TUZLARIJE - VIJESTI

28.11.2022. u 00:03 Broj citanja: 3679
Da li biste radili kao pilot za Wizz Air:
Kompanija traži kadete za svoju akademiju

Tuzlarije


Wizz Air, evropska najbrže rastuća i ekološki najodrživija aviokompanija na globalnom nivou, objavila je da povećava zapošljavanje na svojoj Akademiji pilota, vodećem programu obuke na tržištu za visoko motivisane kandidate da dobiju licencu komercijalnog pilota.

Od njenog pokretanja 2017. godine, preko 100 kandidata je uspješno završilo program i sada rade u Wizz Airu kao piloti. Kako biste saznali više o programu pogledajte video Wizz Air Pilot Academy – YouTube.

Program Wizz Air Pilot Academy pruža jedinstven, jednostavan i finansijski pristupačniji put da postanete komercijalni pilot u Wizz Airu. Program obuke, koji prihvata prijave kandidata sa malo ili bez iskustva, traje 18 mjeseci i dostupan je i na Trener Flight Academy u Mađarskoj i Egnatia Aviation u Grčkoj.

Integrisani ATPL program počinje Ab-Initio obukom gdje će kadeti steći teorijska znanja i vještine potrebne da postanu piloti. Kadeti koji uspješno diplomiraju napredovat će na napredniju obuku, koja uključuje petosedmični prelazni kurs za operacije Airbus A320. Nakon toga, kadeti će proći posebnu obuku za aviokompaniju Wizz Air, prije nego što postanu punopravni prvi oficiri aviokompanije.

U poređenju sa drugim programima avioprevoznika, školarina za kurs košta 61.460 eura. Kadeti su dužni da plate samo 13.950 eura prije kursa, a preostalu naknadu aviokompanija plaća ako kadeti ispune standarde koji se zahtijevaju nakon petog mjeseca obuke. Kadeti će preostalu naknadu plaćati u ratama kada dobiju punu platu kao prvi službenici u Wizz Airu.

Wizz Air je također smanjio naknadu za zapošljavanje na Pilot Academy na 85 eura u svim svojim školama letenja, sa 110 eura u Trener Flight Academy i 148 eura u Egnatia Aviation, kako bi Akademija kandidatima bila finansijski dostupnija za prijavu.

Kadeti koji se pridruže Wizz Airu kroz program Pilot Academy imat će priliku da upravljaju flotom mladih, ultramodernih i održivih Airbus aviona ove aviokompanije koja stalno raste na preko 1.100 ruta do skoro 200 destinacija u više od 50 zemalja. Regrutacija novih kadeta podržava ambiciozne planove Wizz Aira da više nego utrostruči svoju flotu do 2030. godine, čime će aviokompanija zaposliti do 4.600 novih pilota.

Ambiciozni piloti koji žele da saznaju više o programu mogu se pridružiti Wizz Airovom virtuelnom danu otvorenih vrata 12. decembra 2022. u 17:00 (CEST), a registrovati se možete putem linka

Kandidati se mogu prijaviti direktno na program na web stranici Wizz Air Pilot Academy.

Attila Tóvári, šef ATO obuke u Wizz Airu, rekao je: „Zadovoljstvo nam je što regrutujemo hiljade novih pilotskih pozicija u uzbudljivom trenutku kontinuiranog rasta za Wizz Air. Wizz Air Pilot Academy nudi ambicioznim pilotima visokokvalitetnu obuku i razvoj, vodeće objekte u industriji i metode odloženog plaćanja kako bi njihov san da postanu piloti postao stvarnost. Nakon diplomiranja, ponosni smo što nudimo našim pilotima odlične mogućnosti za razvoj karijere, konkurentnu platu i atraktivni paket kompenzacija i beneficija. Radujemo se susretu sa sljedećom generacijom pilota Wizz Aira na našim predstojećim Danima otvorenih vrata dok pojačavamo napore za zapošljavanje stotina novih kadeta.” Od 11. do 25. decembra također će biti obustavljena linija Tuzla - Nirnberg uz otkazana tri povratna leta.

(tuzlarije.net - biznisinfo.ba)               





OSTALE VIJESTI


12.06.2026. Broj citanja: 69
Junak BiH odigrao utakmicu kakva na SP-u nije viđena od 1966.



12.06.2026. Broj citanja: 118
VIDEO Ibrahimović i Henry zajedno zapjevali hit Dubioze Kolektiv



12.06.2026. Broj citanja: 171
Hoće li BiH navijači uspjeti na otvaranju napraviti što nije nitko u povijesti SP-a?



12.06.2026. Broj citanja: 509
VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada



12.06.2026. Broj citanja: 153
Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih



12.06.2026. Broj citanja: 131
Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat



12.06.2026. Broj citanja: 120
Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine



12.06.2026. Broj citanja: 133
Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca



11.06.2026. Broj citanja: 348
Problem za BiH uoči prve utakmice na SP-u. Stoper otpao do kraja turnira



11.06.2026. Broj citanja: 140
Auto se zabio u skupinu učenika na biciklima u Nizozemskoj. Troje mrtvih














OSTALE VIJESTI
Sutkinja blokirala Trumpov fond za "borbu protiv naoružavanja"
Katar je vodio tajne pregovore s Iranom tijekom rata
Iran: Sporazum o prekidu borbi vodio bi ponovnom otvaranju Hormuza
MMF i Ukrajina postigli dogovor o isplati 690 milijuna dolara pomoći
Europska komisija dala rok Bijenalu zbog sudjelovanja Rusije
Ministarstvo pravosuđa SAD-a odobrilo spajanje Paramounta i Warner Brosa
SAD odobrio Poljskoj dodatne 4 milijarde dolara vojne pomoći
Može li Trump postići dobar sporazum s Iranom? Nekoliko je velikih prepreka
Napadač u Teksasu nasumično pucao na ljude. Nakon višesatne opsade pronađen mrtav
U sefu bivšeg španjolskog premijera pronađen nakit vrijedan 1,2 milijuna eura
Ukrajina i Moldavija otvaraju pristupne pregovore s Europskom unijom
SAD razmatra plan za osiguranje iranskog nuklearnog materijala
FIFA je simbol korupcije. Zašto je i dalje tako moćna?
SAD: Iran se obvezuje trajno odreći nuklearnog oružja
Pakistanski premijer: SAD i Iran postigli mirovni sporazum
Reuters: UAE deblokira milijarde dolara za Iran
Rusija razvija satelitski sustav za dronove i povećava vojsku
Američka vojska pripremala misiju za zapljenu iranskog uranija. Trump ju je otkazao
Sudac odbio odgodu uklanjanja Trumpova imena s Kennedy Centra
Papin avion prizemljen zbog tehničkog problema




SVASTARIJE

Junak BiH odigrao utakmicu kakva na SP-u nije viđena od 1966.

VIDEO Ibrahimović i Henry zajedno zapjevali hit Dubioze Kolektiv

Hoće li BiH navijači uspjeti na otvaranju napraviti što nije nitko u povijesti SP-a?

VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada

Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih

Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat

Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine

Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca

Problem za BiH uoči prve utakmice na SP-u. Stoper otpao do kraja turnira

Auto se zabio u skupinu učenika na biciklima u Nizozemskoj. Troje mrtvih