21.07.2017. u 12:58 Broj citanja: 7475 Mesud Selimović predstavlja BiH na Svjetskim igrama: Medalja bi bila kruna karijere
Na svjetskim igrama koje su počele jučer u poljskom Wroclavu, a u okviru kojih će nastpiti 3.500 takmičara iz blizu 100 zemalja, dva predstavnika imat će i naša zemlja.
Mesud Selimović, član KBV “Flek Tom-Cat” Tuzla, će nastupiti u kickboxing disciplini K1 (-86 kg), a kako ističe potajno se nada prvoj medalji nakon 2009. godine za Bosnu i Hercegovinu na ovim igrama, koje se održavaju od 1981. godine i okupljaju sportiste iz neolimpijskih sportova u okviru 31 sportske discipline.
- Pred odlazak na posljednje Evropsko prvenstvo sam mnogo obećavao, a nije se sve odvijalo kako sam planirao. Sada ću istaći da sam izuzetno spreman i da uz malo sreće u žijebu sigurno mogu do medalje. To bi bila kruna moje karijere u amaterskom kickboksu – istakao je Mesud Selimović.
Za predstojeće takmičenje Selimović se pripremao više od tri mjeseca. Sa njim su u vrijedno radili treneri Isak Memišević, Ismet Kavgić i Salko Zildžić. Sva trojica su na danas održanoj press konferenciji bili složni u konstataciji da je bh. predstavnik izuzetno spreman.
- Ovo takmičenje nije kruna samo tromjesečnog vrijednog rada, nego posljednjih osam godina koje smo svi uložili u Mesudov napredak. Od WAKO asocijacije, samim pozivom na ovo takmičenje smo dobili priznanje za naš rad. Sada nam ostaje da to u narednim mečevima i dokažemo. Konkurencija je izuzetno jaka, jer su protivnici većinom kontinentalni i svjetski prvaci, ali nismo bez šansi i imamo se pravo nadati dobrim rezultatima – istakao je Salko Zildžić, koji će u Poljskoj biti uz našeg takmičara.
Takmičenje u kicboksu je na program od 24.-28. jula, a pored našeg predstavnika za medalju će se boriti: Dawid KASPERSKI (POL), Roman PIATNICA (RUS), Adrian GOLOGAN (MDA), Jerome WARD (USA), Omid NOSRATI (IRI), Aziz EL FELAK (MAR) i Ivan ČUKLIN (CRO).
Pored Mesuda Selimovića pod bh. zastavom u Poljskoj će u boćarskoj disciplini precizno izbijanje nastupiti i Ivan Galoić. Inače na do sada održanim Svjetskim igrama BiH je osvojila pet medalja i to u disciplinama karate i boćanje.
Budžet za odlazak na ovo takmičenje i troškove priprema KBV “Flek Tom-Cat” je uspio obezbjediti uz pomoć finansijske podrške Vlade TK, BH Pošte, te stalnih klupskih sponzora firmi Tom-Cat i Flek security.
Pred odlazak na ovo veliko takmičenje, Mesuda Selimovića i njegovog trenera Salku Zildžića, jučer je primio je i Adil Osmanović, ministar civilnih poslova Bosne i Hercegovine, te im poželio mnogo uspjeha uz želju da se u Bosnu i Hercegovinu vrate sa medaljom.
Mnogi prolaze kroz fazu u kojoj ne priznaju godine i misle da sve mogu kao prije. Nažalost ne može se. Koliko god pazili na zdravlje, kondiciju, stari se. Neću da imenujem i pokazujem prstom, da me se javno ne odreknu, ali neki i sa 80 misle da su u snazi. I oni dosta mlađi ne vide sebe kakvim jesu. Prvi znak je kad se vide na slici pa kažu da izgledaju starije, kao ne valja slika.
Zenički rudari probili su policijski kordon na magistralnom putu M-17, u naselju Perin Han, kod kuće zeničkog gradonačelnika Fuada Kasumovića, a ovom prilikom niko nije povrijeđen. Rudari su u razgovoru s policijom dali obećanje da neće napadati privatnu imovinu gradonačelnika Kasumovića.
Biće ovo treći duel ove dvije ekipe u tekućoj sezoni, nakon remija u Zenici 1:1 i pobjede našeg tima u Banovićima 2:0. Na današnjoj konferenciji za medije šef stručnog štaba Danijel Pranjić istakao je kako je prethodnih dana rađena analiza protivnika ali i naše ekipe, te kako spremni dočekuju nedjeljni susret.
Predstavljanje knjige "Od začeća do rođenja" autora prof.dr.med.sc Lejle Mešalić i prof.dr.med.sc Igora Hudića će biti održana danas, 31.03.2023.godine u 17:00 sati u Ateljeu Ismet Mujezinović Tuzla.
Danas je u Tuzlanskom kantonu počela distribucija milion komada sadnog materijala povrća, koje će biti upriličeno u krugu udruženja Bosper i Plant d.o.o. Svečanosti su prisustvovali premijer Tuzlanskog kantona Irfan Halilagić i ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Fedahija Ahmetović.
U posljednja 24 sata u TK-u testirano je 26 uzoraka na korona virus od kojih su 3 bila pozitivna. Aktivno pozitivno je 25 osoba, u bolnici su 2 osobe, nema oboljelih na respiratoru. Kod kuće se liječi 26 osoba.