10.04.2022. u 19:26 Broj citanja: 780
Slobodu čeka borba za opstanak:
Velež pobjedio na Tušnju

U okviru 25. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrana je utakmica između Slobode i Veleža, na Gradskom stadionu Tušanj.

Prvo poluvrijeme krenulo je dobro za domaće, gdje su napravili nekoliko dobrih prilika. Ipak, u 29. minutu gol postiže Arman Džanković i donosi prednost ekipi Veleža. Nakon prekršaja, Tarik Kapetanović dobija žuti karton u 30. minutu.

Drugo poluvrijeme obilježile su izmjene za oba tima. Iz igre u 46. minutu izlazi Abid Mujagić, a ulazi Muharem Ćivić. Zatim, u 62. minutu, priliku za igru dobija Eldar Mehmedović umjesto Saše Maksimovića. Četiri minute kasnije, Alen Kurtalić kažnjen je žutim kartonom. U 70. minutu, trener FK Sloboda, Amir Spahić pravi dvostruku izmjenu. U igru ulaze Adi Alić i Nedim Hadžić, a izlaze Mladen Veselinović i Mirsad Ramić.

U 76. minutu Velež učvršćuje svoju prednost golom Mehmeda Ćosića. Nakon četiri napravljena prekršaja na utakmici, Muharem Ćivić u 88. minutu dobija žuti karton. U drugom minutu sudijske nadoknade Emir Jusić postiže pogodak za Slobodu i smanjuje prednost Veleža na 1:2. Sloboda ostaje osma na tabeli sa 25 bodova.

Sastav FK Sloboda: Bukvić, Devedžić, Jusić, Kurtalić, Maksimović, Osmić, Predragović, Kapetanović, Veselinović, Ramić, Mujagić.