U subotu 7.3.2026 godine u SKPC Mejdan održan 28 TK Open, međunarodni turnir koji se tradicionalno održava u povodu Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine.
Učešće je uzelo 584 takmičara sa 677 prijava, 64 karate kluba iz 6 država.
Prisutne su pozdravile ispred Ministarstva kulture, sporta i mladih TK Amela Mehmedović i ispred Grada Tuzla Asja Redžić kao generlnih pokrovitelja turnira.
Najuspješniji takmičar turnira je Mak Žilić KBS "Tuzla"
Najuspješnija takmičarka Anastasija Simunović KK "Niten" Gradiška.
U generalnom plasmanu 1 mjesto je zauzeo KBS "Salines" Tuzla, drugoplasirani je KK "Unsu" Bijeljina dok je trećeplasirani KBS "Orkka" Lukavac. Najmasovniji učesnik turnira je KBS "Winner" Tuzla.
U sklopu turnira održan je i Memorija "Fuad Hadžiabdić Fudo". U seniorskim borbama za novčane nagrade pobjednici su:
Seniori:
1. Novicki Aleksandar "Unsu" Bijeljina
2. Osmanbegović Nedim "Tuzla"
3. Jovanović Srđan "Sinđelić" Banja Luka
Seniorke:
1. Rahmanović Ilma "Ilidža"
2. Negovanović Brankica "Šampion" Banja Koviljača
3. Elmedina Hrbat "Tuzla"
Koristimo ovu priliku da se zahvalimo prije svega našim članovima i njihovim roditelja na pomoći u organizaciji, kao i sponzorima i donatorima koji su finansijski podržali organizaciju manifestacije. Hvala svim klubovima na prijateljskom odnosu prema našem klubu, kao i službenim licima koji su bezprijekorno odradili svoj zadatak.