02.04.2022. u 21:10 Broj citanja: 533
Zrinjski potpuno nadigrao Tuzla City

U okviru 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, HŠK Zrinjski je na stadionu Pod Bijelim brijegom savladao ekipu FK Tuzla City sa 5:0. Ovaj susret je izgledao kao duel prvoplasirane ekipe sa nekim iz sredine tabele, a ne svojim prvim pratiocem, koji nakon ovog susreta stoji na 19 bodova razlike.

U prvom poluvremenu pravih prilika na početku nije bilo, a prvi bitniji momenat na utakmici bio je crveni karton kojeg je zaradio Husref Musemić u 19. minuti utakmice. Nekoliko minuta nakon toga Zrinjski je napravio dobar napad preko Memije, ali nije bilo pogotka. Za razliku od tog pokušaja u 33. minuti utakmice, Zrinjski stiže do pogotka, a strijelac gola bio je Mario Tičinović. Do kraja prvog poluvremena rezultat se više nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme je donijelo više uzbuđenja i još dva pogotka, a dominaciju na terenu je ponovo pokazao kapiten domaćih, Nemanja Bilbija. Bilbija je prvi pogodak postigao u 50. minuti utakmice nakon što je glavom zatresao mrežu Bakira Brajlovića, a deset minuta kasnije Bilbija je ponovo pogodio ovoga puta nakon asistencije Danila Šipovca.

Samo nekoliko minuta kasnije Bilbija je vratio asistenciju mladom fudbaleru Zrinjskog, a Šipovac je pogodio za 4:0. Tuzla City je potpuno demotivisano djelovala u drugom dijelu, pa je tako stigao uskoro i peti pogodak u njihovu mrežu. Ovoga puta strijelac pogotka bio je Ivan Jukić koji je nakon odličnog driblinga pogodio "malu mrežicu" za konačnih 5:0.

(tuzlarije.net - oslobodjenje.ba)

10.05.2024. Broj citanja: 86
Zviždač: Bilo do 200 nedostataka na trupovima Boeinga 737, nekada su falili dijelovi

10.05.2024. Broj citanja: 61
Uvodi li Njemačka ponovo vojni rok?

09.05.2024. Broj citanja: 119
VIDEO Boeing sa 78 putnika izletio s piste u Senegalu

09.05.2024. Broj citanja: 146
VIDEO Konj snimljen na krovu potopljene kuće u Brazilu: ˝Pokušat ćemo ga spasiti˝

09.05.2024. Broj citanja: 127
VIDEO Putin: Zapad riskira globalni sukob

08.05.2024. Broj citanja: 455
Procurio novi plan NATO-a za Ukrajinu. ˝Bit će spremno 300 hiljada vojnika˝

08.05.2024. Broj citanja: 631
Ministar obrane BiH: Proizvodimo dronove kamikaze, pozivam Dodika da ih promoviramo