20.01.2022. u 12:06 Broj citanja: 485
Sloboda preko Turbine do finala kupa Mirza Delibašić

Prvi polufinalni susret kupa “Mirza Delibašić” sistema A odigran je večeras u Jablanici gdje su snage odmjerili neporažena ekipa A1 lige Turbina iz Jablanice te premijerligaš Sloboda iz Tuzle. Iako je pitanje prvog finaliste bilo riješeno već u prvoj četvrtini susreta, domaća publika može biti zadovoljna sa viđenim na parketu sportskog centra u Jablanici. Ekipa domaćina nije odustajala do samog kraja bez obzira na kvalitet crveno-crnih koji su rutinski odradio posao u polufinalu i nastavljaju takmičenje u idućoj fazi.

Prije početka susreta, predsjednik OKK Sloboda Aid Berbić uručio je kapitenu domaćina Mirzi Teletoviću prigodan poklon kao podsjetnik na vrijeme koje je bivši reprezentativac BiH i NBA igrač proveo u crveno-crnom dresu. Teletović se putem društvenih mreža zahvalio upravi Kluba i čestitao na prolasku u polufinale ekipi Slobode: “Čestitam Slobodi na prolasku u finale kupa Mirza Delibašić i želim im sreću u nastavku sezone, a posebno se zahvaljujem predsjedniku mog prvog seniorskog kluba u karijeri Aidu Berbiću na prigodnom poklonu. Sloboda i Tuzla ce uvijek imati posebno mjesto u mom srcu”, napisao je Teletović.

Utakmica je od samog početka išla u jednom smjeru, a gosti su ozbiljnost pokazali već u prvoj četvrtini kada su postigli 33 poena za rezultat prvog perioda 17:33. U drugoj četvrtini igrači Turbine iskoristili su rotacije u redovima gostiju i zaostatak spustili na šest poena, ali već do poluvremena Sloboda vraća kontrolu i dvocifrenu prednost pa se na odmor otišlo sa rezultatom 40:50. U prilično izjednačenoj trećoj dionici gosti su i dalje držali konce u svojim rukama te su nastavili održavati prednost pa se u posljednji period igre ušlo pri rezultatu 61:72. Kao da nije bilo odmora, četvrta četvrtina nastavljena je u istom ritmu kao i prethodna. Potpuno preslikana igra iz treće u četvrtoj dionici igre vodila je do konačnog rezultata 85:96 (17:33; 23:17; 21:22; 24:24) za prolazak crveno-crnih u finale kupa.

U redovima gostiju četiri igrača su bila dvocifrena po učinku poena. Listu je predvodio Haris Delalić koji je postigao 22 poena i ostvario 11 skokova za double-double učinak, a pratili su ga Adi Alikadić sa 18 te Đorđe Lelić i Ibrahim Durmo sa po 15 poena. Turbina je također imala četiri dvocifrena strijelca, a dirigentsku palicu u rukama imao je Mirza Teletović sa 34 postignuta poena. Emad Nezirić i Vasilje Šaraba dodali su po 12, a Aldin Đelmo je zabio 11 uz double-double učinak sa 10 skokova.

Ekipa Slobode u finalu čeka boljeg iz susreta drugog polufinala gdje će sarajevski Sparsi igrati protiv ekipe Proma iz Donjeg Vakufa. Promo je večeras, u utakmici za plasman u polufinale, savladao ekipu Želje 1971 u Cazinu rezultatom 77:94. Finalna utakmica će biti usaglašena sa kalendarom ostalih takmičenja. Crveno-crni se sada okreću vikendu i Prvenstvu BiH gdje ih u okviru 14. kola čeka derbi na gostovanju protiv ekipe Širokog.

19.04.2024. Broj citanja: 150
Iranski mediji umanjuju značenje izraelskog napada. ˝Eksplozije su bile kao petarde˝

19.04.2024. Broj citanja: 530
Netanyahu njemačkoj ministrici pokazao fotografije punih tržnica u Gazi, naljutila se

19.04.2024. Broj citanja: 133
Tri Rusa padobranima skočila iz stratosfere na Sjeverni pol, pogledajte snimku

19.04.2024. Broj citanja: 214
Što se stvarno događa u sukobu Izraela i Irana? Predstava kojom se skriva ono važno

19.04.2024. Broj citanja: 65
Počeli izbori u Indiji. Trajat će više od mjesec dana

19.04.2024. Broj citanja: 342
Izrael napao Iran. Sastaju se čelnici G7, stižu reakcije Irana

18.04.2024. Broj citanja: 1821
Putnik (33) preminuo na letu Ryanaira iznad Italije, s njim bila i trudna supruga

Rusija će otvoriti centar za proizvodnju dronova
Bivša manekenka pokušala izliječiti rak sokovima. Umalo je umrla
Šire se snimke: "Ukrajinci sinoć napali Rusiju s 50 dronova"
Amerika blizu povijesne odluke o Ukrajini. Ovo bi moglo promijeniti tijek rata
Ukrajinci dronom napali Ruse, ubijen ruski ratni reporter
Sjeverna Koreja testirala "superveliku" bojevu glavu krstareće rakete
Njemački ratni brod štitio trgovačke brodove od napada Huta u Crvenom moru
Otkrivena golema crna rupa u našoj galaksiji, neočekivano je blizu Zemlje
Eksplozija u bazi proiranske milicije u Iraku, spominje se zračni napad. Jedan mrtav