22.10.2016. u 17:59 Broj citanja: 2909
Sloboda golom Krpiæa savladala Široki Brijeg
Fudbaleri tuzlanske Slobode pobijedili su ekipu Širokog Brijega s 1:0, u susretu 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvih 20 minuta utakmice na stadionu ´´Tušanj´´ proteklo je bez prilika za postizanje gola. Sloboda je imala terensku inicijativu i vršila je pritisak na gostujuæi tim, ali veæih prilika izabranici Vlade Jagodiæa nisu imali.

S druge strane Široki Brijeg je èekao priliku da ugrozi protivnika iz kontranapada, meðutim, zadnja linija domaæeg sastava je bila oprezna pa opasnosti za golmana Kenana Piriæa nije bilo.

U 27. minutu Široki je imao priliku da ugrozi Piriæa iz slobodnog udarca, ali lopta pogaða živi zid. Samo tri minuta kasnije Sloboda prijeti iz kontranapada, meðutim, odbrana gostiju je bila na visini zadatka.

Do 40. minuta oba tima su imala nekoliko pokušaja, uglavnom nakon prekida, da ugroze gol protivnika, ali promjene rezultata nije bilo.

Kada je izgledalo da æe prvih 45. minuta susreta završiti bez golova, u 41. minutu dosuðen je penal za Slobodu, a precizan s bijele taèke bio je Sulejman Krpiæ.

Tuzlaci su do kraja poluvremena pokušali poveæati prednost, nastavili su napadati, ali novih pogodaka nije bilo.

U drugom poluvremenu prvu priliku za gol imali su gostujuæi nogometaši, taènije Ivan Krstanoviæ koji se u 52. minutu našao u odliènoj situaciji pred Slobode, ali je promašio loptu i upropastio do tada najbolju priliku Širokog Brijega.

Široki je u drugom poluvremenu igrao dosta agresivnije u želji da postigne izjednaèujuæi gol ili da eventualno doðe i do preokreta.

U 73. minutu dobro je šutirao igraè Širokog Æorluka, ali Piriæ brani njegov udarac. Kako se bližio kraj susreta gosti su pojaèavali napade, a takva igra je otvarala prostor za brze kontranapade Slobode.

Deset minuta prije kraja susreta Igraè Slobode Asim Zec pokušao je volejom savladati golmana Širokog Soldu, ali njegov udarac nije bio precizan. Isti igraè je pet minuta prije kraja iz odliène prilike pogodio stativu i propustio priliku da rješi pitanje pobjednika ovog meèa.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, a Sloboda je upisala drugu pobjedu protiv Širokog Brijega u zadnjih sedam dana. Iste ekipe æe se susresti ponovo iduæe sedmice u revanš susretu osmine finala Kupa BiH.