TUZLARIJE - VIJESTI

04.05.2024. u 15:50 Broj citanja: 450
Delegacija Vlade TK posjetila Bratunac

Tuzlarije


Delegacija Vlade Tuzlanskog kantona koju su činili premijer Irfan Halilagić, ministrica za boračka pitanja Senada Dizdarević i ministar obrazovanja i nauke Ahmed Omerović posjetili su danas Bratunac gdje su položili cvijeće i odali počast na Memorijalnom kompleksu i mezarju ”Veljaci” a nakon toga i razgovarali sa načelnikom Opštine Lazarom Prodanovićem.

Tuzlarije


Iskazavši veliku zahvalnost na kontinuiranoj pomoći koju Vlada TK, putem aktivnosti Ministarstva za rad, socijalnu politiku povratak, pruža kroz izgradnju infrastrukture u Podrinju, domaćini današnjeg sastanka izrazili su želju za saradnjom u izgradnji novih industrijskih zona na području Bratunca.

Tuzlarije


- Detektovali smo neke projekte koji su značajni za ovu općinu i Vlada TK preko resornih ministarstava će uraditi sve da bude podrška realizaciji tih projekata. Načelnik nas je upoznao sa aktivnostima oko pokretanja privredne zone. Cijeneći da su TK i gradovi Tuzlanskog kantona zaista privredno potentni, da nekoliko gradova ima značajno razvijene privredne zone, smatramo da postoji i mogućnost zajedničkog djelovanja u smislu podjele tih određenih iskustava i saznanja kako bismo bili na usluzi. Kako bi naši privrednici bili na usluzi ovakvom značajnom projektu, kazao je ovom prilikom premijer Halilagić.

Tuzlarije


- Fokus nam je sada na izgradnji vodovodne mreže na području Bratunca do Konjević Polja. Razgovarali smo o tome da ulažemo i da ćemo raditi na izgradnji novog obdaništa i radovala bi nas iskustva u smislu investiranja odn. izgradnje novih industrijskih zona, potvrdio je načelnik Prodanović.

U pretprazničnoj atmosferi, uoči velikog praznika Vaskrsa, učesnici današnjeg sastanka uputili su i poruke građanima.

Tuzlarije


- Naš cilj je apsolutni mir i saradnja sa svakim. Sigurnost svakog građanina na području opštine Bratunac i da svaki građanin ima mogućnost da stvara, razvija i ostane ovdje. Nikakve dodatne tenzije bez obzira na različnosti u političkim stavovima ne smiju nas obeshrabriti u onome što je osnovno pravo a to je poštovanje ljudskih prava i sloboda svakog građanina. Drago nam je što se ovaj sastanak odvija u predvečerje jednog od najvećih pravoslavnih praznika, Vaskrsa. Želim da kažem da naše komšije, Bošnjaci, koji žive u Bratuncu treba da se osjećaju sigurno kao i svaki građanin, pripadnik srpskog naroda.
Zahvalan sam također predstavnicima lokalne vlasti iz reda bošnjačkog naroda ovdje koji participiraju u vlasti jer imamo zajedničke ciljeve - da uradimo više
, kazao je načelnik Opštine Bratunac Prodanović.

Tuzlarije


- Čvrsto vjerujemo da je ovaj sastanak samo prvi korak u našoj saradnji. Želimo da pomognemo sve građane općine Bratunac kroz naše aktivnosti, kroz rješavanje svakodnevnih životnih pitanja. Pitanja koja su za njih važna. A na taj način ćemo i mi kao javni dužnosnici poslati poruku odgovornosti i načina kako bi se ove funkcije, u pravilu, i trebale na pravi način obnašati, kazao je premijer Halilagić iskoristivši priliku da svim građanima srpske nacionalnosti čestita predstojeći blagdan, pravoslavni Vaskrs.


(tuzlarije.net - Odjeljenje za informisanje Vlade TK)               





OSTALE VIJESTI


27.07.2026. Broj citanja: 67
Veliki požari u Francuskoj. Macron: U najtežoj smo situaciji od Drugog svjetskog rata



27.07.2026. Broj citanja: 87
VIDEO Podatkovni centar u SAD-u proizvodi jezivu buku. Susjedi: To traje godinama



27.07.2026. Broj citanja: 73
˝Vatreni oblak˝ iznad Bordeauxa. ˝Požar je iznimno opasan, ovo je neviđeno˝



27.07.2026. Broj citanja: 827
UZNEMIRUJUĆE Brutalan napad na utakmici futsala. Igračica suspendirana na pet godina



27.07.2026. Broj citanja: 132
Federacija BiH proglasila dan žalosti zbog pogibije planinara na Elbrusu



27.07.2026. Broj citanja: 80
Američki napadi paralizirali opskrbu vodom u južnom Iranu



27.07.2026. Broj citanja: 138
Posadi na letu iz Rima iznenada pozlilo. Avion prisilno sletio



27.07.2026. Broj citanja: 85
VIDEO Turiste na izletištu u Kini odnijela bujica. Poginulo deset osoba



27.07.2026. Broj citanja: 137
Preživjeli planinar s Elbrusa: Nismo bili nespremni, prognoza je bila pogrešna



27.07.2026. Broj citanja: 77
Evakuirani hoteli uz zračnu luku Bordeaux. Hitan sastanak Macrona zbog golemog požara














OSTALE VIJESTI
"Vatreni oblak" nad dijelom Francuske, vatra sve bliže Bordeauxu. "Požar stoljeća"
Odvjetnik braće Tate optužio američke vlasti. "Žele ih slomiti"
Veliki požar u Francuskoj na samo 15 kilometara od Bordeauxa
Njemačka drastično povećala izvoz oružja Izraelu
Trump: S Iranom vodimo dobre razgovore, ali možemo nastaviti napade
SAD i Iran uvlače novu zemlju u svoj sukob
UN-ova agencija upozorava: Svijetu prijeti povratak epidemije HIV-a
Agent Tajne službe optužen za brutalnu inicijaciju u bratstvo
Uhićen bivši član Pinochetove tajne policije. Ubio pjevača 1973.
Američka vojska: Preusmjerili smo 17 brodova, dva smo onesposobili
Putin traži da Armenci izađu na referendum o EU. Predsjednik Armenije: Još je rano
Oštrije mjere nakon napada u Berlinu. Obavještajci: Raste prijetnja islamizma
U Liberiji zaplijenjeno gotovo 4 tone kokaina. Među uhićenima i Srbin
Pogrebnik u Britaniji prevario desetke obitelji, davao im krivi pepeo
Poznati njemački brend baterija u velikoj krizi. Na rubu su stečaja
New York otvara gradske trgovine hranom s 30 posto nižim cijenama
Veliki požari u Francuskoj. Macron: U najtežoj smo situaciji od Drugog svjetskog rata
Izrael protiv prodaje F-35 Turskoj. Trump: Nitko mi neće govoriti što ćemo prodavati




SVASTARIJE

Veliki požari u Francuskoj. Macron: U najtežoj smo situaciji od Drugog svjetskog rata

VIDEO Podatkovni centar u SAD-u proizvodi jezivu buku. Susjedi: To traje godinama

˝Vatreni oblak˝ iznad Bordeauxa. ˝Požar je iznimno opasan, ovo je neviđeno˝

UZNEMIRUJUĆE Brutalan napad na utakmici futsala. Igračica suspendirana na pet godina

Federacija BiH proglasila dan žalosti zbog pogibije planinara na Elbrusu

Američki napadi paralizirali opskrbu vodom u južnom Iranu

Posadi na letu iz Rima iznenada pozlilo. Avion prisilno sletio

VIDEO Turiste na izletištu u Kini odnijela bujica. Poginulo deset osoba

Preživjeli planinar s Elbrusa: Nismo bili nespremni, prognoza je bila pogrešna

Evakuirani hoteli uz zračnu luku Bordeaux. Hitan sastanak Macrona zbog golemog požara