04.05.2016. u 19:02 Broj citanja: 2550
Pet golova na Piroti:
Sloboda u završnici bolja od Travnika
Fudbaleri Slobode u 28. kolu BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine izborili su tri važna boda u susretu sa ekipom Travnika na stadionu Pirota. Rezultat susreta Travnik – Sloboda okončan je rezultatom 2:3.

Iako se na prvu činilo da će domaći Travnik izdržati pod naletima tuzlanske Slobode koju je predvodio Zajko Zeba, kapiten FK Sloboda, već u 18. minuti susreta mrežu Travnika trese Sulejman Krpić za vodstvo Slobode na Piroti.

Slavlje Tuzlaka nije dugo trajalo, a kao hladan tuš Crveno – crnima je došao pogodak Anela Ćurića koji matirao neopreznog Pirića za izjednačenje u Travniku.

Do kraja prvog poluvremena, igrači Slobode okomili su se na gol Travnika kao ekseri na magnet. Napade je predvodio kapiten Zeba, a po jednu propuštenu priliku imali su Mladen Veselinović i Samir Merzić. Samir Efendić, desni bek Slobode imao je mnogo posla. On je 40. minuti susreta odličnim potezom zagradio Kouadija, koji je bio u stopostotnoj prilici da Travnik dovede u vodstvo. Nakon što je Admir Šehović, glavni arbitar u susretu pokazao da će se utakmica u Travniku igrati minut duže, Crveno – crni su iskoristili sve adute za vodstvo pred odlazak na odmor. U 46. minuti susreta, Sloboda dolazi u novo vodstvo od 1:2, nakon čega Šehović označava kraj prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena, Sloboda je imala nekoliko izglednih prilika, ali u 54. minuti susreta, lopta pogađa u ruku Ordagića, a Šehović dosuđuje jedanaesterac. Jelić izvodi penal i matira Pirića za izjednačenje Travnika na 2:2.

U 80. minuti susreta Ahmetović ulazi u igru i mjenja Ivetića, koji ubrzava igru Slobode. Dva minuta kasnije Merzić ulazi u šesnaesterac Travnika, šalje loptu Ordagiću koji pogađa za vodstvo Slobode na Piroti od 2:3.

Do kraja susreta bilo je još nekoliko izglednih prilika za FK Sloboda, a na kraju rezultat je ostao 2:3. Ovom pobjedom tuzlanska Sloboda izborila je tri važna boda.

Također, u četvrtak, 5. maja budite uz televizijsko izdanje emisije ”Sport plus” na RTV Slon u 18:50 sati i pogledajte opširniji izvještaj sa pomenutog susreta u okviru 28. kola nogometne BHT Premijer lige BiH.