TUZLARIJE - VIJESTI

21.10.2017. u 19:34 Broj citanja: 835
U okviru XII kola BHT Premijer lige
Golovima Menala, Čabraje i Barabana NK Široki Brijeg pobijedio fudbalere Slobode
Golovima Menala, Čabraje i Barabana NK Široki Brijeg pobijedio je fudbalere Slobode na Stadionu Tušanj u okviru XII kola BHT Premijer lige, rezultatom 0:3.

Sloboda je napadački otvorila susret i stvorila prvu priliku već u 2. minuti utakmice, a zaprijetio je Vladimir Grahovac ubacivanjem lopte u kazneni prostor gostiju, ali Bilobrk je sa lakoćom uhvatio loptu. Gostujućim fudbalerima nije trebalo mnogo da se oslobode početnog pristika Slobode i već su u 6. minuti zaprijetili golu Muminovića, a pokušao je Menalo, koji je savladao golmana Slobode, ali Ignjatović je otklonio opasnost.

Dvije minute kasnije, Široko Brijeg dolazi u vodstvo, a strijelac je Luka Menalo koji je iskoristo sjajno dodavanje Ćorluke i pogodio mrežu Muminovića za vodstvo gostujuće ekipe. Nakon uvodnih napada Slobode, gostujući fudbaleri su se u potpunosti oslobodili pritiska. Široki Brijeg je imao veliku priliku da udvostruči prednost u 16. minuti, kada je Ignjatović oborio Menela, a glavni sudija utakmice, Irfan Peljto dostudio je penal za gostujuću ekipu. Odgovornost je preuzeo Menalo, čiji udarac sa 11 metara brani Muminović.

U nastavku utakmice, gostujuća ekipa u potpunosti je kontrolisala igru u sredini terena, a krajem prvog dijela utakmice, tačnije u 42. minuti, Široki Brijeg je udvostručio prednost golom Čabraje, koji se oslobodio domaće odbrane i pogodio mrežu Muminovića za 0:2. Nakon drugog gola gostiju, uslijedila je potpuna kontrola igre gostujuće ekipe te se na pauzu otišlo sa rezultatom FK Sloboda 0 NK Široki Brijeg 2.

Šef stručnog štaba Slobode, Slavko Petrović pokušao je izmjenama u drugom dijelu poboljšati igru Slobode, te je u igru ubacio Salihovića, koji je zamijenio Ćuluma, a kasnije je priliku dobio mladi Edis Smajić koji je zamijenio Ziljkića.

Ipak, početak drugog dijela pripao je gostima koji su imali inicijativu, ali nije bilo opastnosti po gol Muminovića. Kako je vrijeme odmicalo, Slobode je uspijela uskladiti svoje redove i uspostaviti kontrolu na sredini terena. U 76. minuti, prva ozbiljnija prilika za Slobodu u drugom dijelu utakmice, ali neprecizan je bio kapiten, Amer Ordagić. Sloboda je pokušavala pronaći način da savlada Bilborka, ali je odbrana gostujuće ekipa je djelovala odlično.

Krajem utakmice, NK Široki Brijeg je ponovo vratio kontrolu u sredini terena, a odlična igra u Tuzli rezultirala je trećim golom, kojeg je postigao Baraban u 86. minuti za konačnih FK Sloboda 0 NK Široki Brijeg 3.

Sloboda već u srijedu (25. oktobra) igra novu utakmicu, kada će u okviru osmine finala Kupa BiH igrati u Gračanici protiv NK Bratstvo koji se takmiči u 1. ligi FBiH.

FK Sloboda Tuzla: Muminović, Todorović, Krpić, Ordagić, Ziljkić, Grahovac, Lazevski, Jahić, Ćulum, Hairilahović, Ignjatović

NK Široki Brijeg: Bilobrk, Kožul, Matić, Barišić, D.Ćorić, Čabraja, Ćorluka, Menalo, Lončar, Bralić, Marković.

Pozorište mladih Tuzle učesnik na 61. Festivalu festivala regije

TuzlarijePredstava "Hoću kući" nastala u produkciji Pozorišta mladih Tuzle (Režija: Adnan Mujkić uz asistenciju Anele Huremović i Dženane Pačariz) učesnik je ovogodišnjeg 61. Festivala festivala u regiji kojeg organizuje Centar za kulturu i informisanja Trebinje i koji se održava od 21 - 28. jula 2018. godine.

OPŠIRNIJE

19.07.2018. u 09:00
U povodu obilježavanja značajnih datuma:
Objavljen Javni konkurs za predlaganje dobitnika Javnih priznanja u 2018. godini

TuzlarijeKomisija za odlikovanja i priznanja Gradskog vijeća Tuzla, raspisala je JAVNI KONKURS za predlaganje dobitnika Javnih priznanja u 2018. godini u povodu obilježavanja sljedećih značajnih datuma iz historije Tuzle i BiH: Drugi oktobar i Dvadeset peti novembar.

OPŠIRNIJE

19.07.2018. u 08:50
Ujedinjene Nacije u Bosni i Hercegovini:
Javni poziv za dostavljanje projektnih prijedloga u sklopu projekta ˝Dijalog za budućnost˝

Projekt “Promovisanje socijalne kohezije i raznolikosti u Bosni i Hercegovini – dijalog za budućnost” implementiraju tri agencije UN-a, uključujući UNICEF, UNESCO i UNDP. Projekt se bavi inkluzivnošću lokalne uprave.

OPŠIRNIJE

19.07.2018. u 08:28
Međunarodni festival umjetnosti mladih:
Danas na Kaleidoskopu

TuzlarijeDanašnji program Kaleidoskopa, Međunarodnog festivala umjetnosti mladih, počinje već u 10 sati sa Kaleidoskop Art-om u Gradskom parku, a završava sa koncertom u parku kod bivše Muzičke škole.

OPŠIRNIJE

19.07.2018. u 00:10 Broj citanja: 2915
Dogodilo se u Tuzli na današnji dan

TuzlarijeTuzlarije su na netu od 2001. godine. Gotovo sve što je objavljivano sačuvano je u nekom obliku, stvorene su bogate arhive i tekstova i slika. Podaci iz rubrike "Vijesti iz Tuzle" prikupljaju se u bazi podataka od 2003. godine. Vjerujemo da će mnogim čitaocima biti zanimljivo da pogledaju šta je to u Tuzli bilo aktuelno na današnji dan desetak godina ranije.

OPŠIRNIJE

19.07.2018. u 00:07 Broj citanja: 4687
Najnovije vijesti iz svijeta

OPŠIRNIJE

OSTALE VIJESTI
Vanredna sjednica Doma naroda Federalnog parlamenta: Pred delegatima Prijedlog zakona o izbornim jedinicama

Nezadovoljni dinamikom isplate poticaja: Mljekari gornjovrbaske regije za danas najavili mirne proteste

O Izvještaju Komisije za Srebrenicu: Dodik zatražio sazivanje posebne sjednice NSRS

Za dnevnice, hotele, avione, stanarine: Hrvatski zastupnici u pola godine potrošili 5,1 milijun kuna

Kontroverzni zakon usvojen rano jutros: Izrael se zvanično definiše kao jevrejska nacionalna domovina

Rušenje objekata u izgradnji uobičajena pojava u Indiji: Spasilačke ekipe pronašle devet tijela nakon rušenja dvije zgrade

Otrovani novičokom u martu ove godine: Policija vjeruje da je identifikovala počinioce napada na Skripale

Izašli iz bolnice i održali konferenciju za medije: Tajlandski dječaci i trener nasmijani i veseli pred novinarima

Uoči Olimpijskih igara 2020. godine: Japan usvojio prvi zakon protiv pušenja

Redateljev odvjetnik optužbe nazvao \'fantazijama\': Francuska glumica optužila redatelja Luca Bessona za silovanje

Britanski istražitelji identificirali napadače koji su otrovali bivšeg ruskog špijuna
Američki tužitelji: Uhićena ruska špijunka mijenjala je seks za utjecaj