12.10.2021. u 22:51 Broj citanja: 956
Kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru:
Zmajevi u sjajnoj utakmici osvojili bod u Ukrajini

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno 1:1 protiv Ukrajine u susretu osmog kola D-grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Nogometaši BiH uspjeli su osvojiti bod na teškom gostovanju u Lvivu i zadržati realne šanse da izbore drugu poziciju u grupi i plasman u baraž.

Ukrajinci su bili nešto bolji u prvom poluvremenu, posebno u prvih pola sata, kada su konstantno atakovali na gol bh. selekcije, a do vodećeg gola došli su u 15. minuti. Tsygankov je prošao po lijevoj strani i ubacio u šesnaesterac, a na drugoj stativi našao se Yarmolenko kojem nije bilo teško da pošalje loptu u prazan gol.

Desetak minuta kasnije domaći su imali još jednu dobru priliku, sličnu kao kod gola, ali je ovoga puta Šehić dobro intervenisao nakon šuta Sobola.

Prvu veliku priliku reprezentacija BiH imala je u 34. minuti. Stevanović je sa desne strane ubacio u šesnaesterac, lopta je došla do Kolašinca koji je dva puta šutirao ali je odbrana Ukrajine spasila gol. U 43. minuti nova prilika za izjednačenje. Hadžiahmetović je snažno šutirao, Pyatov odbranio, a odbijenu loptu Prevljak šalje pored gola.

U drugom poluvremenu reprezentacija BiH zaigrala je mnogo bolje, a od početka je krenula potpuno ofanzivno. Već u 48. minuti Nalić je imao odličnu šansu, ali je glavom sa pet metara promašio gol.

Minutu kasnije uzvratili su Ukrajinci preko Tymchyka koji je oduzeo loptu Hadžikaduniću, sjurio se u šesnaesterac ali šutirao pored gola.

U nastavku meča potpuna dominacija bh. tima, a u 69. minuti prilika za Džeku koji precizno šutira sa 18 metara pod prečku, ali Pyatov krajnjim naporom brani. U 75. minuti Prevljak je mogao do pogotka, ali iz dva pokušaja nije uspio zatresti mrežu.

Bosna i Hercegovina do izjednačenja dolazi u 77. minuti. Odličnu akciju započeo je Prcić koji prebacuje loptu do Stevanovića, krilni napadač iz prve dodaje do Ahmedhodžića, a branič u maniru vrhunskih napadača iz okreta pogađa za izjednačenje.

U finišu susreta Ukrajinci su pokušavali doći do drugog gola i pobjede, ali je odbrana bh. tima bila na visini zadatka.

Nogometaši BiH nakon ovog meča ostaju na četvrtoj poziciji sa dva boda zaostatka za Ukrajinom i bodom manje od Finske, ali u novembarskim mečevima dočekuje te dvije reprezentacije i ima veliku priliku da pobjedama izbori drugu poziciju.

(tuzlarije.net - FTV)

18.04.2024. Broj citanja: 74
VIDEO Katastrofalne poplave u Rusiji. Poplavljeno oko 18.000 kuća, hiljade evakuirane

18.04.2024. Broj citanja: 727
Ovo je najbolja novinska fotografija godine. ˝Nije htjela pustiti tijelo djevojčice˝

17.04.2024. Broj citanja: 2813
U BiH pronađena djevojčica (5) iz Njemačke, žrtva trgovine ljudima

17.04.2024. Broj citanja: 159
Eruptirao indonezijski Vulkan, evakuirali ljude. Pogledajte snimke

16.04.2024. Broj citanja: 816
Objekt iz svemira probio krov i dva kata kuće na Floridi. NASA: Znamo o čemu je riječ

16.04.2024. Broj citanja: 1430
VIDEO U Dubaiju danas palo kiše koliko inače padne u godinu dana, grad je pod vodom

16.04.2024. Broj citanja: 401
Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

16.04.2024. Broj citanja: 260
VIDEO Gori jedna od najpoznatijih zgrada u Kopenhagenu. Srušio se i toranj

15.04.2024. Broj citanja: 247
Izraelski doseljenici ubili 2 Palestinca na Zapadnoj obali, naoružani upali u selo

15.04.2024. Broj citanja: 383
VIDEO Dječak izbo biskupa u Australiji. Izbili neredi, masa htjela linčovati napadača

VIDEO Katastrofalne poplave u Rusiji. Poplavljeno oko 18.000 kuća, tisuće evakuirane
Njemački mediji o izborima u Hrvatskoj: Vjerojatno kreće faza nestabilnosti