TUZLARIJE - VIJESTI

14.05.2018. u 12:16 Broj citanja: 2337
Donacija medicinske opreme za JZNU Dom zdravlja ˝Dr Mustafa Šehović˝ Tuzla

Tuzlarije


Sin poznate donatorke iz Bolonje, Raffaele Tomassi, Luca Enriques, poklonio je Gradu Tuzla i JZNU Dom zdravlja "Dr Mustafa Šehović" Tuzla aparat za ultrazvuk i dva defibrilatora, čija je vrijednost oko 53.000 KM.

Prije nepune dvije godine, Luca Enriques je, u čast svoje majke i njene ljubavi prema djeci Tuzle, donirao građanima Tuzle dječiji park u ulici Armije BiH, nekoliko street work out sprava, te obnovio četiri dječija igrališta.

"Kada sam prije godinu dana došao u Tuzlu sa kćerkom Clarom, veoma sam cijenio brzinu i brigu kojom ste realizovali igralista i street work outs. Odmah mi je palo napamet da bi, sa tako pouzdanim lokalnim partnerima, bilo lijepo pomoći još jednom donacijom, za ono čemu je moja majka osamdesetih i devedesetih bila najviše posvećena – učiniti boravak djece u bolnici što lakšim, omogućavajući im da se i tu igraju… Svoju donaciju sam preusmjerio na kupovinu defibrilatora i ultrazvučnog aparata. Lijepo je vidjeti da se male ideje, ali veoma važne za život toliko ljudi, mogu tako brzo realizovati. Doprinos vama je pragmatičan i efikasan način održavanja uspomena na dragu osobu”, naveo je u svom pismo donator Luca Enriques.

Tuzlarije


U ime svih građana Tuzle, gradonačelnik Jasmin Imamović se zahvalio donatoru, prof. Enriquesu, udruženju Adottando i drugim talijanskim udruženjima, za humanost i pomoć koja je tokom svih ovih godina upućivana gradu, a posebno djeci Tuzle i Bosne i Hercegovine. Gradonačelnik se zahvalio udruženju Tuzlanska amica, te svima koji su učestvovali u realizaciji ovih projekata, jer je, zbog pokazane profesionalnosti i efikasnosti u njihovoj realizaciji, izgrađeno povjerenje kod donatora, koji su u Tuzli prisutni u dužem kontinuitetu.

- Ja sam sa zahvalnošću primio poklon. Gospođa Raffaella Tommasi je zaista mnogo toga dobrog uradila za Tuzlu, a nakon njene smrti njena porodice i njezin sin Luca Enriques, nastavljaju misiju svoje majke. Jedna u nizu donacija, a uvijek se radi o djeci i o tome kako pomoći djeci, je vrijedan ultrazvučni aparat i dva defibrilatora, vrijedni oko 27 hiljada eura. Dakle, ovaj aparat je važan za brzu ultrazvučnu dijagnostiku kod djece. Sa zahvalnošću sam primio i ovaj poklon, zahvalio se u ime svih građana Tuzle i nastavljamo saradnju. Ono što moram da kažem, dakle, radi se i o saradnji dviju nevladinih organizacija, Adottando iz Bolonje i Tuzlanske amike, koji su radili na realizaciji ove humane ideje i humane misije naših prijatelja iz Italije, izjavio je gradonačelnik Tuzle, Jasmin Imamović.

Tuzlarije


- Ovo su pokloni koje daje sin Raffaelle Tommasi, osobe koja je veoma voljela ovu zemlju. Prvo smo, zajedno sa Gradom Tuzla, realizovali izgradnju sportskih terena u naselju Miladije. Zatim, zahvaljujući neposrednoj donaciji sina Raffaelle, Luce Enriquesa, doprinijeli uređenju pet igrališta u Tuzli, sa street work out elementima, a sada i donaciji jednog ultrazvuka i dva defibrilatora za odjel Pedijatrije u Domu zdravlja u Tuzli. U ime cijelog Upravnog odbora i donatora iz Udruženja Adottando, zahvaljujemo Jasminu Imamoviću, gradonačelniku Tuzle, Suadu Bijediću, direktoru JZNU Dom zdravlja Tuzla i svim zaposlenicima, zatim Irfanki Pašagić i svim zaposlenim u udruženju Tuzlanska amica, za naporan rad i brzu realizaciju ovog velikog projekta. Želimo građanima Tuzle i cjelokupnom stanovništvu u BiH sve bolju budućnost, budućnost mira i suživota vezanog za stvarni ekonomski i socijalni napredak, izjavio je Saverio Pancaldi, predsjednik Udruženja Adottando iz Bolonje.

- Veliko hvala dobrim ljudima iz Italije, Udruženju Adottando iz Bolonje, na čelu sa gospodinom Lucom Enriques, koji su veliki prijatelji naše djece. Hvala im za ovu veoma vrijednu donaciju, ultrazvučni aparat i dva defibrilatora, Dispanzeru za predškolsku djecu koji nam pomažu u svakodnevnom radu, u svakodnevnoj dijagnostici. Hvala u ime svih naših malih pacijenata koji će biti pregledani ovim aparatom, izjavila je prim.dr. Ševala Paloš, specijalista pedijatar, šefica Dispanzera za predškolsku djecu.

(tuzlarije.net)               





OSTALE VIJESTI


12.06.2026. Broj citanja: 145
Hoće li BiH navijači uspjeti na otvaranju napraviti što nije nitko u povijesti SP-a?



12.06.2026. Broj citanja: 455
VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada



12.06.2026. Broj citanja: 140
Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih



12.06.2026. Broj citanja: 121
Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat



12.06.2026. Broj citanja: 101
Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine



12.06.2026. Broj citanja: 120
Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca



11.06.2026. Broj citanja: 338
Problem za BiH uoči prve utakmice na SP-u. Stoper otpao do kraja turnira



11.06.2026. Broj citanja: 134
Auto se zabio u skupinu učenika na biciklima u Nizozemskoj. Troje mrtvih



11.06.2026. Broj citanja: 248
FIFA ubija nogomet. Svjetsko prvenstvo u Americi je dokaz za to



11.06.2026. Broj citanja: 187
Trump najavio vojni udar i zauzimanje ključnog iranskog otoka














OSTALE VIJESTI
Pakistanski premijer: SAD i Iran postigli mirovni sporazum
Američka vojska pripremala misiju za zapljenu iranskog uranija. Trump ju je otkazao
Sudac odbio odgodu uklanjanja Trumpova imena s Kennedy Centra
Papinski avion prizemljen zbog tehničkog problema
Sam Bankman-Fried izgubio žalbu, potvrđena 25-godišnja zatvorska kazna
VIDEO Poljska predstavila prve borbene avione F-35 Husarz
Trumpova administracija uvjerena da će Izrael pristati na sporazum
Rubio Rusima čestitao Dan Rusije: Nadamo se miru i boljim odnosima s Moskvom
Muskov SpaceX izveo jedan od najvećih izlazaka na burzu u povijesti
Pentagon objavio nove snimke NLO-a. Svjedoci opisali crvene kugle i neobična svjetla
Umirovljeni brigadir HV-a: Knjige o vojnom obrazovanju morat će se iznova pisati
Sud u MĂĽnchenu: Google je odgovoran za netočne AI odgovore
Šefica američkih špijuna: Financirali smo biolaboratorije u Ukrajini
Britanac nagovorio Amerikanca na samoubojstvo preko videopoziva. Osuđen je
Belgijac snimao video pa se autom zabio u povorku i ubio sedmero. Osuđen je
Antarktici nedostaje leda veličine Francuske
Putin pred vojnicima: Ne napredujemo onoliko brzo koliko bismo željeli
Švedska: Rusija bi uskoro mogla testirati NATO
Detalji: Auto pun migranata odvezao u provaliju, pobjegao i ostavio ih. Jedan mrtav
Nezavisni birači sve nezadovoljniji Trumpom




SVASTARIJE

Hoće li BiH navijači uspjeti na otvaranju napraviti što nije nitko u povijesti SP-a?

VIDEO Toronto pun navijača BiH. Kanadski novinar: Glupost je da će ih biti 30 hiljada

Tragedija na autocesti u Mađarskoj, osam mrtvih

Barbarez: Idemo igrati za našu BiH. Ne lijepo, nego na rezultat

Izbornik Kanade pred BiH: Oni nisu navikli na naše vrućine

Elon Musk postao prvi bilijunaš ikad. Pokušali smo objasniti koliko je to novca

Problem za BiH uoči prve utakmice na SP-u. Stoper otpao do kraja turnira

Auto se zabio u skupinu učenika na biciklima u Nizozemskoj. Troje mrtvih

FIFA ubija nogomet. Svjetsko prvenstvo u Americi je dokaz za to

Trump najavio vojni udar i zauzimanje ključnog iranskog otoka