31.01.2021. u 14:23 Broj citanja: 805
Sloboda u nevjerovatnoj završnici donosi bodove iz Sarajeva

Ludu završnicu gledali smo u Skenderiji sinoć gdje su Sloboda i Bosna odigrali jedan od zanimljivijih susreta ove sezone. Nije ovo bila utakmica za one sa slabijim živcima budući da smo imali dramu u završnici, posebno kada su navijači Slobode u pitanju, ali bez obzira na finiš crveno-crni su odigrali jako dobre tri četvrtine meča.

Međutim, Bosna je još jednom pokazala da se košarka igra do posljednje sekunde, no bez obzira što su uveli utakmicu u neizvjesnu završnicu, gosti odlaze sa bodovima kući.

Tuzlaci su na najbolji mogući način otvorili susret u Sarajevu, vezali su četiri trojke na samom otvaranju što je bilo ključno za samopouzdanje ekipe u nastavku. Bosna je uspjela parirati odličnoj šuterskoj četvrtini gostiju pa smo nakon prvog perioda imali rezultat u egalu 24:24. U drugoj četvrtini Sloboda stvara nešto značajniju prednost, prave seriju koja im dopušta nešto lagodniju igru i uspostavljaju kontrolu nad rezultatom do poluvremena koji je glasio 44:52.

Gosti su u trećem periodu nastavili tamo gdje su stali i nakon pauze držali su dvocifrenu prednost nad svojim rivalom kojem je ovo bila najlošija četvrtina u ovom susretu, a završena je rezultatom 60:73. Ipak, domaćin se odlučio probuditi u posljednjoj dionici igre. Loša igra Slobode, bez rješenja u napadu, ali i dobra reakcija Bosne istopili su veliku prednost i utakmica je ušla u triler završnicu. Sa dvije trojke domaći su spuštali prednost i na pola koša razlike, ali crveno-crni na kraju kroz penal završnicu osiguravaju pobjedu za konačan rezultat 87:90.

U redovima domaćih najefikasniji je bio Luka Igrutinović sa 16 postignutih poena dok su po 15 dodali Muhamed Pašalić i bivši igrač Slobode Sead Hadžifejzović. Kod gostiju jako dobru partiju odigrao je Jakov Mustapić sa 25 poena, sedam skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte, a rame uz rame s njim bio je Fahrudin Manjgafić koji je zabio 23 poena od čega pet pogođenih trojki uz šest skokova. Adi Alikadić je dodao 14, a Ibrahim Durmo je ubilježio novi double-double sa 10 poena i 11 skokova.

Odlična utakmica i velika pobjeda za igrače trenera Damira Mulaomerovića na gostovanju u Sarajevu sjajna je uvertira za utakmicu finala Kupa BiH sistema “A” koje će se odigrati u toku sljedeće sedmice. Domaćin finala je ekipa Bosne u dvorani Skenderija tako da će crveno-crni za par dana ponovo put Sarajeva dobro znanom rivalu na noge. Sloboda novom prvenstvenom pobjedom ide na omjer od osam pobjeda i sedam poraza dok ekipa Bosne porazom ostaje na svojih sedam pobjeda i bilježi osmi poraz.

OKK Sloboda

(tuzlarije.net)

26.04.2024. Broj citanja: 59
SAD u blizini Gaze gradi privremenu luku za slanje humanitarne pomoći

26.04.2024. Broj citanja: 254
Masovni proboj Rusa, ukrajinska brigada se raspala. Prijeti kolaps cijele linije

25.04.2024. Broj citanja: 288
Sud BiH odredio pritvor za samo tri od 23 uhapšene osobe. Policijski šefovi na slobodi

25.04.2024. Broj citanja: 425
Hamas objavio snimku taoca otetog prije više od 200 dana. Nedostaje mu dio ruke

25.04.2024. Broj citanja: 231
VIDEO Više od 100 kitova nasukalo se na australskoj obali, neki su već uginuli

Pentagon priznao: Isporučili smo moćne rakete Ukrajincima

24.04.2024. Broj citanja: 1162
FOTO Stigle nove ratne karte, proboj Rusa na istoku. ˝˝Pandorina kutija je otvorena˝

U rezervatu kod Manchestera pronađen torzo, uhićena dvojica muškaraca
VIDEO Velike poplave u Tanzaniji. Poginulo 155 ljudi
Ukrajinski ministar ponudio ostavku, optužen je za korupciju
Detalji brutalnog ubojstva Hrvata u Irskoj. Prijatelj opisao napad, uhićena trojica
Održana komemoracija za humanitarne radnike ubijene u Gazi
Danci: Švicarska firma iz optužnice protiv Mamića prebacivala milijune Bellabeatu
Britanska tvrtka tuži Pfizer i BioNTech: Ukrali su našu tehnologiju za covid cjepiva
Val nasilja na Haitiju, tisuće mrtvih. Premijer podnio ostavku
Dodik neće prihvatiti rezoluciju o Srebrenici. Tvrdi: Sve napisano je laž
Rusija: Premještamo sustave Iskander na granicu s Finskom. General NATO-a: Apsurdno
Djevojka (19) u Ukrajini pokušala prodati svog sina (2), tražila 23.500 eura
Europa, Afrika i Južna Amerika traže veće poreze za superbogate
Cijene nafte ostale iznad 88 dolara
Lukašenko: Oporba i NATO planiraju napad na Bjelorusiju, treba nam nuklearno oružje
SAD i 17 zemalja poručili Hamasu: Oslobodite taoce, to može riješiti krizu u Gazi