TUZLARIJE - VIJESTI

10.06.2023. u 07:41
FK Sloboda:
Mlađi pioniri prvaci Kvalitetne lige NSTK, ponovili prošlogodišnji uspjeh

Nakon što su u prvoj finalnoj utakmici Kvalitetne lige NSTK savladali Radnički u gostima 5:1, mlađi pioniri FK Sloboda savladali su vršnjake iz Lukavca u revanšu na domaćem terenu 6:0, čime su u klupske vitrine donijeli novi trofej.

Nakon regularnog dijela sezone zauzeli su prvo mjesto na tabeli sa omjerom od 19 pobjeda i samo jednim porazom uz gol razliku 108:6, a svojom igrom mamili su osmijehe publike koja je dolazila na njihove susrete. Nakon visoke gostujuće pobjede u prvom susretu finala nad Radničkim, jasno je bilo da pehar i ove godine ostaje u Tuzli, čime su naši dječaci ponovili rezultat iz prethodne sezone.

Od prve minute bili su bolja ekipa na terenu i na kraju su zasluženo slavili. Treba napomenuti da su naši sportski prijatelji iz Lukavca također iza sebe imali sjajnu sezonu punu uspjeha i sigurno je da su se u finalu sastale trenutno dvije najbolje ekipe na kantonu u ovoj uzrasnoj kategoriji.

Početak susreta donio je nekoliko prilika i rano vodstvo za naš tim. U 5. minuti radost crveno-crnima donio je Zoletić. Izabranici Nedima Omerovića i nakon postignutog pogotka nastavili su sa napadima. Begunić je najprije bio neprecizan nakon udarca sa distance, a već u sljedećem napadu nakon kornera našao se u novoj prilici, no glavom je šutirao pored gola.

U 17. minuti bilo je 2:0. Jahić je odlično prošao po lijevoj strani i centrirao, a Begunić glavom loptu posprema u mrežu i udvostručuje prednost. Do kraja prvog dijela mogli su naši dječaci do još veće prednosti, no nisu iskoristili svoje prilike. Na drugoj strani za goste je udarcem iz daljine pokušao Damadžić, ali lopta odlazi daleko pored gola Mujezinovića. To je ujedno bilo sve u zanimljivom prvom poluvremenu.

U drugom dijelu viđena su još 4 pogotka u mreži Radničkog. Najprije je Tokić postigao autogol za 3:0, a u samo dvije minute, dva puta se tresla gostujuća mreža. U 31. Naimkadić nakon odličnog solo prodora rutinski je matirao Imširovića za 4:0, a samo minut kasnije u listu strijelaca upisao se i Alagić.

Tačku na i na susretu stavio je fantastični Naimkadić u 47. minuti prelijepim pogotkom. Nakon što se oslobodio svojih čuvara topovskim udarcem sa dvadesetak metara postiže svoj drugi pogodak na utakmici i postavlja konačnih Sloboda - Radnički 6:0, a ukupnih 11:1.

Nakon utakmice uslijedila je i dodjela medalja i pehara. Zlatna odličja mladim fudbalerima uručila su legende našeg kluba Ekrem Ibrić i Suad Kalesić. Tom prilikom istakli su im kako su ponosni na njihovu prikazanu igru i način na koji promovišu naš klub. Poželjeli su im mnogo sreće u narednim susretima.

Nakon ceremonije dodjele medalja, mališani su skupa sa svojim prijateljima i rodbinom proslavili ovaj uspjeh, nakon kojeg ih već ubrzo očekuju novi izazovi. Slijedi im odlazak na samu završnicu, federalno prvenstvo, kada će vjerujemo nastaviti sa dobrim igrama i u vitrine našeg kluba donijeti novi trofej.

Medalje su osvojili Danis Mujezinović, Maid Begunić, Anes Beganović, Muhamed Kavazović, Faris Naimkadić, Eman Jahić, Vedad Muratović, Adi Zoletić, Gabrijel Stjepić, Kenan Turkušić, Irman Horozović, Fatmir Alagić, Bakir Omerbegović, Adi Dedić, Ismar Hodžić, Sulejman Terzić, Aladin Mujić, Adi Čejvan, Amar Zahirović i Admir Mujabašić.