZ tražila povrat posjeda: Crkva sv. Marije ostaje briga JU Agencije Jajce

Panama Papers: Uhidbeni nalog za osnivače odvjetničkog ureda Mossack Fonseca

Napad na zatvor i vojni logor: Islamisti oslobodili 900 zatvorenika iz zatvora u Kongu

Hitno prekinuti lanac prijenosa: WHO poručuje Europi: Stavljajte kontakte u izolaciju

Ograničenja podignuta na najvišu razinu: Irska uvodi nastrože mjere u Europi

Pod velikom sjenom zbog koronavirusa: Večeras kreće nova sezona Lige prvaka