Školska prvenstva Grada Tuzle otvorile su odbojkaške ekipe osnovnih škola od 5. do 7. i od 8. do 9. razreda. Utakmice u okviru grupne faze od 8. do. 9 razreda održane su od 31.10. do 10.11.2022. godine, uz učešće 15 ekipa u ženskoj i 13 ekipa u muškoj konkurenciji. Od 5. do 7. razreda održane su od 14.11. do 18.11.2022. godine uz učešće 10 ekipa u ženskoj i 8 ekipa u muškoj konkurenciji
Finalni turnir učenika od 8. do. 9 razreda održan je 11.11.2022. godine, u maloj dvorani SKPC „Mejdan“ a sastale su se dvije prvoplasirane ekipe iz dvije kvalifikacijske grupe u konkurenciji dječaka i prvoplasirane ekipe u tri kvalifikacijske grupe konkurenciji djevojčica .
U konkurenciji djevojčica u finale su se plasirale OŠ „Slavinovići“, OŠ „Tušanj“ i OŠ „Kreka“.
U prvoj utakmicama OŠ „Slavinovići“ je ostvarila pobjedu protiv OŠ „Kreka“ rezultatom 2 : 0 (25:16, 25:09), u drugoj utakmici OŠ „Tušanj“ savladala je OŠ „Kreka“ rezultatom 2 : 0 (25:15,25:07) a u trećoj utakmici OŠ „Slavinovići“ savladala je OŠ „Tušanj“ rezultatom 2 : 1 (13:25, 25:19, 15:08).
Plasman ekipa je slijedeći :
1. mjesto OŠ „Slavinovići“
2. mjesto OŠ „Tušanj“
3. mjesto OŠ „Kreka“
U konkurenciji dječaka u finale su se plasirale OŠ „Novi Grad“, OŠ „Brčanska Malta“, OŠ „Solina“ i OŠ „Centar“.
U prvoj utakmicama OŠ „Novi Grad“ je ostvarila pobjedu protiv OŠ „Centar“ rezultatom 2 : 1 (20:25, 25:10, 15:08), u drugoj utakmici OŠ „Brčanska Malta“ savladala je OŠ „Solina“ rezultatom 2 : 0 (25:12,25:14).
U utakmici za treće mjesto OŠ „Centar“ savladala je OŠ „Solina“ rezultatom 2 : 0 (25:22, 25:14) a u finalnom susretu OŠ „Brčanska Malta“ savladala je OŠ „Novi Grad“ rezultatom 2 : 0 (25:22, 25:22).
Plasman ekipa je slijedeći :
1. mjesto OŠ „Brčanska Malta“
2. mjesto OŠ „Novi Grad“
3. mjesto OŠ „Centar“
4. mjesto OŠ „Solina“
OŠ "Slavinovići
OŠ "Brčanska Malta"
Finalni turnir učenika od 5. do 7. razreda održan je 21.11.2022. godine, u maloj dvorani SKPC „Mejdan“ a sastale su se po dvije prvoplasirane ekipe iz dvije kvalifikacijske grupe u konkurenciji dječaka i iz dvije kvalifikacijske grupe u konkurenciji djevojčica .
U konkurenciji dječaka u finale su se plasirale OŠ „Slavinovići“, OŠ „Brčanska Malta“, OŠ „Tušanj“ i OŠ „Simin Han“.
U prvoj utakmicama OŠ „Brčanska Malta“ je ostvarila pobjedu protiv OŠ „Simin Han“ rezultatom 2 : 0 (25:23, 25:10), u drugoj utakmici OŠ „Tušanj“ savladala je OŠ „Slavinovići“ rezultatom 2 : 0 (25:18, 25:20).
U utakmici za treće mjesto OŠ „Slavinovići“ savladala je OŠ „Simin Han“ rezultatom 2 : 0 (25:12, 25:12) a u finalnom susretu OŠ „Tušanj“ savladala je OŠ „Brčanska Malta“ rezultatom 2 : 1 (25:22, 09:25, 15:13).
Plasman ekipa je slijedeći :
1. mjesto OŠ „Tušanj“
2. mjesto OŠ „Brčanska Malta“
3. mjesto OŠ „Slavinovići“
4. mjesto OŠ „Simin Han“
U konkurenciji djevojčica u finale su se plasirale OŠ „Novi Grad“, OŠ „Tušanj“, OŠ „Kreka“ i OŠ „Pazar“.
U prvoj utakmicama OŠ „Novi Grad“ je ostvarila pobjedu protiv OŠ „Pazar“ rezultatom 2 : 0 (25:16, 27:25), u drugoj utakmici OŠ „Tušanj“ savladala je OŠ „Kreka“ rezultatom 2 : 0 (25:12,25:13).
U utakmici za treće mjesto OŠ „Pazar“ savladala je OŠ „Kreka“ rezultatom 2 : 0 (25:16, 25:23) a u finalnom susretu OŠ „Tušanj“ savladala je OŠ „Novi Grad“ rezultatom 2 : 0 (25:10, 25:17).
Plasman ekipa je slijedeći :
1. mjesto OŠ „Tušanj“
2. mjesto OŠ „Novi Grad“
3. mjesto OŠ „Pazar“
4. mjesto OŠ „Kreka“
OŠ "Tušanj"
OŠ "Tušanj"
Dvije najbolje plasirane ekipe u obje konkurencije nastavljaju takmičenje na kantonalnom nivou.
Pokrovitelj Gradskog školskog prvenstva je Grad Tuzla, Ministarstvo za kulturu, sport i mlade TK, sponzor Pekara „Kabil“, a organizator je Sportski savez grada Tuzla.
Sportski savez grada Tuzla