06.10.2018. u 18:05 Broj citanja: 2294
Poraz Slobode na Tušnju

Fudbaleri Slobode poraženi su u subotu poslijepodne na stadionu Tušanj od FK Zvijezda 09 u okviru utakmice 13. kola BHT Premijer lige BiH rezultatom 0:3 (0:1).

Početak utakmice u Tuzli nije ponudio mnogo prilika, ali domaći su uspjeli zaprijetiti golu Zvijezde u 12. minuti preko Vasiljevića koji glavom gađa Erića. U nastavku, Sloboda je pokušala ugroziti gol Zvijezde preko Barabana, ali njegov prodor zaustavlja odbrana gostujuće ekipe. Sredinom prvog dijela utakmice, rasplamsala se igra na stadionu Tušanj, a nizale su se prilike sa obje strane. Najprije je Sloboda zaprijetila preko Čivića u 19. minuti, gosti su uzvratili preko Govedarice čiji udarac brani Vukliš.

Igrao se 22. minut kada Zvijezda dolazi u vodstvo, a strijelac je Anel Husić koji se odlično snašao na dodavanje Govedarice u kaznenom prostoru Slobode te preciznim udarcem matirao Vukliša.

Sloboda je u nastavku utakmice pokušala doći do izjednačenja, ali pokušaji Vidovića i Husejnovića iz 25, odnosno 31. minute utakmice nisu predstavljali problem. Do kraja prvog dijela utakmice, Sloboda je preuzela terensku inicijativu, a u 41. minuti postižu gol za izjednačenje koji je poništen zbog prekršaja u napadu, tako da se na poluvrijeme otišlo sa minimalnom prednošću Zvijezde 09.

Početkom drugog dijela utakmice na Tušnju izabranici Zlatana Nalića pokušali su nametnuti svoj tempo igre i na taj način krenuti prema golu Erića, ali odbrana Zvijezde odlično je zaustavljala napade Crveno-crnih.

U 59. minuti utakmice, uslijedio je novi šok za domaće naviječe, kada Anel Husić postiže svoj drugi pogodak na utakmici za sigurno vodstvo Zvijezde rezultatom 0:2. Samo pet minuta kasnije, isti igrač na asistenciju Osmanagića postiže svoj treći gol za visoko vodstvo Zvijezde na stadionu Tušanj rezultatom 0:3.

Fudbaleri Slobode se nakon tri primljena gola nisu predali te su nastavili napadati, a najopasniji je bio Vidović koji u 73. minuti atraktivnim udarcem pogađa okvir gola. Do kraja utakmice, domaći su pokušavali smanjiti zaostatak od tri gola, a najopasniji su bili Husjenivić i Beganović, ali njihovi pokušaju završili su tik pored gola Erića.

Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao te je utakmica završena ubjedljivom pobjedom Zvijezde rezultatom 0:3.

FK Sloboda Tuzla: Vukliš, Vasiljević, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović, Ćivić, Alispahić, Ignjatović

FK Zvijezda 09: Erić, Husić, Zlatković, Tojčić, Brkić, Vojinović, Predragović, Memović, Babić, Zekanović, Govedarica

(tuzlarije.net - fksloboda.ba)

26.04.2024. Broj citanja: 58
SAD u blizini Gaze gradi privremenu luku za slanje humanitarne pomoći

26.04.2024. Broj citanja: 202
Masovni proboj Rusa, ukrajinska brigada se raspala. Prijeti kolaps cijele linije

25.04.2024. Broj citanja: 282
Sud BiH odredio pritvor za samo tri od 23 uhapšene osobe. Policijski šefovi na slobodi

24.04.2024. Broj citanja: 1151
FOTO Stigle nove ratne karte, proboj Rusa na istoku. ˝˝Pandorina kutija je otvorena˝

U rezervatu kod Manchestera pronađen torzo, uhićena dvojica muškaraca
VIDEO Velike poplave u Tanzaniji. Poginulo 155 ljudi
Ukrajinski ministar ponudio ostavku, optužen je za korupciju
Detalji brutalnog ubojstva Hrvata u Irskoj. Prijatelj opisao napad, uhićena trojica
Održana komemoracija za humanitarne radnike ubijene u Gazi
Danci: Švicarska firma iz optužnice protiv Mamića prebacivala milijune Bellabeatu
Britanska tvrtka tuži Pfizer i BioNTech: Ukrali su našu tehnologiju za covid cjepiva
Val nasilja na Haitiju, tisuće mrtvih. Premijer podnio ostavku
Dodik neće prihvatiti rezoluciju o Srebrenici. Tvrdi: Sve napisano je laž
Rusija: Premještamo sustave Iskander na granicu s Finskom. General NATO-a: Apsurdno
Djevojka (19) u Ukrajini pokušala prodati svog sina (2), tražila 23.500 eura
Europa, Afrika i Južna Amerika traže veće poreze za superbogate
Cijene nafte ostale iznad 88 dolara
Lukašenko: Oporba i NATO planiraju napad na Bjelorusiju, treba nam nuklearno oružje
SAD i 17 zemalja poručili Hamasu: Oslobodite taoce, to može riješiti krizu u Gazi