TUZLANKE I TUZLACI

16.05.2005.
Zlatan Saračević

Dogovor sa trenerom Latifagićem za vrijeme treninga
Zlatan Saračević bio je i ostao ˝div˝ sa Tušnja, osvajač zlatne medalje na dvoranskom prvenstvu Evrope u bacanju kugle i srebrene s Univerzijade u Edmontonu u Kanadi.Učesnik je i pobjednik mnogih međunarodnih atletskih mitinga i osvajač medalje s Balkanskih atletskih igara.
Trećeg marta 1980.godine u album tuzlanskog sporta zlatnim slovima je zapisano ime Zlatana Saračevića, pošto je u zapadnonjemačkom gradu Zindelfingenu, na Evropskom prvenstvu, osvojio prvo mjesto u bacanju kugle.Hitac je iznosio 20, 43 metra.Bio je to prvo evropsko zlato tuzlanske atletike.Godinu dana kasnije, u februaru sa dvoranskog prvenstva u Grenoblu stigla je vijest da je Saračević osvojio bronzanu medalju hicem od 19, 40 metara