TUZLARIJE - VIJESTI

25.06.2017. u 09:56 Broj citanja: 3082
Sloboda odigrala prvu kontrolnu utakmicu

FK Sloboda Tuzla jučer je na Kiseljaku odigrala prvu kontrolnu utakmicu protiv NK Kiseljak u okviru priprema za nadolazeću sezonu BHT Premijer lige, a šef stručnog štaba Vlado Jagodić imao je na raspolaganju 22 igrača.

Sloboda je počela utakmicu u sastavu: Muminović, Beganović, Muratović, Mujkić, Đurđilović, Jahić, Đukić, Fazlić, Selamović, Stjepanović, Smajić, a sam početak nije ponudio značajnije prilike te se igralo na sredini terena. Nakon 15 minuta prvog dijela Sloboda furiozno napada gol domaćih koji su kapitulirali u 18. minuti kada je Smajić pogodio glavom nakon kornera kojeg je izveo Selamović.

U nastavku Sloboda je nastavila nizati prilike, a do drugog gola stižu u 32. minuti kada Selamović pogađa mrežu Kiseljaka. Minut kasnije iskoristivši nesporazum domaćih igrača, mladi Đukić postiže gol za vodstvo Slobode rezultatom 3:0.

Imala je i domaća ekipa svojih prilika, a najbolju priliku koristi Merdanović koji u 39. minuti pogađa mrežu Muminovića i smanjuje na 1:3 čime je završeno prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme Sloboda je startala u sastavu Hadžić, Todorović, Salihović, Salkić, Lazevski, Hairlahović, Grahovac, Hodžić, Omerović, Zilkić i Tandir. Već u 48. minuti Sloboda dolazi do četvrtog gola, a strijelac je mladi Omerović. Minut kasniije konfuzija u odbrani Kiseljaka, a najbolje se snalazi Omerović koji i postiže novi pogodak za 1:5.

U nastavku utakmice, član U17 reprezentacije BiH postiže svoj hat-trick golom u 52. minuti kada nakon sjajne kontre matira golmana Mujkića. Golijadi na Kiseljaku upisao se i Zilkić koji u 56. minuti postiže gol lukavim udarcem sa 15-ak metara od gola za 1:7.

Nakon sedam postignutih golova, fudbaleri Slobode nisu spuštali tempo te do osmog gola dolaze preko Tandira koji u 66. minuti pogađa mrežu NK Kiseljak. Golman Mujkić ponovo je morao vaditi loptu iz svoje mreže u 68. minuti kada je nakon odlične kontre preciznost pokazao Tandir, a napadač Slobode se tu nije zaustavio i već u u 74. minuti nakon ubačaja Todorovića postiže novi pogodak za 1:10.

Do kraja utakmice tačku na odličan nastup postavio je Omerović koji je uspio postići svoj četvrti gol iskoristvši asistenciju Todorovića u 79. minuti.

Nakon utakmice na Kiseljaku, strateg ekipe sa Tušnja izrazio je zadovoljstvo prilikom da testira svoje igrače te se zahvalio domaćinu na izuzetnom gostoprimstvu.

-Želim se zahvaliti domaćinima koji su organizovali utakmicu na visokom novu, pripremili adekvatno teren i suprotstavili ekipi. Meni je cilj bio da uz ove naše dvije utakmice odigramo i utakmicu protiv protivnika gdje su šansu dobile dva sastava po 45 minuta. Kalezić, Ordagić, Ignjatović, Zukić i Erić su trenirali na Tušnju i nisu ni dolazi na ovo gostovanje. Želio sam vidjeti sve ove mlade igrače, jer vrlo brzo moram formirati spisak od 22 igrača i tri golmana koji će putovati na Kupres na pripreme, kazao je Jagodić.

Fudbaleri Slobode i ostali uposlenici danas imaju slobodan dan, a aktivnosti u okviru priprema nastavljaju se u ponedjeljak.

E.R.

(tuzlarije.net - fksloboda.ba)

24.04.2024. Broj citanja: 89
VIDEO Odbjegli vojni konji jurili centrom Londona. Jedan kao da je prekriven krvlju

24.04.2024. Broj citanja: 92
U BiH uhapšena mreža krijumčara. Vozili migrante u Hrvatsku, zaradili 3 milijuna eura

24.04.2024. Broj citanja: 84
Ovo je najopasnija staza na svijetu. Ne preporučuje se starijima od 55 godina

24.04.2024. Broj citanja: 48
Amnesty: Ljudska prava u opadanju, EU zemlje imaju dvostruke standarde

24.04.2024. Broj citanja: 146
Čovjek viđen u blizini kuće ubijene britanske voditeljice izgleda kao srpski ubojica?

23.04.2024. Broj citanja: 347
FOTO Ovo je nebo nad Grčkom, sve je narančasto

23.04.2024. Broj citanja: 373
Tito iz Dubaija vodio superkartel. U BiH podmićivao šefove policije, poduzetnike...

23.04.2024. Broj citanja: 100
Civilna obrana Gaze: U grobnici nađena 283 tijela. Ne znamo jesu li zakopani živi