11.03.2017. u 22:15 Broj citanja: 4922
Debi Kalezića i Zilkića:
Fudbaleri Slobode obezbijedili učešće u Ligi za prvaka BiH
U teškoj i neizvjesnoj utakmici koja se u subotu igrala u Bijeljini, fudbaleri Slobode su bez obzira na poraz od ekipe Radnika osigurali učešće u Ligi za prvaka BiH. Utakmica je završena rezultatom 2:1.

Iako se u prvi mah činilo da fudbaleri tuzlanske Slobode imaju plijen u svojim rukama, u utakmici 21. kola fudbalske BHT Premijer lige BiH izgleda je presudilo iskustvo domaćina, bijeljinskog Radnika, jer su većinu ekipe ”Crveno – crnih” činili mladi igrači. Iako znatno podmlađena, ekipa Slobode pokazala je borbenost na terenu, a u zapisnik je upisano čak devet igrača ispod 21. godine.

Svoj debi i prve minute u Slobodinom dresu u subotu su upisali Miloš Kalezić i Almedin Dino Zilkić, koji je pokazao borbenost na terenu i ponajviše se založio za boje kluba u ovom važnom susretu. Iako je povrijeđen u toku utakmice mladi Zilkić je pored ostalih ponio težinu igre skoro do kraja susreta, što dovoljno govori i o kvalitetu ovog igrača, koji je sportskoj javnosti predstavljen kao pojačanje još početkom februara, ali zbog određenih proceduralnih prepreka do susreta u Bijeljini nije mogao igrati u zvaničnim mečevima.

Utakmica između Radnika i Slobode opravdala je epitet dobre nogometne predstave, ali na kraju se ipak posrećilo domaćinima.

U 20. minuti susreta ubačajem iz kornera lopta je došla do Obradovića, koji je pokušao da ugrozi gol Adnana Hadžića, ali dobro postavljen na prvoj stativi bio je igrač tuzlanske Slobode Aleksandar Lazevski, koji spretno loptu izbija glavom te spašava izglednu šansu za Radnik.

Samo par minuta kasnije stopostotnu šansu imao je Ismar Tandir, ali golman domaće ekipe ga sprečava da Sloboda dođe u vodstvo. Tandir je imao još nekoliko šansi, ali sve su na kraju bile propuštene prilike.

Na odmor se otišlo kod rezultata 0:0.

U drugom poluvremenu, tačnije u 56. minuti susreta nakon dobrog šuta Almedina Zilkića, lopta se odbija od odbramenog igrača Radnika i dolazi do Asima Zeca koji šutira prema golu Lučića, lopta se ponovno odbija od Franića koji je loptu glavom skrenuo u gol.

Bilo je to 1:0 za Slobodu.

Rezultat se nije mijenjao do 77. minute utakmice, kada Filip Stojanović silovito šutira ka golu Adnana Hadžića i postiže pogodak za izjednačenje.

U sudijskoj nadoknadi Stojanović ponovno šutira ka golu gostiju, lopta se odbija, ali Marku Obradoviću nije bilo teško postaviti konačan rezultat susreta u Bijeljini i svoju ekipu dovesti do pobjede.

Utakmica je završena rezultatom 2:1. Sloboda je osigurala učešće u Ligi za prvaka BiH.

Bez obzira na poraz, zadovoljan je na kraju bio Vlado Jagodić – šef stručnog štaba FK Sloboda.

– Mi smo se aktivno u prvom poluvremenu borili da imamo aktivan rezultat. Željeli smo u drugom poluvremenu doći do gola i uspjeli smo to. Međutim, nismo imali sreće da poentiramo kod 1:0. Moram vam reći da sam izuzetno zadovoljan svojom ekipom, jer mi smo imali izuzetne poteškoće za ovu utakmicu. Počeli smo sa pet igrača do 21. godine. Mislim da nisam pogriješio što sam nakon utakmice otišao prvo u svlačionicu i stisnuo ruke svojim igračima, jer im je izuzetno teško pao ovaj poraz. Mislim da smo zaslužili barem neriješen rezultat, ali nije mi žao jer smo kolo prije kraja ostvarili naš osnovni cilj. I drugi gube bodove. Bilo je možda preambciozno očekivati da ćemo mi sa ovako desetkovanim timom doći ovdje i pobijediti Radnik. Mislim da svi koji su gledali utakmicu moraju biti zadovoljni. I jedna i druga ekipa je imala svoje prilike, ali Radnik je bio za nijansu sretniji, zaključio je Jagodić.

Šef stručnog štaba FK Radnik iz Bijeljine Nebojša Milošević nakon završetka susreta, čestitao je šefu struke Tuzlaka na ponašanju i igri fudbalera Slobode.

– Čestitam gospodinu Jagodiću na ponašanju i igri njegovih igrača i ponašanju na terenu. Zbog toga sam nakon utakmice prvo ušao u gostujuću svlačioncu i momcima iz Slobode poželio puno sreće u nastavku takmičenja. Ne bi bilo nezasluženo da oni nisu izgubili. Isto tako je zasluženo što je moja ekipa pobijedila. Zadovoljan sam sa pobjedom. Nismo briljirali u igri. Imali smo utakmicu u srijedu koja nas je iscrpila i emotivno i fizički, ali pokazali smo i današnjom utakmicom i igrom sve do 95. minute da smo besprijekorno spremni da možemo da odgovorimo. Ovo je jako težak teren i uticao je na kvalitet igre i jedne i druge ekipe, kazao je između ostalog Milošević.

Fudbaleri Slobode zauzimaju peto mjesto na premijerligaškoj tabeli sa 32 osvojena boda. Narednu, posljednju utakmicu u okviru 22. kola fudbalske BHT Premijer lige BiH igraju u subotu, 18. marta u 15:00 sati na stadionu Tušanj, kada im u goste dolazi ekipa Sarajeva.

Učesnici Lige za prvaka BiH pored tuzlanske Slobode su još i Zrinjski, Sarajevo, Željezničar, Radnik i Krupa.

D.D.

(tuzlarije.net)

23.04.2024. Broj citanja: 317
FOTO Ovo je nebo nad Grčkom, sve je narančasto

23.04.2024. Broj citanja: 340
Tito iz Dubaija vodio superkartel. U BiH podmićivao šefove policije, poduzetnike...

23.04.2024. Broj citanja: 96
Civilna obrana Gaze: U grobnici nađena 283 tijela. Ne znamo jesu li zakopani živi