01.08.2022. u 09:20 Broj citanja: 418
Slobodini kadeti upisali pobjedu
Juniori i pioniri bez bodova

Kadeti Fudbalskog kluba „Sloboda” jučer su savladali Fudbalski klub „Velež” rezultatom 4-0.

Utakmica trećeg kola Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine U-17 završena je ubjedljivom pobjedom Crveno-crnih. Ekipa Denisa Karića osigurala je tri boda i trenutno zauzima treće mjesto na tabeli. U 6. minutu prvog poluvremena, Sloboda dolazi do vodstva preko Mujić Ajdina. U 38. minutu igre, Dudić Harun povećava prednost svog tima na 2-0, a tri minute kasnije i Čonjić Stefan se upisuje u strijelce i Crveno-crni odlaze na poluvrijeme sa tri gola prednosti.

Sloboda je nastavila napadati i stvarati prilike i u drugom poluvremenu. Konačan rezultat utakmice postavlja Mujić Ajdin, kada u 52. minutu postiže svoj drugi gol na utakmici.

Sastav FK Sloboda: Smajić Muhamed, Hrštić Kenan, Milošević Jovan, Sinanović Enis, Dudić Harun, Beganović Ajdin, Mujić Ajdin, Okić Hazim, Omerčević Amar, Čonjić Stefan (C), Abidović Vedad.

Priliku za igru dobili su još i Tunjić Kristijan, Bešić Adi, Spahić Nedim, Redžić Hamza, Gerović Emel.

Utakmicu trećeg kola Premijer omladinske lige BiH odigrali su i pioniri FK Sloboda. Pioniri su savladani od Veleža rezultatom 4-0.

Velež dolazi do prednosti već u 6. minutu utakmice kada Mehinbašić Dželil postiže autogol. Ekipa Veleža povećava svoju prednost na 2-0 u 26. minutu, a nakon još jednog autogola u 37. minutu, Velež odlazi na poluvrijeme sa tri gola razlike. Škaljić Adrian postiže još jedan pogodak u 65. minutu i postavlja konačan rezultat susreta. Ekipa Nedima Omerovića se trenutno nalazi na osmom mjestu na tabeli sa osvojena tri boda u tri utakmice.

Sastav FK Sloboda: Mitrović Deni, Salihović Daris, Smajić Danis, Fejzić Mahir, Behlilović Faris, Vrabac Kenan, Zukić Amar, Delić Ademir, Mušanović Amar (C), Karić Ensar, Mehinbašić Dželil.

Igrali su još i Mujanović Dino, Avdić Azur, Džuzdanović Omar, Ćosić Alen, Kapetanović Denis.

Juniori FK Sloboda počeli su svoju novu takmičarsku sezonu utakmicom protiv FK Sarajevo.

Crveno-crni su u prvom kolu poraženi rezultatom 4-1. Ekipa Sarajeva postiže dva gola u prvom poluvremenu i to u 10. i 45. minutu. U drugom poluvremenu, Biserović Tarik uspijeva smanjiti prednost Sarajeva na 2-1 u 59. minutu, no samo četiri minuta kasnije Sarajevo postiže i treći gol na utakmici. U 80. minutu, Hamzić postiže pogodak i donosi Sarajevu pobjedu od 4-1.

Sastav FK Sloboda: Brkić Ajdin, Duraković Amir, Redžić Hamza, Palić Kenan, Mešić Ensar, Hasanović Haris (C), Biserović Tarik, Aličić Maid, Jašarević Faris, Šerbečić Ferid, Pekarić Amar.

Svoje minute upisali su i Vilakić Jakub, Hrvić Medin, Babović Maid, Fačić Jusuf i Hadžić Anes.