TUZLARIJE - VIJESTI

20.11.2015. u 19:19 Broj citanja: 720
Tuzlanska malonogomenta furija
Slavlje MNK "Bosna Kompred" Tuzla
Utakmica VII kola Premijer futsal lige BiH, između Malonogometnog kluba"Bosna Kompred" Tuzla i Kluba malog fudbala "Leotar" Trebinje, završena je rezultatom 4:3(2:1).

Kao što su i priželjkivali tuzlanski malofudbaleri, bio je to susret pun borbene igre na ivici faula, baš kako se i očekivalo od ova dva protivnika. Nakon početnog ispitivanja snaga, domaću ekipu u vodstvo dovodi sjajni i ove sezone najbolji igrač domaćinaGolać u petoj minuti, a samo tri minute kasnije Šutalo izjednačava rezultat.

Samo je minuta nakon rezultata 1:1 trebala da Golać dovededomaću ekipu u novo vodstvo i tako postavi rezultat prvog poluvremena.

Prve dvije minute drugog poluvremena bile su mirne, a onda je Golać postigaotreći gol što je ujedno i njegov i klubski treći pogodak. No, na ovome se nije stalo jer se ovim golom slomio čvrst protivnik. Najprije je prednost domaće ekipe u 24. minuti smanjio Džudža, a u 30.minuti atmosferu do usijanja i poravnanja rezultata dovodi Šešelj sjajnim golom!

Dvije minute do kraja utakmice tuzlanska ekipa kreće sa viškom igrača u polju, a u toj ulozi se sjajno snašao Armin Imšić i samo minut prije kraja utakmice postigao pobjedonosni gol, na oduševljenje tuzlanske publike!

Od 26. aprila u BKC-u
Tradicionalna 28. revijalna izložba radova članova Udruženja likovnih umjetnika TK

Tradicionalna 28. revijalna izložba radova članova Udruženja likovnih umjetnika Tuzlanskog kantona bit će otvorena u petak 26.04.2023. godine u Velikoj galeriji BKC TK-a.Radi se o tradicionalnoj izložbi radova članova ovog udruženja. Na izložbi će biti predstavljeno 70 radova, koji su djelo 23 autora.

OPŠIRNIJE

24.04.2024. u 10:42
Delegacija Grada Tuzle s privrednicima iz Poljske:
Razgovor o mogućnostima poslovne saradnje

U prostorijama Gradske uprave Tuzle održan je sastanak između predstavnika Grada Tuzle i delegacije grupacije privrednika “Funduš Gornješleski” iz Poljske, koja ostvaruje značajnu privrednu saradnju s nizom kompanija iz Bosne i Hercegovine.

OPŠIRNIJE

24.04.2024. u 10:39
U kongresnoj sali Grand hotela Tuzla:
Najava radionice ˝Vještine vrhunskog lidera˝

Tuzlarije Internacionalna radionica: "Vjestine vrhunskog lidera" će biti održana 24.04.2024. sa početkom u 10:00 sati, u kongresnoj sali Grand hotela Tuzla, galerija 1. sprat, ul. ZAVNOBiH br 13, Tuzla.
Na radionici će biti obrađeno 13 tema

OPŠIRNIJE

24.04.2024. u 10:20
Okončati aktivnosti na postavljanju rampe na ulazu u područje zaštićenog pejzaža Konjuh

Vlada TK je prihvatila Izvještaj o radu i finansijskom poslovanju JU Zaštićeni pejzaž “Konjuh” Banovići za 2023. godinu, te su zaduženi odgovorni da u najskorije vrijeme okončaju aktivnosti oko preuzetih obaveza na postavljanju rampe na ulazu u područje

OPŠIRNIJE

24.04.2024. u 10:03
Vlada TK:
224.000 KM organizacijama i udruženja s područja TK

Za ovu namjenu ukupno su planirane 224.000 KM, od čega je data podrška radu i djelovanju Bošnjačke zajednica kulture „Preporod“, Hrvatskog kulturnog društva „Napredak“, Hrvatskog društva „Hrvatski dom Tuzla, Srpskog kulturnog prosvjetnog društva „Prosvjeta“

OPŠIRNIJE

24.04.2024. u 09:52
Odluka Vlade TK:
Uvršten 31 novi lijek na Pozitivnoj listi lijekova TK

Vlada TK jučer je donijela Odluku o Pozitivnoj listi lijekova Tuzlanskog kantona koja sadrži lijekove koji se mogu propisivati i izdavati na teret sredstava Zavoda zdravstvenog osiguranja Tuzlanskog kantona. Ova Odluka sadrži ukupno 1.021 lijek na A listi, te 92 lijeka na B listi

OPŠIRNIJE

OSTALE VIJESTI
Amnesty: Ljudska prava najugroženija u posljednjih nekoliko desetljeća
Blinken stiže u Kinu. Problemi između Kine i SAD-a su ozbiljni, među njima i TikTok
Čovjek viđen u blizini kuće ubijene britanske voditeljice izgleda kao srpski ubojica?
Kongres SAD-a odobrio pomoć Ukrajini
Izrael negira da su njegovi vojnici pokopali Palestince u masovnu grobnicu u Gazi
Penava: Upozoravam Plenkovića - ne prelazi tu crtu, imat ćemo druge scenarije
Uhićen najbliži Šojguov suradnik. Sumnja se da je primio mito
Otkrivene masovne grobnice kod bolnica u Gazi
Američki Senat odobrio glasanje o vojnoj pomoći Ukrajini, moguća odluka već noćas
FOTO Ovako je danas izgledalo nebo iznad Atene, sve je narančasto
Hezbolah dronovima napao sjever Izraela
Rusija upozorila Zapad. "Riskirate direktan vojni sukob s nama"
Britanija će povećati potrošnju za obranu na 2.5 posto BDP-a

SVASTARIJE

U BiH uhapšena mreža krijumčara. Vozili migrante u Hrvatsku, zaradili 3 milijuna eura

Ovo je najopasnija staza na svijetu. Ne preporučuje se starijima od 55 godina

Amnesty: Ljudska prava u opadanju, EU zemlje imaju dvostruke standarde

FOTO Ovo je nebo nad Grčkom, sve je narančasto

Tito iz Dubaija vodio superkartel. U BiH podmićivao šefove policije, poduzetnike...

Civilna obrana Gaze: U grobnici nađena 283 tijela. Ne znamo jesu li zakopani živi