Pobjeda Sloboda Dite u Ligi 10 košarkaša BiH
SLOBODA DITA – ZRINJSKI MIK COMPANY 82:70 (20:15, 21:20, 21:18, 20:17)

TUZLA – Dvorana Mejdan. Gledatelja 300. Suci: Adamović, Babić, Jakovljević (svi Banja Luka).
SLOBODA DITA: Pantić 8, Jahić, Spahić, Korlatović 4, Mladenović 9, Hrnčić 11, Križanović, Horozić 8, Andelija 4, Gemaljević 24, Čustović, Tanasilović 2.
ZRINJSKI MC: Filipović 1, Terzić 23, Vučemil, Pandža 2, Miličević 3, Lasić, Mašić 9, Keser 2, Perajica 13, Mršić 8, Zirojević 9.
U ovom prvenstvu niti jednog favorita Tuzlaci nisu pobijedili ubjedljivije, a uz slabiju igru. Treneri Boro Đaković i pomoćnik Žarko Vujović galamili su na svoje pulene kao nikada, a oni su i dalje srljali, prodavali lopte (16), promašivali zicere, a ipak – zasluženo su slavili.
Gosti su samo na početku poveli (4:9), a tada, pa i tijekom cijele utakmice, briljirao je bivši igrač Tuzlaka, Goran Terzić, koji je i najzaslužniji za najveće vodstvo «plemića» u 14. minuti – 20:26. No, osim donekle Perajice, niti Mostarci nisu imali previše raspoloženih igrača. Od 18. minute, kada je Pantić doveo «kemičare» u vodstvo (34:33), uglavnom nastojali domaćinu ne dozvoliti da se rezultatski previše odlijepe. Nije ih uspaničilo niti 49:37 u 23. minuti, jer su četiri minute poslije smanjili na 54:51.
Prelomio je, međutim, Ivan Gemaljević, do tada zapažen tek po nekoliko loših dodavanja. A onda je od 29. minute zaredao sa četiri trojke (ukupno 14 poena u drugom poluvremenu), te je bio ključnom figurom utakmice i, dakako, pobjede Slobode Dite. Sva nastojanja trenera gostiju, nedjeljka Zelenike, da izmjenama i bržim ritmom pokuša zaustaviti brod koji tone, nisu dala ploda. I njegovi su puleni promašivali, pogotovo Vedran Filipović (šut 0-7), i još izgubili čak 22 lopte, te promašili 12 puta s linije slobodnih bacanja. Analiza njihova poraza pokazat će da su bili slabiji i u skoku, kao i da su čak 16 puta manje šutirali na koš Đakovićeve momčadi.
Tuzlacima iznimno vrijedna pobjeda, Mostarcima poraz neće poremetiti planove o plasmanu u Ligu 6, navodi se u izvještaju Sportskih novosti.(mpt)

Priredio(la): miro/Sportske novosti