TUZLARIJE - VIJESTI

18.02.2024. u 12:23 Broj citanja: 304
Minimalan poraz razvojnog tima Sloboda 2 od ekipe Basket Živinice na gostovanju u Kladnju

Košarkaši razvojnog tima Slobode nastavljaju sa svojim rasporedom A1 lige sjever, a prema rasporedu 13. kola mladi igrači Slobode 2 otputovali su u Kladanj gdje ih je dočekala drugoplasirana ekipa ligaške tablice, ekipa Basket Živinice, koja svoje domaće utakmice trenutno igra u sportskoj dvorani “Kladanj”.

Crveno-crni su u dosadašnjem ligaškom toku dva puta odmjerili snage sa protivnikom iz Živinica gdje su ubilježili polovičan uspjeh. Ovoga puta su odigrali odličan susret, vodili 39 minuta, ali su domaći u posljednjoj minuti napravili preokret vrijedan pobjede.

Gosti iz Tuzle ušli su u meč odlučno sa namjerom da se revanširaju za poraz iz posljednjeg duela ova dva tima. Prvih deset minuta proteklo je u ispitivanju snaga, a već u prvom periodu došla je do izražaja želja gostiju koji su uspjeli iskontrolisati igru i ostvariti četiri poena prednosti. Domaći su u drugoj dionici igre od starta pokušavali preokrenuti rezultat i nametnuti svoj tempo igre, ali sve je ostalo samo na pokušaju budući da su crveno-crni u prilično izjednačenoj četvrtini povećali svoju prednost na šest poena, te na odmor odlaze pri rezultatu 38:44.

Ekipa Basketa čvršće ulazi u treću četvrtinu tokom koje imaju više prostora u napadu te isti koriste kako bi još jednom stigli rezultatski zaostatak i ozbiljnije zaprijetili gostima. Na kraju treće dionice gosti i dalje imaju prednost, ovoga puta od dva poena. Vodstvo gostiju nastavlja se do posljednje minute susreta kada do izražaja dolazi neiskustvo crveno-crnih koji prave nekoliko grešaka čime se domaći vraćaju u susret i poenima Čičkušića sa slobodnih bacanja prelaze u vodstvo. Sloboda 2 (ni)je imala posljednji napad budući da je na četiri sekunde do kraja utakmice gostima lopta oduzeta zbog greške u koracima iz auta pa je utakmica završena rezultatom 83:81 (19:23; 19:21; 25:21; 20:16) za Basket Živinice.

Prvo ime razvojnog tima Slobode bio je kapiten Emir Krajinić sa 19 postignutih poena, a odličnu utakmicu odigrao je i mladi trio Ćosić-Kahrić-Medunjanin u kojem su sva tri igrača bila dvocifrena. Ajdin Ćosić i Ajdin Kahrić ubacili su po 17, dok je Eman Medunjanin dodao 15 poena. Kahrić je bio i nadomak double-double učinka sa devet uhvaćenih skokova. U strijelce su se još upisali Balša Ilić sa pet, te Aldin Kunosić i Jasmin Agić sa po četiri poena. U pobjedničkoj ekipi najefikasniji bio je kapiten Ado Korkutović sa 19 ubačenih poena, dok je poene za pobjedu postigao Namik Čičkušić.

Razvojni tim Sloboda 2 nakon 13. odigranih kola bilježi omjer od pet pobjeda i osam poraza, te se nalaze na petom mjestu ligaške tablice. Basket Živinice novim trijumfom dolazi do svoje devete pobjede uz koju imaju četiri upisana poraza i sa ovim omjerom ostaju drugoplasirana ekipa lige. Košarkaše Slobode 2 očekuju još dva susreta u okviru trećeg kruga ligaškog takmičenja, a prvi je na rasporedu već idućeg vikenda u Brčkom, gdje ih dočekuje ekipa Brčko Distrikta, nakon čega slijedi susret na domaćem parketu Mejdana protiv ekipe Živinica.

OKK Sloboda / Foto: Basket Živinice