24.04.2021. u 17:36 Broj citanja: 642
Sloboda - Mladost 1:0

Sloboda je u 27. kolu ostvarila važnu pobjedu na Tušnju savladavši Mladost iz Doboj Kaknja sa 1:0. Strijelac odlučujućeg gola bio je Predragović u 32. minuti.

Velež je u Vrapčićima pobijedio ekipu Krupe sa 2:1 i probio se na drugo mjesto na tabeli sa samo bodom zaostatka za vodećim Sarajevom koje večeras u derbiju gostuje Zrinjskom.

U derbiju kola od 19 sati u Mostaru igraju Zrinjski i Sarajevo.

TEKSTUALNI PRENOS UTAKMICE NA TUŠNJU

1´ - Počela je utakmica na Tušnju. Sretno Crveno - crni.

3´ - Korner za Mladost, gužva pred našim golom, no odbrana Crveno - crnih otklanja opasnost

5´ - Korner za Crveno - crne, no Mladost se odbranila

9´ - Slobodan udarac za goste na drugu stativu, ali bezuspješan pokušaj da se ugrozi naš gol

12´ - Period dobre igre našeg tima

18´ - Igra između dva šesnaesterca

19´ - Opasan pokušaj Mladosti sa lijeve strane, Golubović boksuje loptu van našeg šesnaesterca

22´ - Pokušao je Dženis Beganović sa distance iznenaditi golmana gostiju, ali šutira visoko preko gola

26´ - Korner za Crveno - crne golman gostiju boksuje loptu vaš svog šesnaesterca

29´ - Nekoliko dobrih napada našeg tima, no izostaje završnica

31´ - Pola sata igre na Tušnju, rezultat je 0:0

GOOOOOOOOOOOOOL

33´ - Vodimo 1:0. Brza tranzicija našeg tima, Amar Beganović centrira sa desne strane, a na drugoj stativi Predragović prihvata loptu. Fintom prebacuje na lijevu nogu i matira golmana Mladosti

38´ - Crveno - crni nastavljaju u istom ritmu, nisu se povukli da čuvaju prednost

KRAJ PRVOG POLUVREMENA NA TUŠNJU. VODIMO 1:0

46´ - Počelo je drugo poluvrijeme

Drugi dio otvorili smo slobodnim udarcem Husejinovića i kornerom, ali gosti su uspjeli da se odbrane

51´ - Još jedan korner za Crveno - crne, ali bez opasnosti pred golom Mladosti

54´ - Sjajan prodor Husejinovića i udarac, ali pravo u ruke čuvara mreže Mladosti. Crveno - crni kontrolišu meč.

58´ - Korner za Crveno - crne, bilo je opasno pred golom Mladosti, ali jedan od defanzivaca gostiju izbija loptu daleko od svog gola

61´ - Odličan prodor Maksimovića po lijevoj strani, centrirao je u sredinu, ali ispred Mujagića brži je jedan od igrača gostiju

Crveni karton za igrača Mladosti

65´ - Šarić je isključen, do kraja meča igramo sa fudbalerom više

69´ - Žuti karton za Kurtalića

70´ - Velika šansa za naš tim, ali udarac Maksimovića brani golman gostiju

75´ - Ulazimo u posljednjih 15 minuta meča. Naš tim vodi 1:0, kontroliše igru, a gosti se uglavnom brane

Prva izmjena u našem timu. Osmić mijenja Husejinovića

Prečka Crveno - crnih!

76´ - Dženis Beganović je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, najviši u skoku je Ilić koji glavom šalje loptu ka golu Mladosti, a ona pogađa prečku

78´ - Nova uzbuđenja pred golom Mladosti, ali su nekako uspjeli da se odbrane.

81´ - Korner sa desne strane, Jusić glavom šutira pored gola gostiju

83´ - Izmjena u našim redovima. Alić mijenja Dženisa Beganovića

88´ - Leko mijenja Predragovića

Četiri minute sudijske nadoknade

KRAJ UTAKMICE: FK SLOBODA - FK MLADOST 1:0

(fksloboda.ba)

(tuzlarije.net)

18.04.2024. Broj citanja: 284
Ovo je najbolja novinska fotografija godine. ˝Nije htjela pustiti tijelo djevojčice˝

17.04.2024. Broj citanja: 2738
U BiH pronađena djevojčica (5) iz Njemačke, žrtva trgovine ljudima

17.04.2024. Broj citanja: 158
Eruptirao indonezijski Vulkan, evakuirali ljude. Pogledajte snimke

16.04.2024. Broj citanja: 805
Objekt iz svemira probio krov i dva kata kuće na Floridi. NASA: Znamo o čemu je riječ

16.04.2024. Broj citanja: 1419
VIDEO U Dubaiju danas palo kiše koliko inače padne u godinu dana, grad je pod vodom

16.04.2024. Broj citanja: 389
Izrael ne može sam pobijediti Iran, ali ni uz pomoć Amerike

16.04.2024. Broj citanja: 256
VIDEO Gori jedna od najpoznatijih zgrada u Kopenhagenu. Srušio se i toranj

15.04.2024. Broj citanja: 242
Izraelski doseljenici ubili 2 Palestinca na Zapadnoj obali, naoružani upali u selo

15.04.2024. Broj citanja: 373
VIDEO Dječak izbo biskupa u Australiji. Izbili neredi, masa htjela linčovati napadača