TUZLARIJE - BILTEN OBRAZOVANJA

06.05.2016.
Objavljeni učesnici I Internacionalnog horskog šampionata „LegeArtis“

U prostorijama BKC-a danas je održana press konferencija povodom predstavljanja učesnika te stručnog žirija Prvog internacionalnog horskog šampionata “LegeArtis”
Novinarima su se obratili Direktor horskog šampionata Jasmin Hasić, Izvršni direktor Amir Sejdinović i Direktor BKC Tuzla Edis Bajić.

Tuzlarije


Jasmin Hasić, direktor horskog šampionata, je istakao kako se očekuje preko 700 horskih pjevača u tri dana takmičenja.
 Izvršni direktor šampionata Amir Sejdinović istakao je da bez generalnih sponzora ovako jednu veliku kulturnu manifestaciju bi bilo teško organizovati te im se i ovim putem zahvaljujemo. “Moram istaći da su svi članovi Mješovitog hora “LegeArtis” uzeli svoje učešće u organizaciji ove velike kulturne manifestacije kako za naš Grad tako i za Kanton u cjelini” istakao je gospodin Sejdinović.
Žiri Prvog internacionalnog horskog šampionata “LegeArtis” čine afirmisani dirigenti i kompozitori iz četiri zemlje. Predsjednik žirija je Rešad Arnautović (Muzička akademija Sarajevo, BIH),  Zapro Zaprov(Skoplje, Makedonija),  Robert Homen ( Muzička akademija Zagreb, Hrvatska) i Miloš Trajković(Direktor MŠ “Mokranjac” Beograd, Srbija).
Edis Bajić, direktor BKC-a da je rekao je BKC prepoznao ovaj kvalitet te je sa zadovoljstvom pristao da bude dio ove manifestacije.
Zatim je PR horskog šampionata Ramo Tučić, predstavio učesnike ovogodišnjeg šampionata.

Učesnici I Internacionalnog horskog šampionata “LegeArtis”

 
1. Horoljupci vokalnog ansambla Bugojno (BiH) A-kategorija
Dirigent: Samira Merdžanić
2. Hor osnovne škole Banovići (BiH) A-kategorija
Dirigent: Ševala Savić
3. Hor JU Prva osnovna škola Srebrenik (BiH) A – kategorija
Dirigent: Faruk Smajlović
4. Hor osnovne muzičke i baletske škole Novo Sarajevo (BiH) A-kategorija
Dirigent: Alma Karić
5. Chorus Cadenza KUD „Bulbul“, Sarajevo (BiH) B-kategorija
Dirigent: Alma Karić
6. Ženska vokalna grupa Mironosnice (Srbija) B – kategorija
Dirigent: Ivana Vučelja
7. Ženski vokalni ansambl Iskre (BiH) B – kategorija
Dirigent: Damir Beganović
8. Zbor Opće gimnazije KŠC-a “Sv. Franjo” Tuzla
Dirigent: Marina Mandžić
9. Muški ansambl „Fra. Nenad Dujić“ (BiH) B – kategorija
Dirigent: Emanuel Josić
10. GKUD Bosna ženski hor „Učo“ Tuzla (BiH) B – kategorija
Dirigent: Renata Bagarić
11. Djevojački zbor Glazbene škole Široki Brijeg (BiH) B – kategorija
Dirigent: Marija Čolak
12. Ženski hor osnovne muzičke škole Brčko (BiH) B – kategorija
Dirigent: Branislava Popović
13. Hor Srednje muzičke škole Tuzla (BiH) B – kategorija
Dirigent: Lejla Mulaosmanović
14. Mješoviti hor Panonica, Zrenjanin (Srbija) C – kategorija
Dirigent: Zorica Kozlovački
15. Hor „Bački pjevači“ Vrbas (Srbija) C – kategorija
Dirigent: Jelena Aleksić
16. Komorni zbor Grgar, Nova Gorica (Slovenija) C – kategorija
Dirigent: Andrej Filipič
17. Hor AKUD Univerziteta u Novom Sadu, Sonja Marinković (Srbija) C – kategorija
Dirigent: Dunja Deurić
18. Akademski pjevački zbor Sveučilišta u Mostaru, (BiH) C – kategorija
Dirigent: Katja Krolo Šarac
19. Kamerni mešoviti hor Zavičajne fondacije “Stevan Sremac” Senta, (Srbija) C – kategorija
Dirigent: Kinga Lošonc
20. Hor Pedagoškoga fakulteta Vranje (Srbija) C – kategorija
Dirigent: Jelena Vučkovski Minevska
 
Kategorije:
A – Dječiji horovi
B- Vokalni ansambli, Ženski horovi, Muški horovi
C- Mješoviti horovi