27.05.2018. u 23:23 Broj citanja: 2236
Međunarodni plivački miting „Šegrt Hlapić“
Plivači PK ˝Zmaj-Alpamm˝ osvojili 17 medalja
U subotu 26.05.2018. godine u Slavonskom Brodu je održan Međunarodni plivački miting „Šegrt Hlapić“. Plivalo se na malom (25 metara) bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je učestvovalo 147 takmičara iz 10 klubova i 3 zemlje: Srbija, Hrvatska i Bosna i Hercegovina.

Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ je nastupio sa 7 takmičara (2 djevojčice i 5 dječaka): Asja Zolotić, Ema Jahić, Danis Karahodža, Kenan Dračić, Teo Pajić, Adnan Sarajlić i Aldin Numanović.

Naši zmajevi su osvojili ukupno 17 medalja individualno i 1 pehar ekipno (10 zlatnih, 2 srebrnih i 5 bronzanih). Postignuti su sljedeći zapaženi rezultati:

Kenan Dračić (´06) je osvojio 5 medalja, 4 zlatne medalje u disciplinama 50 leđno, 50 delfin, 50 slobodno i 100 mješovito, a 1 bronznu medalju osvojio je u disciplini 50 metara prsno.

Kenan Dračić

Danis Karahodža (´07) je osvojio 5 medalja, 2 zlatne medalje u disciplinama 50 delfin i 100 mješovito, a 3 bronzne medalje osvojio je u disciplinama 50 leđno, 50 slobodno i 50 metara prsno.
Denis Karahodža

Adnan Sarajlić (´04) je osvojio 4 medalje, 3 zlatne medalje u disciplinama 100 leđno, 100 prsno i 200 metara mješovito, a 1 bronzanu medalju u disciplini 100 metara slobodno.

Adnan Sarajlić

Asja Zolotić (´05) je osvojila 1 zlatnu medalju u disciplini 100 metara slobodno, te 2 srebrne medalju u disciplinama 100 metara prsno i 200 metara mješovito.

Asja Zlotić

Muška štafeta 4 x 50 slobodno, u sastavu: Danis Karahodža, Kenan Dračić, Teo Pajić i Adnan Sarajlić zauzevši 2. mjesto osvojila je srebrnu medalju i pehar.

Ostali plivači i plivačice, koji nisu osvojili medalje, popravili su svoja najbolja vremena. Ovo takmičenje je bila još jedna dobra provjera forme pred nastupajuće Ljetno Državno Prvenstvo BiH koje će se održati 08.-10.06.2018. godine u Banja Luci. Čestitamo svim našim takmičarima na sjajnim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo puno sreće u daljem radu.