27.09.2018. u 01:36 Broj citanja: 1385
Tuzla City slavio na Tušnju:
Pobjeda za samopouzdanje pred važne utakmice!

Tuzla City došao je do treće prvenstvene pobjede, a u okviru 11. kola BH Telecom Premijer lige BiH, Plavi su bili bolji od Krupe sa 2:1.

Za razliku od meča u Zenici, Starčević je napravio samo jednu promjenu gdje se umjesto Čomora na poziciju desnog beka vratio Efendić.

Tuzlacu su zaprijetili prvi puta nakon pet minuta igre kada je Šećerovićev šut prošao pored gola.

U 20.minuti Plavi su najavili pogodak ali Ubiparip je promašio nemoguće sa pet metara.

Ipak, ovaj napadač se iskupio nakon pet minuta igre.

Nukić je probio po desnoj strani, odigrao povratnu a Ubiparip sa ivice peterca zabija svoj prvijenac u dresu Tuzla Cityija.

Deset minuta kasnije Stojčev sjajnim pasom gura Crnkića u vatru ali naš krilni napadač nije uspio da završi akciju.

U drugom poluvremenu Starčevićev tim je prvu šansu pretvorio u gol.

Igrala se 55. minuta kada su Ubiparip i Šarčević kombinovali na lijevoj strani, naš lijevi bek je sjajno ušao unutra i desnom nogom prizemnim šutem pogodio suprotni ugao.

Nakon pogotka gosti su zaigrali bolje i angažovanije što im se isplatilo u 72.minuti kada je neopreznost domaće odbrane iskoristio Golubović i pogodio za 2:1.

Do kraja meča gosti su imali još dvije-tri dobre situacije ali je Fejzić bio na mjestu.

U finišu meča šansu s klupe su dobili Poturalić i Ziljkić koji su u nekoliko navarata dobro namučili odbranu Krupe, ali je izostala realizacija.

Na kraju sasvim zaslužena pobjeda Plavih i dobra uvertira pred duel sa Širokim koji se igra za vikend na Tušnju.

Trener domaćeg tima Slobodan Starčević bio je zadovoljan igrom u prvih 60 minuta kada su Plavi postigli dva gola, ali ne i onim što se dešavalo u zadnjih pola sata igre.

– Čestitam igračima na pobjedi od 2:1. Ja sam i prije utakmice rekao da nas čeka težak susret jer igramo protiv neugodne ekipe koja zna igrati na rezultat. Igrali smo dobro prvih 60 minuta, imali smo i nekih odličnih prilika u prvom dijelu. Ali mislim da je veoma bitno da je Vojo Ubiparip dao gol, to će nam dati dodatnu širinu u napadu. Danas je i Budimir Šarčević odigrao odličnu utakmicu i nagrađen je golom, kazao je Starčević te dodao s čim nije bio zadovoljan:

– Vidjeli ste da smo se na kraju morali boriti i sa trinaestim igračem, ali ekipa je izdržala i mislim da će nam ova pobjeda dati samopouzdanje i za naredne utakmice jer mi moramo i možemo osvajati bodove i prići sredini tabele, zaključio je strateg Plavih.