27.11.2022. u 22:00 Broj citanja: 551
Razvojni tim Slobode pretrpio poraz u Mejdanu nakon još jedne neizvjesne završnice

U četvrtom kolu A1 lige grupa sjever mlada ekipa Slobode 2 ugostila je ekipu Gradine MADI iz Tešnja koja u dosadašnjem ligaškom toku nije ubilježila niti jednu pobjedu.

Sloboda 2 također nije bila u zavidnoj poziciji uoči susreta četvrtog kola budući da su nakon pobjede na otvaranju sezone vezali tri poraza, a posljednji je bio u Bihaću od ekipe Željo 1971.

Završnica susreta protiv ekipe Gradine bila je gotovo pa preslikana završnici iz Bihaća jer su mladi igrači Slobode 2 i ovoga puta stigli značajan rezultatski zaostatak nakon čega je uslijedio napad za pobjedu, ali ovoga puta nije bilo dovoljno koncentracije u završnici.

Uvodnih nekoliko minuta proteklo je u znaku domaćih košarkaša koji su se pokušali nametnuti od prvog trenutka utakmice. Međutim, taj momentum je brzo prekinut od strane gostiju koji su bili izuzetno raspoloženi u sinoćnjem susretu pa su već u prvoj dionici napravili dvocifrenu prednost nad ekipom Slobode. Drugi period igre nastavljen je u isto ritmu, gosti su održavali prednost ostvarenu u prvom dijelu igre, a domaći su prije poluvremena uspjeli spustiti razliku na jednocifren zaostatak i na odmor se otišlo rezultatom 35:44.

U trećoj četvrtini igrači Gradine odlično šutiraju što im donosi prednosti od 20+ poena razlike, ali domaći i dalje pokušavaju uhvatiti rezultatski priključak te je na ulasku u posljednju dionicu igre zaostatak bio 15 poena. Crveno-crni su još jednom odigrali sjajno posljednjih deset minuta, fenomenalnom energijom u odbranim i brzom realizacijom u napadu istopili su prednost gostiju i izjednačili rezultat u posljednjem minutu igre. Pri rezultatu 81:82 za Gradinu, Sloboda je imala 13 sekundi za napad koji nisu uspjeli pretvoriti u poene, a konačan rezultat postavili su gosti sekundu prije kraja koji je glasio 81:84.

Ekipu Slobode 2 u ovom susretu predvodio je Harun Čustović koji je postigao 21 poen, a dobru partiju pružio je i Emir Krajinić koji je postigao 19 poena i uhvatio 13 skokova za novi double-double učinak. U redovima Slobode po 14 poena dodali su još Asim Gutić i Ajdin Ćosić. Kada je riječ o gostujućem timu, najefikasniji su bili kapiten Mevludin Bešo sa 29 te Goran Đošan sa 25 ubačenih poena.

Sinoćnji rivali Gradina i Sloboda 2 sada dijeli isti omjer na tablici A1 lige sjever od jedne pobjede i tri poraza. Isti skor nakon četiri odigrana kola ima i ekipa tuzlanskog Studenta. U okviru petog kola razvojni tim Slobode će u goste ekipi Živinica koji do sada imaju samo jedan zabilježen poraz i tri ostvarene pobjede.