11.12.2022. u 19:07 Broj citanja: 361
Poraz Slobode u Donjem Vakufu, Promo okrenuo rezultat u finišu susreta

Košarkaši Slobode su u šestom kolu gostovali ekipi Proma u Donjem Vakufu koja je u dobrom raspoloženju dočekala goste iz Tuzle.

Promo je u prethodna dva kola imao dva zahtjevna susreta koje su krunisali pobjedama dok je Sloboda na ovo putovanje krenula nošena pobjedom koju su proteklog vikenda u Mejdanu ubilježili protiv ekipe Mladosti. Momci sa Vrbasa su na krilima svoje publike još jedan težak meč okrenuli u svoju korist i to u posljednjoj minuti kada su prvi puta u susretu poveli i na kraju slavili protiv crveno-crnih za svoj treći vezani trijumf.

Gosti su puno bolje otvorili susret i već od samog početka nametnuli su svoj tempo igre. Iako raspoloženi u prvoj četvrtini, Tuzlaci nisu uspjeli napraviti osjetnu prednost te su u drugu dionicu ušli sa tri poena prednosti. Druga četvrtina tekla je u istom ritmu, Promo je i dalje čuvao rezultatski priključak i čekao greške gostiju, koji su uspješno odrađivali zadatke na terenu pa se na poluvrijeme otišlo sa prednošću Slobode od sedam poena i rezultatom 40:47.

Sloboda je, nakon pobjede u prve dvije, rezultatski osvojila i treću četvrtinu s tim da je treći period igre bio dosta tvrd i najneizvjesniji u večerašnjem susretu. Prilično izjednačena igra obje ekipe dala je naslutiti kako ništa još nije gotovo, što su osjetili i domaći igrači te su odmah na početku posljednje dionice krenuli sa čvršćom odbranom i agresivnijim pristupom. To je rezultiralo sa svega sedam postignutih poena Slobode u posljednjih 10 minuta i preokretom igrača Proma u posljednjim trenucima susreta za konačan rezultat 71:68.

Najraspoloženiji u redovima Slobode bio je dvojac centarske linije, kojeg su ujedno činili jedini dvocifreni igrači u rosteru gostiju na ovom susretu. Zoran Talley je postigao 18 poena i zabilježio osam skokova dok je Nikola Jeftić zabio 17 poena uz sedam uhvaćenih skokova. Kada je riječ o domaćoj ekipi, ulogu najefikasnijeg u večerašnjoj utakmici podijelili su Alonzo Campbell i Eman Šertović koji su postigli po 19 poena za svoj tim.

Crveno-crni nisu uspjeli vezati dvije pobjede i upisati prvi trijumf na gostovanju u novoj sezoni te su sada na omjeru od dvije pobjede i četiri poraza nakon šest odigranih kola. Ekipa Proma je nakon tri vezana poraza anulirala svoj skor sa isto toliko uzastopnih pobjeda i sada su na izjednačenom omjeru. Sloboda će u okviru sedmog kola Prvenstva BiH ugostiti ekipu Posušja narednog vikenda u sportskom centru Mejdan.

OKK Sloboda

(tuzlarije.net - OKK Sloboda)

11.05.2024. Broj citanja: 115
VIDEO Velike poplave u Afganistanu, mnogo je mrtvih

11.05.2024. Broj citanja: 93
Goleme poplave u Brazilu, raste broj žrtava: ˝Ljudi su vikali upomoć. Bilo je užasno˝

11.05.2024. Broj citanja: 106
Ovako izgledaju Alpe kad ih obasja polarna svjetlost

10.05.2024. Broj citanja: 319
Rusi probili granicu, došli na par kilometara od ključnog grada. Ovo je pozadina

10.05.2024. Broj citanja: 127
Bus pun ljudi pao u rijeku u ruskom gradu, najmanje 7 mrtvih

10.05.2024. Broj citanja: 139
Baterije sve češće uzrokuju požar: ˝Takvi požari mogu biti eksplozivni, brzo se šire˝

10.05.2024. Broj citanja: 286
Zviždač: Bilo do 200 nedostataka na trupovima Boeinga 737, nekada su falili dijelovi

10.05.2024. Broj citanja: 155
Uvodi li Njemačka ponovo vojni rok?

09.05.2024. Broj citanja: 142
VIDEO Boeing sa 78 putnika izletio s piste u Senegalu

09.05.2024. Broj citanja: 199
VIDEO Konj snimljen na krovu potopljene kuće u Brazilu: ˝Pokušat ćemo ga spasiti˝

Izraelski šef diplomacije: Pokažimo svim mrziteljima tko vodi na Euroviziji
Novi prosvjedi u Gruziji. 50.000 ljudi protestiralo protiv "ruskog zakona"
Biden: Trump si je trebao ubrizgati izbjeljivač
Scholz: Napad Izraela na Rafah doveo bi do nevjerojatnog gubitka života nevinih
Izrael optužio Južnu Afriku da djeluje kao "legalna ruka terorista Hamasa"
Europa se mora spremiti za dugoročni sukob s Rusijom, kaže predsjednik Češke
Rusija je nemilosrdno razotkrila ukrajinsku slabost
Novi brutalan napad Rusa na važan grad na sjeveru. Amerika objavila crnu prognozu
Zelenski se obratio naciji: Branimo se kod Harkiva, u Donjecku je ekstremno teško
Macron: Nadam se da se Francuzi neće morati boriti u Ukrajini
Trump: Neću izabrati Nikki Haley za potpredsjedničku kandidatkinju
Sigurno ste osjetili centrifugalnu silu. Zašto je fizika ne priznaje?
Analitičar: Iznenađuje snaga ruskog napada preko granice. Dva su razloga za to
UN: Iz Rafaha od ponedjeljka pobjeglo 150.000 ljudi. Izrael: Otišlo ih je duplo više
VIDEO Čovjeka u JAR-u spasili iz ruševina zgrade nakon pet dana. "Ovo je čudo"